Життєві історії

– Ми розлучимося, якщо ти таке зробиш! – вигукнув Павло. – Та будь ласка! – відповіла Катя. Скориставшись відпусткою, вона купила квиток у рідні краї. Не прощаючись і не повідомляючи свого коханого чоловіка, вона вирушила на вокзал. Розмістившись на нижній полиці, Катя зручніше прилаштувала подушку і одягла навушники. Посадка у вагон ішла повним ходом. Прямо за дверями купе застиг стукіт каблуків. – У нас двадцять і двадцять один? – гукнув жіночий голос. – Так! Іди далі! – відповів їй чоловічий баритон. Катя сподівалася, що в її купе підсядуть якомога пізніше. Але тут двері відкрилися і вона спохмурніла від побаченого

Вони розлучилися через дитину. Катя не хотіла народжувати.

– Ми розлучимося, якщо ти таке зробиш, – сказав Павло.

– Та будь ласка!

Скориставшись відпусткою, Катя купила квиток у рідні краї.

Не прощаючись і не повідомляючи свого коханого чоловіка, вона вирушила на вокзал.

З рішенням щодо дитини Катя вирішила почекати – не тому що сумнівалася, а тому… Сама вона не знала чому, причин занадто багато. Вона не хотіла втрачати роботу, де її тільки-но почали цінувати як співробітника, але і Павло був людиною надійною, з ним легко і комфортно… Було досі.

Розмістившись на нижній полиці, Катя зручніше прилаштувала подушку і надягла навушники. Посадка у вагон ішла повним ходом і чути було, як торохтять вузьким коридором коліщатка валіз і протягуються сумки – інші пасажири теж поспішали зайняти свої місця.

Прямо за дверями купе застиг стукіт каблуків:

– У нас двадцять і двадцять один? – гукнув верескливий жіночий голос.

– Так! Іди далі! – відповів їй чоловічий баритон.

Катя сподівалася, що в її купе підсядуть якомога пізніше, хотілося якусь частину шляху провести на самоті. У коридорі тим часом командував дітьми жіночий голос.

– Дівчатка, не відставайте. Марійко, тримай за руку сестру!

Тільки-но Катя встигла засподіватися, що вони підсядуть не до неї (хай хто завгодно, аби не діти, з якими Катя взагалі не вміла спілкуватися і вважала, що вона не любить малечу), як двері її купе відчинилася і жінка, ще не стара, але вже явно бабуся, скомандувала двом дівчаткам-дошкільняткам заходити саме сюди.

Катя спохмурніла від побаченого.

– Здрастуйте! – сказала вона Каті, – попутниками, значить, будемо?

Катя пробурмотіла “добрий день”. Жінка пихкаючи, затягувала валізу і сумку в купе:

– Дівчатка, привітайте з тіткою, – і пояснила Каті: – Мої онучки. Вирішила взяти їх із собою до брата у гості.

Вона швидко розпихала по кутках сумки і посадила дітей на одну нижню полицю. Дівчатка смирно сиділи і хитали ногами в білих гольфиках. Очі так і бігали по всьому купе, затримувалися на Каті та її ноутбуці, перебігали на штори і вигляд за вікном, загалом, поводилися як звичайні виховані діти. Нарешті поруч із ними сіла й бабуся.

– Ну що? Готові до подорожі, мої маленькі?

– Так, бабусю, а коли ми рушимо? – спитала та, що старша.

– Ой, скоріше б уже! – вторила їй молодша і дрібно застрибала на сидіння.

Бабуся глянула на годинник:

– Відправлення за десять хвилин.

– А де ми будемо спати?

– Та ось на полиці де ви сидите і дві верхні ще.

– Я внизу! – сказала старша.

– Ні я!

– Та тихіше ви! – сказала бабуся. – Розберемося. Сидіть спокійно й дивіться у вікно. У вікно я сказала!

Дівчатка поштовхалися між собою, щоб зайняти найзручніше місце для огляду.

– Мене, до речі, Надя звуть, – звернулася жінка до Каті. – Надія Василівна.

– Дуже приємно. Я Катя, – натягнуто посміхнулася й Катя.

– А це внучки мої – Марійка, – поклала вона руку на голову старшої, – і Оксанка. Одній шість, а другій чотири. Ми намагатимемося вам не заважати. Ви куди їдете?

– До кінцевої.

– Треба ж, ми теж! Значить, встигнемо ще познайомиться як слід!

Цього разу Катя посміхнулася зовсім кисло і вклала навушники у вуха, давши зрозуміти, що спілкуватися не хоче. Перспектива провести всю дорогу із двома дітьми її не втішила. Подорож обіцяла бути “веселою”!

– Ого! Потяг рушив! Ми їдемо, бабусю! – застрибала Марійка.

– Не галасуй!

Діти поводилися пристойно і до вечора Катю ніхто особливо не чіпав. Перед тим, як лягати спати, бабуся, пом’явшись, звернулася до неї:

– Мені дуже незручно вас просити, але чи не могли б ви помінятися поличками з моєю старшою? Я просто нижні викупити не встигла. Боюся, що вона може вночі вислизнути звідти…

Цього питання Катя очікувала і знала, що відмовити не зможе. Вона глянула на дітей: дівчатка, вже з розпущеним волоссям і в піжамах, займалися розмальовками. Звичайно, поступатися своїм місцем їй не хотілося, але що якщо дитина дійсно не втримається з висоти? Надія Василівна розцінила її погляд по-своєму:

– Не зможуть вони удвох на одній полиці, штовхатимуться всю ніч, ми це вже проходили. Я вас дуже прошу… Вдень можете бути внизу скільки завгодно, нам би тільки на ніч…

– Ну гаразд. Тобто без проблем. Мені однаково де спати.

У дорозі у Каті було два заняття: вишивання хрестиком і ноутбук. Дівчатка допитливо стежили за рухом її голки, їм дуже хотілося побачити, що ж виходить у Каті.

– А можна ми, будь ласка, поруч посидимо й подивимося? – чемно запитала Марійка.

– Ну, звичайно! Сідайте по обидва боки від мене.

– Ой, це котик! – ахнула Оксанка.

– Не котик, а тигр. Це ж тигр, тітко Катю?

– Правильно.

Каті подобалися ці діти. Бабусю вони у всьому слухалися, тримала вона їх строго. Такі ж ввічливі та виховані, як і старше покоління. Щоправда, діти є діти – активність, веселість та допитливість нікуди з них не поділися.

Катя простягла голку Марійці.

– Хочеш спробувати?

– Хочу, але я не вмію.

– А я тебе навчу! Подивися на тканину. Бачиш, на ній нитки переплітаються квадратиками? Потрібно у кожному квадратику вишити хрестик. Давай спочатку разом – продовжимо оформляти “лапку”.

Обидві дівчинки спробували себе у вишиванні. Виходило у них непогано.

Незабаром і їсти сіли разом, складалися у кого що є. Так і подружилися. Дізналася Катя, що Надія Василівна родом із Полтавщини, та там і живе донині.

У неї є рідний брат – до нього і їде в гості. Внучки – щоліта з бабусею.

На своїй другій полиці Катя любила дивитись фільми. Дівчата кружляли внизу, поглядали на Катю. Старша Марійка, скориставшись тим, що бабуся вийшла, залізла на верхню зазирнути в ноутбук Каті. Тут і бабуся прийшла:

– Марійко! Спускайся негайно!

Катя зняла навушники, дивиться на дівчаток із посмішкою. Вони, бідні, вже не знали, чим зайняти себе.

– А давайте до мене? Хочете мультик? – запропонувала вона.

– Та що ви! Не звертайте на них уваги, хай сидять! – заперечила бабуся. – Ану!

Дівчата смирно сіли і знову захитали ногами від нудьги.

– Я теж люблю мультфільми. “Рапунцель” дивилися?

– Ні!

– Так!

– Лізьте до мене! А ви, Надія Василівно, відпочиньте поки що.

– Ой, ой, унизу краще!

Внизу Катя спорудила справжній будиночок: почепила простирадло, підібгавши його зверху під матрац другої полиці. Вийшло таємниче місце.

Ноутбук вона поставила собі на коліна, з обох боків її знову обліпили дівчата.

Дивились захоплено. Іноді Катя ловила себе на думці, що таким чином вона могла б проводити час і зі своєю дитиною разом із Павликом. Покладе вона руку на живіт – вона ще там. А у телефоні штук двадцять пропущених від Павла.

“Не дзвони! Я сама потім наберу. Їду до батьків.” – написала вона йому коротко.

І Павло перестав дзвонити.

Катя подивилася у вікно, на пейзажі, що пропливали повз. Вона думала про те, що кожна мить життя змінює нас: робить краще чи гірше, дурніше чи мудріше.

– Знаєте, така цікава вийшла у мене поїздка… Начебто і з двома чужими дітьми в одному купе. Здавалося б, що може бути гірше? А мені розлучатися з усіма вами не хочеться. Запам’яталася подорож як щось приємне.

– Все в твоїх руках, – сказала ласкаво Надія Василівна, – скоро тобі нудьгувати не доведеться: дитина, клопіт… Але це щастя – сім’я, чоловік, діти.

Катя поклала руку на живіт. І відповіла:

– Так. Ви маєте рацію. Вибачте, мені потрібно декому терміново подзвонити.

Вона вийшла в тамбур і набрала номер Павла. Чи підніме він слухавку? Вони ніколи не розлучалися так надовго.

– Та невже… – з буркотливим занепокоєнням відповів той.

– Не кажи поки нічого, – занервувала Катя, – просто вислухай. По-перше, вибач. Я винна, знаю. По-друге… я, знаєш, ще до ладу не придумала імені для нашої дитини, але “Сашко” звучить непогано, так?

– Універсальне, – погодився Павло і Катя відчула його усмішку.

– Може, ти приїдеш до мене? Я скучила… Познайомишся з моїми батьками.

– Я, власне, вже в дорозі… – зізнався Павло.

– Як?

– Стою на вокзалі. Вирішив наздогнати тебе й повернути.

Катю охопила радістю.

– Он як!

– Ну, тому що я такий класний і ти не захочеш мене втратити, хе-хе, жартую. Та й взагалі я теж розізлився, а потім подумав: ну не хочеш ти зараз дітей і гаразд. Я все одно на тобі одружуся.

– Ні, я хочу. Я цю дитину вже полюбила.

– Ось бачиш. А я одразу полюбив, як тільки дізнався, що ти вагітна.

– Ми ж будемо щасливі, правда? – запитала вона з надією.

– Правда. Але нам не завадить навчитися бути терпимішими і добрішими один до одного.

– А мене тут дечому навчили в дорозі. У мене була дуже добра супутниця. І онучки у неї – дивовижні. Я тобі потім все розповім…

Вам також має сподобатись...

Вадим прокинувся рано. Аякже ж?! Сьогодні у нього заручини з його коханою Аліною. Чоловік швидко прийняв душ. Потім зателефонував нареченій і переконався, що вона так само в передчутті свята, як і він. І Вадим почав збиратися. Він одягнув білу сорочку, темно-синій костюм, уклав волосся. – Чудово! – сказав Вадим, задоволено глянувши на своє відображення в дзеркалі. Чоловік підійшов до столу, відкрив шухляду, де лежала оксамитова коробочка у вигляді мушлі, він хотів ще раз подивитися на обручку і ​​переконатися, що зробив правильний вибір. Вадим дістав коробочку, відкрив її, і заціпенів від побаченого

Олег прокинувся рано, і здивувався, коли не побачив біля себе у ліжку Марії. – Може вже сніданок готує, – подумав він, швидко одягнувся і пішов на кухню. Марії там не було. Чоловік обійшов будинок, вийшов на подвір’я. – Та що ж це таке? – захвилювався Олег. Він набрав номер телефону Марії – телефон не відповідав. Чоловік повернувся на кухню, сів за стіл, як раптом помітив на столі якусь записку. Олег прочитав її і застиг від прочитаного

Дарина лежала на збереженні. Раптом пролунав дзвінок телефону, вона поспішила на вихід. – Чоловік прийшов, – повідомила радісно Дарина і вийшла з палати. Жінка спустилася вниз, побачила на першому поверсі Ігоря та свою подружку Валерію. Поквапилась до них, але, глянувши на них, зрозуміла, що щось сталося. Трохи бентежачись, Ігор повідомив: – Дарино, я йду від тебе до Валерії! Але це ще все. Валерія, тепер ти… – підштовхнув він подругу. – Дарино, ти мене вибач, але ти маєш дещо зробити, – сказала Валерія, зібралася з думками і все розповіла подрузі. Дарина вислухала її і ахнула від почутого

Роман тільки-но досмажив коржики, як у двері хтось постукав. – Ліза, сестричка, у садку, – здивувався він. – Тато на роботі. Гості до нас не ходять… Хто це може бути? Роман швидко вимив руки, витер кухонним рушником, і побіг відкривати. За дверима стояла незнайома жінка. – Привіт, ти, мабуть, Ромчик? – з порога запитала вона і посміхнулася. Роману її посмішка здалася знайомою… – Так, Ромчик, – сказав хлопець. – А ви хто така? І звідки ви знаєте моє імʼя? – Ох, Ромчику, так в житті все складно… – пробурмотіла незнайомка. – Та хто ви така?! – Роман не розумів, що відбувається