Життєві історії

Тетяна повернулася з роботи, швидко переодягнулася, і вирушила на кухню, готувати вечерю. – Посмажу картоплі, – вирішила вона. Тільки-но Тетяна взялася чистити картоплю, як раптом пролунав телефонний дзвінок. – А це ще хто? – здивувалася жінка, побачивши на екрані мобільного незнайомий номер. – Тетяна Вікторівна, доброго вечора! Вас турбує нотаріус, я телефоную повідомити вас, що ваша тітка залишила вам спадок, – почула Тетяна незнайомий чоловічий голос у слухавці. – Тітка? Яка ще тітка? У мене немає жодних тіток! Ви мабуть помилилися! – здивовано сказала Таня, не розуміючи, що відбувається 

Тетяна залишилася з двома дітьми на руках, коли старшому було шість, а молодшій три роки. Чоловіка не стало на роботі. Коли приїхала швидка, він ще був живий, але не довезли.

Звичайно, це було велике потрясіння для Тетяни. До того ж, не лише моральне.

Дочка її Оленка тільки-но пішла в садок, а сама Таня місяць як вийшла на роботу. Основний прибуток приносив чоловік Ігор, якого не стало.

Так, діти тепер отримували пенсію через втрату годувальника, але це були не такі вже й великі гроші. На щастя, квартира, яка була в іпотеці, перейшла Тетяні, оскільки було оформлено страховку. Але довелося з цим повозитись, страхові компанії не надто люблять виплачувати гроші.

І все-таки грошей не сказати, що було багато. І коли Таня відійшла від першого горя, вона пообіцяла собі, що зможе підняти дітей. Чи зможе дати їм гідне майбутнє, щоб вони не відчували себе обмеженими.

І вона справді старалася. Пройшла додаткові курси, знайшла кращу роботу, більш оплачувану. Потім відучилася ще й на перукаря, і у вихідні почала вдома робити стрижки та фарбування.

Доводилося крутитись майже без відпочинку. Але вона встигала приділити й дітям увагу. Допомагала їм із домашніми завданнями, коли вони пішли до школи, водила їх хоч раз на місяць кудись розважатися. У кафе, кіно або парк розваг.

Діти ходили до гуртків, які були їм до душі. Син Олег зайнявся плаванням, донька ходила до мистецької школи.

Часом Тетяна так сильно втомлювалася, що хотілося вити. Але вона забороняла собі розклеюватись.

«Ось вирощу дітей, тоді й відпочину. А зараз не час, зараз треба працювати заради них».

Тетяна була досить ощадливою. Собі рідко щось купувала, їжу намагалася готувати одразу на кілька днів, щоб зайвий раз у магазин не ходити. Однак у неї виходило раз на три роки вивозити дітей на море, оплачувати їх додаткові заняття, а у старших класах ще й репетиторів.

Щойно не стало чоловік, а Тетяна трохи відійшла, вона відразу завела окремий рахунок – накопичувала дітям гроші на навчання. І, хоч би як було важко, звідти вона гроші не знімала. Адже гідна освіта визначить їхнє майбутнє. Нехай зараз і говорять про те, що диплом нічого не означає, Таня розуміла, що це не так. Просто діти самі вирішать, що хочуть. І якщо хтось із них захоче замість ВНЗ пройти якісь круті курси, Таня буде не проти. Тому що освіта важлива, головне, щоб була до душі.

Син Олег після школи пішов навчатись на програміста. На жаль, на бюджет він не пройшов, але Таня вже на той момент мала можливість сплатити за його навчання.

Донька Олена захотіла стати косметологом, тож пішла до медичного. Звичайно, теж платно. І їй навчання Таня сплатила.

А ще утримувала дітей, поки вони навчалися, бо хотіла, щоб їхня увага була зосереджена на знаннях, а не на тому, як заробити гроші.

Діти любили маму, але вони не усвідомлювали, як їй було важко. Для них це була норма – що мама за все платить. Вони не віддавали тієї подяки, яку мали б. Не розуміли, що мама відмовляла собі у всьому заради їхнього благополуччя.

Старший син після навчання влаштувався працювати, але продовжував жити з мамою. Іноді купував продукти, сплачував частину комунальних послуг. Тані, звичайно, було вже легше, але основні витрати лежали на ній.

Потім Олег зустрів дівчину, а невдовзі з’їхав від мами на орендоване житло.

Олена ж продовжувала жити у мами, і повністю від неї залежати. І навіть після того, як вона закінчила навчання, вона все одно якийсь час жила на мамині гроші. Влаштувалася працювати, але одразу захотілося багато всього. І телефон новий, і вбрання.

Таня не сперечалася, розуміла, що дівчинці хочеться пожити собі. От і не просила від неї грошей.

А тут і Олег вирішив одружитися. Та Таня знову допомогла грошима. Почала більше роботи брати, щоб син із нареченою могли відзначити шикарне весілля.

Таня втомилася. Вона мріяла про той день, коли житиме лише для себе. Так, вона дуже любила дітей і готова була зробити все, щоб вони були щасливі. Але більше двадцяти років вона працювала без перепочинку, і, здавалося, кінця і краю цьому немає. До того ж і в доньки з’явився кавалер, і все йшло до того, що незабаром Тані доведеться вкладатися ще в одне весілля.

Але, мабуть, її молитви почули. Коли Олена з’їхала до свого молодика, а Таня трохи зітхнула вільно, розуміючи, що все одно поки що потрібна своїм дітям, і відпочивати ще зарано, їй раптом зателефонували.

Виявилося, що дзвонив нотаріус. Її тітка, з якою Таня востаннє бачилася ще до втрати чоловіка, залишила їй квартиру.

Такого Таня, звісно, ​​не чекала. Так, ця тітка не мала своїх дітей. Натомість було повно племінників та інших родичів. І чому саме Таня удостоїлася цієї долі, неясно.

Так ще й квартира гарна, простора, явно дорога.

Таня навіть не знала, що робити. І, звісно, ​​першим цю радісну новину розповіла дітям.

– Квартира? Серйозно? – вигукнула Олена. – Як же це круто! Чур, я в ній живу!

– З чого це? – хмикнув Олег. – У мене молода сім’я, а ми на орендованій живемо. Незабаром діти підуть. Я в ній житиму.

– Ти чоловік, сам маєш заробити! – огризнулася Олена.

– То хай твій чоловік і заробляє! – не залишився Олег у боргу.

Таня слухала все це і все більше розуміла, що десь прорахувалася. Так, вона так хотіла, щоб дітям було простіше, ніж їй. Дала їм старт у майбутнє, ні в чому не відмовляла. Працювала і днями, і ночами, щоби у них усе було.

А зараз вона покликала їх, щоби розповісти новину. Якщо чесно, вона ще й сама до ладу не думала, як вчинити зі спадщиною. Мабуть, вона ці гроші поділила б між дітьми, залишивши собі зовсім небагато. Тому що, як кажуть, все найкраще дітям.

Але тепер, коли вона їх слухала, вона різко змінила свою думку. Вони так пристрасно ділили майно мами, навіть не питаючи, що вона про це думає. Навіть не намагаючись із нею порадитися. Вони звикли, що мама все віддає їм, а їй, мабуть, нічого не потрібно.

Але зараз перед нею вже не маленькі діти, які потребують її турботи. Зараз перед нею сидять двоє дорослих людей, яким досі все оплачувала мама. І навіть не замислюються про те, що мамі теж чогось у цьому житті хочеться.

Олена та Олег все сперечалися та сперечалися. А Таня в цей момент думала, як було б чудово відпочити. Поїхати на цілий місяць кудись до моря, жити в готелі, де за тебе все роблять. І цілий місяць насолоджуватися спокоєм та комфортом.

І тепер це можливо…

– Мамо, ти що скажеш? – вивела її зі світу мрій Олена.

– Я скажу, що ви забули, що це моя квартира, – тихо промовила Тетяна.

– Ну тобі вона не потрібна, тобі є, де жити, – обурився  Олег. – А нам треба своє життя влаштовувати.

– А нічого, що в мене свого життя не було? – Запитала Таня. – Я все робила для вас. Я вас забезпечувала, сплатила навчання. Не просила грошей, коли ви працювали і продовжували жити зі мною. І, мені здається, я заслужила бути щасливою на пенсії.

– І що, ти хочеш залишити нас із нічим? – обурилася донька.

– Якщо вже говорити відверто, – втрутився її брат. – То нам частки і в цій квартирі належать. Ми ж не змушуємо тебе віддавати їх нам і не їдемо до тебе жити.

Таня хмикнула. Так, її дітлахи свого не пропустять.

– Ви маєте рацію, у цій квартирі є і ваші частки. А от у тій – ні. Тому пропоную все зробити чесно: або хтось із вас викуповує цю квартиру цілком, або я віддаю кожному його частку. Щоб потім сварок не було.

До такого діти були не готові. Олег думав, що він натисне мамі на совість, мовляв, що вона живе в тій квартирі, яка їм належить, але вони не просять з неї грошей. А мамі, раптом, не стало соромно, навпаки, вона завела ділову розмову.

– Подумайте загалом, – сказала вона.

Олег та Олена зрозуміли, що там їм нічого не світить. Їм треба було б вчинити по совісті, не вимагати з мами за квартиру частки, розуміючи, що вона їм і так у майбутньому дістанеться. Але вже дуже хотілося зараз грошей, враховуючи, що вони знали, що тепер ці гроші в мами є.

Тетяна продала ту квартиру, яка дісталася їй у спадок. Тому викупила частки в своїх дітей. І в неї ще лишилося достатньо грошей. Частину їх вона поклала до банку під відсотки, але за іншу частину поїхала місяць на море.

Це був найкращий місяць у її житті. Таня зрозуміла, що більше не зобов’язана утримувати своїх дітей. З огляду на те, що й подяки вона ніякої не отримала.

Але вона ні про що не шкодувала. Вона ж зробила все, що могла. Може, навіть більше. І ми хочемо для своїх дітей кращого, навіть якщо не отримуємо нічого натомість.

Натомість тепер Таня може відпочити. Може зайнятися улюбленою справою. І не треба переживати, що хтось зазіхає на її житло, що хтось у неї оселиться. Квартира тепер її, а діти мають гроші на той же початковий внесок. Загалом, усі в плюсі, хай Олег та Олена вважають інакше.

Вам також має сподобатись...

Ілля закрив поштову скриньку, зітхнув, і знову вийшов на вулицю. Ключа від квартири там не було… Хлопець сів на лавці біля підʼїзду. – Може до Володьки піти, он вікно світиться? – подумав він. – Ілля, ти що так пізно на вулиці робиш?! – раптом почувся голос його батька. Ілля аж стрепенувся від несподіванки. – Ой, тату, як добре, що ти прийшов! – вигукнув він. – Розумієш, я Лізі ключ свій віддав, а її все нема… Раптом до під’їзду під’їхала машина. З машини вийшла сестра Іллі – Ліза. Батько глянув на машину й оторопів від побаченого

Наталя Миколаївна допомагала доньці Ірині прибрати із святкового стола. Жінка помітила, що все свято донька просиділа сумна. – Ірино, я спостерігала за тобою і розумію, що в тебе щось не так. Розповіси? – запитала вона у доньки. – Нічого не сталося мамо, – відповіла Ірина. – Ви стали сваритися з Леонідом? Ти занедужала? Ти скажи, може, я допоможу, – мама уважно дивилася на дочку. – Леонід мене ображає? Не сміши мене. Але дещо таки сталося з Леонідом, – раптом сказала Ірина. – Що сталося? – захвилювалася мама. І Ірина все розповіла матері. Наталя Миколаївна вислухала доньку і застигла від почутого

Валентина тільки-но повернулася додому з роботи. Жінка увійшла у квартиру, як раптом пролунав телефонний дзвінок. Дзвонив її начальник. – Валентино, терміново приїжджай на роботу. У нас великі неприємності, – оголосив Федір Григорович. – Що вже сталося? – захвилювалася Валентина. – Приїжджай, сама все побачиш! Я теж їду туди. Там і зустрінемося, – додав начальник і закінчив виклик. Валя одразу вийшла з квартири, сіла в машину і поїхала на роботу. Через півгодини Валентина зайшла в будівлю офісу і… застигла від побаченої картини 

Віктор напросився в гості до Марії. – Отут я і живу, – сказала Марія і скромно посміхнулася. – Непогано, – кивнув зі схваленням Віктор. – І багато з тебе хазяї беруть? – Не дуже багато, – ухильно відповіла Марія, не називаючи суму. – Ходімо на кухню. – Зачекай, – раптом пробурмотів Віктор і став уважно розглядати шафи