Життєві історії

Ганна Сергіївна приїхала до себе на дачу. Жінка важко відчинила двері у старенький будинок, оглянула всі кімнати. – Ех, і як я тепер буду без тебе Андрійку? – сказала сама до себе Ганна Сергіївна, згадуючи свого чоловіка, якого не стало півроку тому. Весь десь жінка наводила лад у будинку. Ближче вечора насмажила картоплі на вечерю, повечеряла і зазбиралася спати. Ганна лежала у ліжку і довго не могла заснути, все їй у цому будинку нагадувало про її Андрія. І раптом вона аж підскочила з ліжка! Їй на думку спала несподівана ідея

Анна Сергіївна з останніх сил впросила сусідського сина Максима відвезти її на дачу.

Збиралася довго, плакала, брала випадково речі чоловіка, щоб взяти із собою.

Потім розуміла, що все, одна вона тепер залишилася. І металася – їхати, не їхати?

У міській квартирі вона просиділа всю зиму.

По осені не стало чоловіка і сама злягла. Потім потихеньку прийшла в себе, постійно натикаючись на речі чоловіка.

Його окуляри лежали на столі в кімнаті. А інші на кухні – її Андрій Іванович завжди щось робив, а зір давно підводило.

І в Ганни Сергіївни ніяк рука не піднімалася прибрати осиротілі речі чоловіка з очей геть.

Так минула зима. Цієї зими була страшна ожеледь через постійні відлиги. І якось Ганна Сергіївна все-таки не втрималася і опинилася на землі. Тож залишок зими вона просиділа у квартирі.

Сусідка навчила її замовляти продукти телефоном. І Ганна Сергіївна зовсім відвикла від людей, сидячи самою в квартирі.

Тому, щойно почало пригрівати сонечко, вона почала мріяти про дачу.

Там поряд з нею живе сусідка, яка зазвичай сильно дошкуляла Ганні Сергіївні бажанням спілкуватися.

Але тепер вона мріяла, як вона чаюватиме з цією Ларисою Іванівною. І розмовляти про всяку нісенітницю, про те, чим краще підживляти троянди.

Максим зніс її речі і навіть допоміг їй сісти у машину. Взагалі він хороший хлопець, тільки поспішає завжди. Навіть незручно, Ганна Сергіївна йому грошей запропонувала, але він тільки руками замахав на неї: – Не треба мені нічого, давайте краще швидше поїдемо!

До дачі доїхали швидко. Максим речі заніс: – Ну все, Ганно Сергіївно, я побіг!

Вона озирнулася – треба ж! Восени вони з Андрієм Івановичем звідси разом виїжджали. І не уявляла, що так швидко одна залишиться, думала, поживуть ще разом довго-довго.

Але нічого не вийшло, одна вона не впоралася.

Телевізор не працював, воду підключила, але кран потік. Двері розбухли і зовсім не зачинялися, та й багато інших здавалося б дрібниць без чоловіка виявилися зовсім не дрібницями. Видно без господаря їй самій тут жити не вдасться.

Та до всього іншого зять її сусідки Лариси Іванівни умовив тещу продати дачу.

І тепер тут нові господарі. Галасливі, її не помічають, ніби й немає Ганни Сергіївни. То торохтять косаркою, то щось прилаштовують. А вечорами у них то шашлики, то пісні співають. Нема від них спокою ніякого!

Якось не спалося Ганні Сергіївні і задумалася вона не на жарт.

Останнім часом вона не раз чула про пансіонати для людей похилого віку.

У рекламі показують таких щасливих людей похилого віку, залюбуєшся.

Раніше Ганні Сергіївні здавалося, що це погано. Але тепер вона почала приміряти на себе таке життя. І подумала – ну а чому ні?

Кажуть там спеціалісти стежать за здоров’ям. Харчування хороше, а головне – спілкування!

“Може продати все, що про Андрія нагадує, і поїхати? На дачі теж їй одній життя немає, треба і дачу і квартиру продати і поїхати жити в пансіонат! Кажуть тут недалеко є такий, поки ноги ходять – поїду електричкою і подивлюся!” – зважилася Ганна Сергіївна. Особливо коли серед ночі знову почали шуміти нові сусіди, не дай боже ще й посваряться.

Пансіонат “Щасливе життя” і справді виявився недалеко. Півгодини електричкою – і вона опинилася в чудовому місці. На величезній території – сосни. Кілька прекрасних корпусів стояли у квітах та зелені. Навколо фонтанчики, грає тиха музика, яка краса!

Ганні Сергіївні запропонували пожити кілька днів, щоби оцінити всі зручності.

– А з продажем квартири та дачі вам допоможуть наші спеціалісти! Отримані гроші ви покладете на рахунок під вигідні відсотки.

І самі будете розпоряджатися ними. Оплачувати номер, який виберете, їжу, медобслуговування. У нас можна займатися творчістю, співати, малювати, все, що вам заманеться. Люди, які проживають дуже задоволені!

Ганна Сергіївна кивала, озираючись – та тут і справді чудово!

Перші два дні їй здалося, що вона в раю! Про таке життя можна просто мріяти.

Але проживши там майже тиждень, Ганні Сергіївні раптом стало важко.

І що, вона ось так і тут доживатиме?

По території ходять одні старі та старенькі.

Може, вони хороші люди, але тут ніколи не галасують діти. Не сваряться та не співають сусіди. Не лагодить свій автомобіль чоловік з першого поверху, з яким дружив її чоловік Андрій Іванович.

А якщо вона все продасть, у неї навіть дорогих дрібниць не залишиться, все зникне, все її минуле життя!

Так, у них з чоловіком не було дітей, але залишилися речі з їхнього спільного життя. Його старий акордеон стоїть у коморі. Інструменти Андрія також там. І старий мопед у гаражі.

Ганна Сергіївна рішуче зібралася і вийшла зі свого номера, тихо прикривши двері. Добре, що в неї не було з собою документів на квартиру і дачу, а то вона наробила б справ!

– Жінко, а ви куди? Ми вже вас оформляємо, чи ви за документами? – Почула Ганна Сергіївна.

Вона озирнулас: – Ви вибачте, я передумала, за своє харчування та проживання я все сплатила, прощайте! – і Ганна Сергіївна додала кроку.

Дудки я тут буду жити, – думала Ганна Сергіївна.

Електричка приїхала швидко, і вона сіла на пошарпане сидіння. Два хлопці голосно реготали навпроти. Ще недавно її це дратувало б, але зараз Ганна Сергіївна просто посміхнулася. Один з хлопців раптом зачепив іншого. – Не галасуй, ми заважаємо!

На сусідній лавці дівчинка їла морозиво і вся забруднилася. Ганна Сергіївна дістала вологі серветки та простягла їй.

Це свобода, це її життя, хіба замінять його номери з усіма зручностями?

Ганна Сергіївна йшла з електрички і думала, як подарує Максимові, синові сусіда, мопед. Чоловік казав, що Максим хотів такий, хай і старий.

Вона дійшла до дачі і почула, що сусіди знову щось святкують, шашлики смажать,

– Ой, а це наша сусідка, йдіть до нас, – раптом побачивши Ганну Сергіївну запропонував хтось.

– А у нас п’ятий онук народився, сім’я велика, ми купили дачу, щоб діти з онуками до нас приїжджали, – пояснювала їй жінка, – Вас як звати? Ганна Сергіївна? А мене Валентина, ось у п’ятдесят три вже п’ять онуків, а я рада!

Потім хтось затягнув пісню, хлопець на гітарі одразу ж підіграв. З дому вийшов чоловік із старим акордеоном.

“Треба буде акордеон Андрія привезти, може стати в нагоді” – подумала Ганна Сергіївна, – “І жити на волі, так, як ми з чоловіком жили, як було у нас заведено!”

– А ви одна живете? – Підійшла Валентина, – Якщо щось треба допомогти, ми миттю, я своїм синам скажу, вони спритні! Адже серед людей живете, не в лісі, люба Ганна Сергіївна. Серед людей.

Вечір був теплий, літній. Дітей відправили спати, Ганна Сергіївна потихеньку пішла до себе. Вікна не зачиняла, їй було тепер приємно чути, як життя поряд з нею вирує.

Адже серед людей живемо, а добрих людей багато…

Просто це не відразу розумієш, а тільки тоді, коли переживаєш раптом втратити своє звичайне, але таке прекрасне життя… 

Вам також має сподобатись...

Віктор з Мариною та дітьми переїхали зі своєї квартири. Так захотіла мати Віктора, яка була власницею. Їм довелося винайняти маленьку двокімнатну квартиру на околиці міста. Діти важко переживали переїзд, особливо маленька Леся. Якось увечері, коли Віктор повернувся з роботи, він застав Марину в сльозах. – Знаєш, – повільно сказав він. – Може, нам варто поговорити з мамою? Спробувати виправити все? Марина кивнула, витираючи сльози. Наступного дня Віктор набрався сміливості та зателефонував матері. На його подив, у слухавці почувся незнайомий чоловічий голос. – Алло? Хто це? – здивовано спитав Віктор. Він не розумів, хто це такий може бути

Тетяні Петрівні подзвонив син. – Це дуже важлива для мене людина, мамо! – сказав він. – Я хочу, щоб ти познайомилася з моєю майбутньою дружиною! – Звичайно, синку, – Тетяна Петрівна намагалася говорити спокійно. – Я чекатиму вас. Поклавши слухавку, жінка кілька хвилин сиділа нерухомо. Вона задумалася про минуле… Її спогади зупинили дзвінки у двері – два короткі і один довгий. Так дзвонив тільки Андрій. Серце аж стрепенулося, коли Тетяна Петрівна відкривала двері. Син виглядав чудово – високий, підтягнутий, у світлому костюмі, широкоплечий. Жінка мимоволі замилувалася. Тетяна Петрівна глянула хто з ним і ледь назад не відскочила від побаченого

Ліда вийшла з роботи. – Вибачте, а ви не з паспортного? – молода дівчина, зрівнявшись із Лідою, зупинилася. – Так, а що? – посміхнулася Ліда. – Значіть запізнилася. Нікуди не встигаю. Чоловік на двох роботах, я теж, відпроситись дуже важко, – пояснила дівчина. – Нічого, буває. Ходімо віддам ваші документи, – посміхнулася Ліда і запитала. – А як ви встигаєте працювати на двох роботах? – Основна робота у мене в магазині, а вечорами букетики роблю, а чоловік перед роботою біля метро їх продає, – усміхнулася вона. Ліда застигла почувши це, вона ніяк не могла повірити у таке співпадіння

Сергій прийшов у гості до свого сусіда Дмитра. Дмитро налив другу смачного борщику, який приготувала Ганна – його дівчина. – Напевно, любить вона тебе! – сказав Сергій. – Он як готує. Ну дуже смачний борщ! – Так, готує вона, як моя мама, – сказав Дмитро. – Завжди все свіженьке, смачненьке. Дмитро дістав з кухонної шафки пиріжки. – Ось, скуштуй! – сказав він Сергію. – Як мами не стало я ще більш менш пережив… А от сестра дуже засумувала… – Ну так, це важко, – погодився Сергій. – Так чому ти не одружишся з Ганною? Вона б тебе підтримала. Дмитро незрозуміло подивився на Сергія. – Ти що?! – тільки й вигукнув він