Життєві історії

Оксана міцно спала, коли у двері постукали. Жінка пішла відкривати. На порозі стояв син. – Що сталося? Чому ти так рано? Не схоже на тебе, – здивувалася Оксана. – Мамо, що ти робиш. Поїхала. Нікого не попередила. Я за тобою. Одягайся, – сказав син. – А я сама можу розпоряджатися, що мені робити, – ображено сказала жінка. – І я чула, що говорила твоя дружина про мен, – додала вона і заплакала

Оксана повернулася до рідного села у свій будинок. Добре, що ще не продала, адже майже повелася на вмовляння сина. Вже і покупця знайшли, але він виявився дуже примхливим. То гаража немає, то газу, ціна не влаштовує. А ціну син знижувати не хотів. Йому грошей треба багато. Точніше не йому, а його дружині Любі.

Люба раптом вирішила бізнес відкрити, набридло їй працювати. А який, сама ще не вирішила, щовечора з Олександром, сином Оксани це обговорювали. Іноді до сварки доходило. Салон краси хотіла, а може і інше щось, а Олександр просто пропонував магазин невеликий. От і сварилися куди грошей менше піде. Сварилися, сварилися, а грошей немає. Будинок матері продати одразу не вийшло.

Оксана помітила, що вона чужа в їхньому домі, вірніше у квартирі. Їй уваги нуль. Мати чи ні – ніхто не помічає. Поїла та йди у свою кімнату, сиди тихо, нікуди не встрявай.

Оксана це зрозуміла, коли сину порадила будинок подешевше продати. Багато чого почула на свою адресу від сина та від невістки. Явної грубості не було, тільки образа лишилася. Покликали до себе жити на старість років, а виявилося, що тільки гроші їм потрібні. Та й не стара вона ще, 70 років немає, трохи лишилося два місяці до ювілею.

З ранку тихо дрібнички зібрала, та й які там дрібнички, зовсім небагато, таксі викликала і поїхала. Ключ від квартири сина на стіл поклала із запискою: “поїхала, згадаєте – дзвоніть.”

Ось і все її міське життя. Цілих три місяці жила, а тягнулися місяці як роки, нудьга, цілими днями одна хата.

А в селі добре, весна.

От і сусідка одразу прийшла дізнатися, що це Оксана повернулася, адже говорила назавжди до міста їде. А коли дізналася, то зраділа.

– От і добре. Молодець. Якщо чесно, то я на тебе чекала. Адже хто знає, який сусід попадеться новий.

– Нікуди не поїду більше звідси, крім цвинтаря.

– Ну, тобі туди ще рано.

– Рано, поживу ще.

– От і добре. А може тобі козочку взяти? Моя Манька якраз привела козочку. Така гарна, вже хотіла продавати.

– Я подумаю.

– Ну ти подумай, я поки що притримаю її для тебе.

Оксана спала міцно, навіть не відразу почула, як стукає у вікно син. Шість ранку, щось рано він приїхав.

– Що сталося? Що ти так рано? Не схоже на тебе.

– Мамо, що ти робиш. Виїхала. Нікого не попередила. Я за тобою. Швидко поїхали, мені ще треба встигнути на роботу.

– А я сама можу розпоряджатися що робити. Що хочу, те й роблю. У вас на шиї не сидітиму. А ти їдь, спізнюватися не можна.

– Якій шиї, мамо?

– Твоїй. Адже я чула, як Люба казала, що ти маму на шию їй посадив. Та й сама я тут собі господиня. Хочу – тихо сиджу, хочу – пісні співаю.

– Мамо, ти зовсім не те кажеш. Ми ж вирішили будинок продати, а ти все псуєш, збирайся.

– Я тут залишаюся. І будинок продаси, тільки після того, як мене не стане. А я ще довго жити зібралася. Козу візьму. А може, і курочок ще. Їдь.

Син поїхав, а Оксана взялася за своє нехитре господарство. Треба і в будинку прибрати і для кізочки приготувати місце. Справ багато, весна.

– Ну що, сусідко, надумала козочку брати?

– Візьму.

– А я вже з сіном домовилася. Петро нам возить і тобі привезе сьогодні. Ми завжди у нього купуємо. Ну, я пішла, приведу.

За десять хвилин сусідка повернулася з кізочкою.

– Красуня. А як звати?

– А як хочеш, так і клич.

Так і потекли сільські дні Оксани, все, як і раніше, все звичне, все добре. Це у місті вона була зайва, а тут сама собі господиня.

Настав і ювілей Оксани. Вона про нього згадала тільки коли син приїхав її привітати. Приїхав один, без дружини та без дітей. Образилася на Оксану навіть онука – бабуся не захотіла допомогти у бізнесі. Син про це розповів.

– Мамо, може передумаєш? Ми чекаємо тебе.

– Знаю я як ви чекаєте. Не чекайте. У мене тепер господарство.

Залишивши подарунки, син поїхав.

От і добре, все тепер дізналася про невістку, про онучку, та й син теж добрий. Навіть на чай не зайшов. Торт привіз і пакет продуктів. І на цьому дякую.

А ювілей із сусідкою можна відзначити. Сімдесят років – це лише початок. Початок восьмого десятка.

Вам також має сподобатись...

Олена готувала вечерю, коли в гості завітала свекруха. – Ну, синку, що скажеш? Ти все залагодив?  – навіть не привітавшись з невісткою, звернулася вона до сина. – Мамо, давай потім, – спробував зупинити матір Дмитро. – Ми поговоримо з Оленою потім, і я тобі про все розповім. Не можна ж так одразу. – Не можеш сам? Значить я все розповім твоїй дружині! Олена повинна знати правду! – несподівано сказала Катерина Вікторівна. – Що я маю дізнатися? Ви взагалі про що? – Олена здивовано дивилася то на чоловіка, то на свекруху, не розуміючи, що відбувається

У Наталі був день народження. Вона накрила гарний стіл – нарізала салатів, запекла качечку з картоплею, замовила великий торт. В гості приїхали три її подруги. Лариса з Марійкою подарували Наталі квіти й сертифікат в салон краси. – В тебе все є Наталочко! – сказала Лариса. – Подарунок наш скромний, але від щирого серця! – Дякую, дівчатка, – посміхнулась Наталя. – Подарунок просто чудовий! Підійшла третя подруга Валя. Вона хмикнула, глянувши на квіти, і вручила іменинниці конверт з кругленькою сумою. – Ось тримай, Наталочко, – сказала вона. – Це вже хоч на подарунок схоже! Лариса з Марійкою оторопіли від почутого

Дмитро з Тетяною сиділи на кухні, пили чай з печивом і згадували минулі роки. – Сашко залишив мене з двома дітьми невдовзі після весілля, – розповідала Тетяна. – Але чому ти забула про мене і вийшла заміж за нього? – запитав Дмитро. – Так я ж тебе чекала! А ти замість того, щоб одружитись зі мною, сидів на своїх заробітках в Польщі! Дмитро застиг від здивування

Був ще самий початок робочого дня, як раптом у Ганни задзвенів телефон. Номер був незнайомий, але могли дзвонити й по роботі. Не роздумуючи, жінка взяла слухавку. – Це Ганна Дмитрівна? – почувся у слухавці жіночий голос. – Не стало вашого батька… Ганна застигла від несподіванки. – Ви помиляєтесь, у мене немає батька, – тільки й пробурмотіла вона. – Адресу я вам надішлю у повідомленні, – сказала незнайомка. – Прощання й поминки післязавтра. Ви повинні встигнути, якщо поспішите. Це дуже важливо… В телефоні почулися короткі гудки. Ганна сиділа дивлячись в одну точку. Вона не знала, що й думати