Життєві історії

Оксана міцно спала, коли у двері постукали. Жінка пішла відкривати. На порозі стояв син. – Що сталося? Чому ти так рано? Не схоже на тебе, – здивувалася Оксана. – Мамо, що ти робиш. Поїхала. Нікого не попередила. Я за тобою. Одягайся, – сказав син. – А я сама можу розпоряджатися, що мені робити, – ображено сказала жінка. – І я чула, що говорила твоя дружина про мен, – додала вона і заплакала

Оксана повернулася до рідного села у свій будинок. Добре, що ще не продала, адже майже повелася на вмовляння сина. Вже і покупця знайшли, але він виявився дуже примхливим. То гаража немає, то газу, ціна не влаштовує. А ціну син знижувати не хотів. Йому грошей треба багато. Точніше не йому, а його дружині Любі.

Люба раптом вирішила бізнес відкрити, набридло їй працювати. А який, сама ще не вирішила, щовечора з Олександром, сином Оксани це обговорювали. Іноді до сварки доходило. Салон краси хотіла, а може і інше щось, а Олександр просто пропонував магазин невеликий. От і сварилися куди грошей менше піде. Сварилися, сварилися, а грошей немає. Будинок матері продати одразу не вийшло.

Оксана помітила, що вона чужа в їхньому домі, вірніше у квартирі. Їй уваги нуль. Мати чи ні – ніхто не помічає. Поїла та йди у свою кімнату, сиди тихо, нікуди не встрявай.

Оксана це зрозуміла, коли сину порадила будинок подешевше продати. Багато чого почула на свою адресу від сина та від невістки. Явної грубості не було, тільки образа лишилася. Покликали до себе жити на старість років, а виявилося, що тільки гроші їм потрібні. Та й не стара вона ще, 70 років немає, трохи лишилося два місяці до ювілею.

З ранку тихо дрібнички зібрала, та й які там дрібнички, зовсім небагато, таксі викликала і поїхала. Ключ від квартири сина на стіл поклала із запискою: “поїхала, згадаєте – дзвоніть.”

Ось і все її міське життя. Цілих три місяці жила, а тягнулися місяці як роки, нудьга, цілими днями одна хата.

А в селі добре, весна.

От і сусідка одразу прийшла дізнатися, що це Оксана повернулася, адже говорила назавжди до міста їде. А коли дізналася, то зраділа.

– От і добре. Молодець. Якщо чесно, то я на тебе чекала. Адже хто знає, який сусід попадеться новий.

– Нікуди не поїду більше звідси, крім цвинтаря.

– Ну, тобі туди ще рано.

– Рано, поживу ще.

– От і добре. А може тобі козочку взяти? Моя Манька якраз привела козочку. Така гарна, вже хотіла продавати.

– Я подумаю.

– Ну ти подумай, я поки що притримаю її для тебе.

Оксана спала міцно, навіть не відразу почула, як стукає у вікно син. Шість ранку, щось рано він приїхав.

– Що сталося? Що ти так рано? Не схоже на тебе.

– Мамо, що ти робиш. Виїхала. Нікого не попередила. Я за тобою. Швидко поїхали, мені ще треба встигнути на роботу.

– А я сама можу розпоряджатися що робити. Що хочу, те й роблю. У вас на шиї не сидітиму. А ти їдь, спізнюватися не можна.

– Якій шиї, мамо?

– Твоїй. Адже я чула, як Люба казала, що ти маму на шию їй посадив. Та й сама я тут собі господиня. Хочу – тихо сиджу, хочу – пісні співаю.

– Мамо, ти зовсім не те кажеш. Ми ж вирішили будинок продати, а ти все псуєш, збирайся.

– Я тут залишаюся. І будинок продаси, тільки після того, як мене не стане. А я ще довго жити зібралася. Козу візьму. А може, і курочок ще. Їдь.

Син поїхав, а Оксана взялася за своє нехитре господарство. Треба і в будинку прибрати і для кізочки приготувати місце. Справ багато, весна.

– Ну що, сусідко, надумала козочку брати?

– Візьму.

– А я вже з сіном домовилася. Петро нам возить і тобі привезе сьогодні. Ми завжди у нього купуємо. Ну, я пішла, приведу.

За десять хвилин сусідка повернулася з кізочкою.

– Красуня. А як звати?

– А як хочеш, так і клич.

Так і потекли сільські дні Оксани, все, як і раніше, все звичне, все добре. Це у місті вона була зайва, а тут сама собі господиня.

Настав і ювілей Оксани. Вона про нього згадала тільки коли син приїхав її привітати. Приїхав один, без дружини та без дітей. Образилася на Оксану навіть онука – бабуся не захотіла допомогти у бізнесі. Син про це розповів.

– Мамо, може передумаєш? Ми чекаємо тебе.

– Знаю я як ви чекаєте. Не чекайте. У мене тепер господарство.

Залишивши подарунки, син поїхав.

От і добре, все тепер дізналася про невістку, про онучку, та й син теж добрий. Навіть на чай не зайшов. Торт привіз і пакет продуктів. І на цьому дякую.

А ювілей із сусідкою можна відзначити. Сімдесят років – це лише початок. Початок восьмого десятка.

Вам також має сподобатись...

Надія з Миколою приїхали на ювілей до її тітки Поліни. Несподівано для всіх зібралось багато рідні. – Господи! А чим вас частувати?! – ахнула тітка Поліна. – Нічого, щось придумаємо, – заспокоїла її Надія. Вона відкрила холодильник. Там було молоко, яйця і пачка вареників. – Що ж приготувати? – подумала Надія. – Картопля у вас є? – запитала вона у тітки. – Ні, ми вже не садимо, – сказала та. – Дмитре, бери відро і йди до сусідів. Купи відро картоплі, – сказала Надія чоловікові сестри. Дмитро якось дивно напружився і зиркнув на свою дружину. Надія не могла зрозуміти, що відбувається

Галина з чоловіком Миколою забрали до себе з села її стареньку матір. – Мамо, ти хоч їла? – запитала Галина в матері, коли прийшла з роботи. – Та хіба це їжа?! – почала скаржитися старенька. – Ось у селі в мене їжа була! Картопельки наварю, огірочки солоні відкрию, сальце… А Микола твій, жадібний дуже! – Матусю, ну лікар же сказав тобі, що не можна багато чого! – сказала вона. Ірина Вікторівна ще більше насупилася і пішла у свою кімнату… А вночі Галина з Миколою прокинулися від якогось гуркоту. Вони вибігли в коридор, і ахнули від побаченого

Анатолій повернувся додому пізно. Чоловік роззувся в коридорі, зняв куртку. – Наталко, я вдома! – гукнув він з коридору. – У нас є щось вечеряти? Відповіді не було. Чоловік зайшов на кухню, дружини там не було. Заглянув у спальню – і там пусто. – Що ж це таке? – запереживав він. Толік повернувся на кухню, щоб взяти свій телефон та подзвонити дружині. Раптом, на кухонному столі він побачив якийсь аркуш паперу. Анатолій взяв його, уважно прочитав написане і аж очі витріщив від прочитаного. – Цього не може бути! – тільки й вигукнув він, нічого не розуміючи

Степан вирішив зайти додому, забрати осінню куртку. Хлопець відкрив двері своїм ключем.  – Мамо, ти вдома? — спитав Степан з коридору, почувши якісь шарудіння в її кімнаті. – Привіт, а ти що? Повернувся? – мама вискочила до сина. – За курткою прийшов, де моя синя, така зі смужками, – запитав Степан, як раптом згадав. – Вона ж у твоїй шафі. Степан пройшов коридором до кімнати матері, відкрив двері і застиг на місці. Хлопець обернувся і глянув на матір. Вона стояла схвильована, немов школярка на іспиті. – Мамо, це що таке? – здивовано вигукнув Степан, нічого не розуміючи