Життєві історії

Микола вже майже місяць сидів без роботи. І чоловік вже вирішив на заробітки їхати, як раптом до нього додому зайшов його дядько Андрій. – Привіт, Микола! Мені потрібна допомога. Ти зараз без роботи сидиш, от  і допоможеш. Погоджуйся. Не ображу, – сказав з порога дядько. – Я подумаю, – відповів Микола. Порадившись з дружуною він погодився на пропозицію дядька Андрія, а там може якась постійна робота підвернеться і на заробітки їхати не доведеться. Наступного дня Микола почав працювати у дядька. Але він навіть уявити не міг, чим закінчаться такі «заробітки»

Микола вже майже місяць сидів без роботи. Були деякі накопичення, але сім’ю годувати треба. Дружина сама тягнути все не може, а в їхньому селі з роботою складно. Хороші посади зайняті, всі влаштовані за знайомством. Микола з сусідом Сергієм вирішили на заробітки їхати. Шукали тільки гарну організацію. Щоб не обманули і гроші платили. Іноді можна працювати, а приїхати без грошей. А поки що сусід покликав будинок ремонтувати у знайомого. Роботи небагато, заплатив нормально. Як і домовлялись. Потім сусід знайшов ще таку роботу, але в сусідньому селі. Справа пішла, і на заробітки їхати не треба, і близько.

Якось до Миколи прийшов його родич, двоюрідний брат матері. Він нещодавно переїхав до старого будинку своїх батьків. У будинку був потрібний великий ремонт, а також будівництво гаража та сараю. Але спочатку потрібно старий гараж ще знести. Та й загалом роботи багато.

– Чув я, що майстер ти добрий. Мені потрібна допомога. Ти зараз без замовлень сидиш, от якраз і допоможеш.

– У мене напарник. Я один не звик працювати. Ми завжди разом.

– Ні. Тільки один. Ти ж поки що без роботи. А помічник тобі буде. Брат дружини приїхав, Юрко. Погоджуйся. Не ображу.

– Я подумаю.

Про оплату якось питати у дядька не став, йому вистачило “не ображу”. Значить, має бути все нормально. Сергію тільки сказав, що у дядька буде поки що.

Почали працювати. Гараж старий знесли. Місце для нового розчистили. Микола всім керував. Тиждень на це пішов. А тут повз проходив або просто спеціально зайшов ще один родич. Був він трохи «веселий». Побалакати йому хотілося.

  • Андрій знову знайшов безкоштовну робочу силу?

– Та ні. Заплатити обіцяв.

– Ага! Тримай кишеню ширше. Мішки для грошей готуй. Ха-ха. Ви ж родичі. Ось і працюйте безкоштовно. Допомагайте. Не ви перші, не ви останні. Родичів багато. Ще знайде. Я тут вже був. Пішов ні з чим.

– Та він сказав, що не образить.

– Ха! Та це він усім каже так. А потім скаже, що годував вас обідом, от ви і квити.

– А я додому на обід ходжу. – відповів Микола.

– Ну тобі ще більше не пощастило. Ха-ха. Ось хитрий родич. – Чоловік сміявся.

Микола задумався, та й Юрко теж. Він хоч і приїхав у гості, але розраховував на інший прийом. Відпочити хотів, а його працювати попросили. Та ще й просто за їжу. Адже він подарунки їм привіз, продуктів багато. Йому про оплату якось говорити було незручно. Він же у гостях. Вирішили, що Микола спитає.

– Дядьку Андрію. Ми тут закінчили і вже наступне почали. Оплату б отримати за зроблене та про інше домовитися.

– Ти про що? Ми ж родичі. Я тебе покликав помагати.

– Ти ж сказав не образиш.

– А я тебе образив? Обідати пропонував, ти сам відмовився. Соромно з рідні оплату просити. Але гаразд, – дядько пішов у будинок і відразу вийшов з двома пляшками в руках. – Вистачить? Чи ще додати?

– То я не вживаю. Ти спеціально пропонуєш?

– Не хочеш не бери, іншого не буде.

– Візьму. – Микола взяв пляшки та пішов додому.

– Завтра з ранку приходь раніше. Справ багато.

Сам працюй, подумав Микола. Він не збирався більше йти до родича. Та й його напарник Сергій вже знайшов нового клієнта.

А за день виїхав і Юрій. Він сваритися із родичем не став, не хотів сестру ображати. Сказав, що вдома справи з’явилися.

Ну, а родич знайшов інших безкоштовних робітників. Рідні багато, ще не всі знають про його “не ображу”. Тільки довго не працює в нього ніхто. Напевно балакучий родич хорошу рекламу робить.

Вам також має сподобатись...

Тетяна повернулася додому з роботи. – Я вдома! – гукнула вона до чоловіка. Але Михайло не відповів. Жінка швидко роззулася і зайшла в кімнату, де на дивані лежав чоловік. – А це ще що? Тебе у відрядження відправляють? – здивувалася вона, помітивши біля дивану дві сумки чоловіка. – Таня, я йду від тебе! – підвівшись з дивану рішуче заявив чоловік. – Як йдеш? Чому? Куди? – Тетяна здивовано дивилася на чоловіка. – У мене є інша жінка! Я йду до неї, – єхидно додав Михайло. Але Тетяна навіть уявити не могла, який підступ їй ще підготував чоловік

В Максима не стало дружини. Дочку Ніну він виховував сам. Його мати майже не бачила внучку, а та бабусю недолюблювала. І ось вона вирішила вряди-годи приїхати в гості. Максим зустрів її машиною. Ніна з дівчиною Максима Олею, готували вечерю. – Так-так-так, і що ти в нас тут готуєш, господине, га?! – зайшла на кухню мати і звернулась до Олі. – Щось не розберу ніяк. Ольга постаралася посміхнутися і чемно сказала: – М’ясо з картоплею та грибами. – Ой, викинь ти це! – єхидно сказала мати Максима. – Як можна таке на ніч їсти? Ось, я зварила зупу. Побачивши «зупу» Ніна й Ольга застигли

Все село пліткувало про кохання Наталки й Славка. Вони жили по-сусідству. – І що ти у ній знайшов? – запитувала сина Ольга Олегівна. – Наталка така владна дівка. А ти… – Та хіба я з нею одружуватися збираюся, мамо?! – сміявся Славко. – Ти не збираєшся, так вона тебе одружить сама! – застерігала його мати. – Та не розказуй ти хлопцю, – сердився батько Славка. – Ще багато води втече. Він он на заробітки за кордон зібрався. Ще побачимо, як вона себе поведе… Славко поїхав, а Наталка влаштувалася на роботу. А коли він повернувся, то дізнався, що сталося несподіване

Михайло повертався додому. Чоловік відкрив квартиру своїм ключем, зайшов в коридор. – Кохана, я вдома! – одразу гукнув він. – Я такий голодний! Є щось перекусити? У відповідь була тиша. – Дивно, невже пішла кудись? – подумав чоловік, роззувся і пройшовся по квартирі. Олени ніде не було. Михайло набрав номер дружини – телефон не відповідав. – Та що ж це таке! – захвилювався він. Чоловік зайшов на кухню, щоб випити води, як раптом на кухонному столі він помітив якусь записку. Михайло прочитав її, і застиг від прочитаного