Життєві історії

Андрій повернувся додому з роботи. На кухні він застав свою дружину. – Настя, що сталося? – захвилювався він, помітивши, що дружина вся в сльозах. – Я була у своєї матері, – крізь сльози намагалася пояснити Настя. – І, що сталося? – захвилювався чоловік. – Ти не уявляєш, що вони зробили…, – сказала жінка і закрила обличчя руками. – Настю, заспокойся, і поясни все нормально, – Андрій, набрав у склянку трохи води і дав її дружин. – Дякую, – відповіла Настя, зробила ковток води, трохи заспокоїлася і все розповіла чоловік. Андрій вислухав дружин і… ахнув від почутого

– Настя, заспокойся. Не варто тобі туди ходити, тим більше одній. Я ж казав тобі. Пий чай, не хвилюйся, – Андрій заспокоював дружину вже не вперше. – Не треба лити сльози. Попереду свято. Діти незабаром прийдуть додому.

– Але це мої мама та вітчим. Я просто привітати їх пішла, ти на роботі був.

– Ти щоразу наступаєш на ті самі граблі. Ти до них із привітаннями, а вони від тебе зовсім іншого чекають, квартиру для твоєї сестри. І зауваж, з кожним разом все вимогливіше.

– Ти напевно маєш рацію, не варто ходити до них. Квартиру мені батько залишив, коли їхав, а до них він жодного стосунку не має. Таня не його дочка. А цього разу мати взагалі просила подарунок зробити для сестри. Ремонт зробити у моїй квартирі, а потім подарувати їй. Таня чи бачите вагітна.

Я їй запропонувала просто пожити спочатку, без ремонту, так там такий галас здійнявся. У нас якраз з’їхали мешканці. А знаєш, чому з’їхали? Мати до них приходила, просила звільнити житлоплощу. Для Тані старалася. Я після цього відмовила зовсім, навіть тимчасово не дозволила жити. Ось тут мати з вітчимом згадали мені все! Виявляється я дуже багато їла. За двох! А ще на випускному вечорі каблук на маминій туфлі зламала. Вітчим тоді тисячу віддав за ремонт. Тисячу! Я кинула йому сьогодні цю тисячу на стіл. А 

Тані раптом погано стало, схопилася за живіт, якого ще немає, очі закотила. Я відразу зрозуміла, що прикидається. Вони забігали, швидку викликали, на мене сваряться, а вона на дивані лежить і посміхається до мене. Швидка приїхала, мало не хибний виклик оформили, пошкодували вагітну. Артистка. А нам тепер знову шукати мешканців.

– Нічого, знайдемо.

– Де знайдеш так швидко та нормальних? Нам гроші потрібні. Ми ж іпотеку платили з тих прибутків. Треба було її одразу продати.

– Але ж ми з тобою вирішили наші маленькі дошлюбні квартири залишити дітям. А ця у нас спільна, та й боргу залишилося зовсім небагато. Впораємося.

– Я думаю, що вони й нашим дітям життя не дадуть. У нас три квартири, а у них лише одна, та й то в передмісті.

– Ми ж не винні, що твоя сестра втратила квартиру своєї бабусі. Треба ж було продати та купити машину, якої за тиждень не стало. Вона все зробила сама.

– Це все так, але я не хочу з ними навіть поряд жити.

– Я теж не хочу, щоб ти переживала. У мене є сюрприз.

– Досить уже сюрпризів на сьогодні.

– Усміхнися. Хочеш переїхати? Мене переводять. На новому місці потрібно організувати виробництво, і я там управлятиму. І ще! Батьки дають нам суму на виплату залишку іпотеки. Сказали в борг, але ж ти їх знаєш, вони назад не візьмуть. Там не дуже багато. Ми продамо все і поїдемо. Там можна купити будинок, як ми хотіли. Я вже дивився.

– А як же квартири, які ми хотіли залишити дітям? Вони залишаться тут. Мати тоді…

– Ми їх теж продамо, а гроші залишимо на їхнє майбутнє.

– Якось все просто виходить. А коли тобі їхати?

– Після свят буде відомо, швидше за все наприкінці лютого. Ти рада?

– Мабуть.

– Як це? Так чи ні. Згодна?

– Напевно згодна.

– Яка ти в мене нерішуча? Ось діти, напевно, будуть раді. Зараз ми в них і дізнаємося. А чому ти не спитаєш куди їдемо?

– Мені вже байдуже, аби далі від них. Хоч на південь, хоч на північ. Я працювати можу скрізь.

– Ну ось, ти й повеселішала.

– Це не жарт?

– Так на носі новий рік, а не перше квітня.

У коридорі пролунав галас. Діти повернулися зі школи. Максим третьокласник, і Марія ходить у п’ятий.

– Все, у нас канікули. Ура!

– Діти, а ви хотіли б поїхати, подивитися нові місця та залишитися там.

– Круто. Залишитися? Це як? На зовсім? Як Микола?

– Який Микола? А сусід наш колишній!

– Ну, приблизно так, тільки він з мамою поїхав, батько в нього залишився, а ми всі разом.

– Усі разом ми згодні. Речі збирати?

– Поки що ні.

***

Місяць перед від’їздом тривав дуже довго. Всі були зайняті, але все одно відбувалося як у сповільненому кіно. Покази квартир, оформлення документів, збирання речей. Добре, що допомагали батьки Аркадія.

– Ви завжди зможете повернутись. Ми не вічні, наш дім вам і дістанеться. А може, і ми до вас переберемося. Наважимося і нагрянемо. Адже колись мої батьки мешкали там, – сказала свекруха Насті.

– Так? Ви ніколи не розказували.

– Це давно було, я й сама не пам’ятаю нічого. Якщо чесно, то я дуже рада, що Андрій там працюватиме. Знаєш якесь повернення… Не знаю, як це назвати.

***

Мати Насті постала перед самим від’їздом.

– Це правда, що ви їдете? І куди?

– Так. Бачиш, речі зібрані.

– Не думала, що ти на таке зважишся. Напевно це на краще…

– Звісно.

– Ти не зупиняй. Тепер тобі тут квартира не потрібна, і я сподіваюся, що ти віддаси її сестрі.

– Квартира продана.

– Ця продана, вона спільна, а я говорю про твою особисту. Ми погоджуємось і без ремонту. Хай вона твоя і залишається, тільки ти нам за ремонт заплати.

– У нас немає квартир у цьому місті. Продано все. Ми не повернемось. Так зрозуміло, мамо?

– Як? Як ти могла залишити сестру без житла? Як ти посміла? А де гроші?

– Вона не на вулиці, а з вами. Квартира у неї була. А за рахунок мого батька я її забезпечувати не маю наміру. Квартира була зароблена ним. За рахунок своєї сім’ї я їй теж нічого не винна. Та й вам більше нічого не винна, ви кожну копійку з мене запитали. Так, я не змогла вступити на бюджет, ви платили, але потім усе з мене випросили. Ми тільки-но починали жити, а тебе це не хвилювало. Я свою зарплату віддавала тобі, а батьки Андрія допомагали нам. І зараз допомагають. Я в них, як у себе вдома. Ось тепер я розумію, що мого у вашій сім’ї нічого немає, а своє не віддам. Ти прийшла тільки за цим? Значить йди.

– Настя, дочко, підпиши коробки, я не можу знайти маркер. – сказала свекруха.

– Зараз, двері зачиню.

– Доню? – Запитала здивовано мати.

– Так. Настя та донька. Мамо, ти мене колись називала по імені? Ти, ти, ти… повинна, треба і дай. А у дитинстві я була просто старша. Добре ім’я – Старша. Бувай, мамо.

Мати не відповіла, двері зачинилися, а Настя заплакала.

– Не плач, Настя, все у вас буде добре. Ти правильно сказала, хай думає. Хоча це навряд чи допоможе. – свекруха обійняла її. – Підписуй коробки, тут тарілки та рушники, тут постільна, а тут все новорічне. І не залий усе сльозами, бо коробки розмокнуть. А я поки що каву зварю.

***

Переїзд, купівля будинку, робота, метушня. Настя забула про всі неприємності зі своєю родиною. Все у них склалося добре. Мати зателефонувала лише кілька разів, нічого не просила, тільки скаржилася. Тетяна поїхала незрозуміло куди, на дзвінки не відповідає. Чоловік матері постійно влаштовує сварки. Звинувачує її у поганому вихованні дочок. Насті матір шкода, але… не може вона пробачити її. Їй здається, що все може знову повторитися.

Вам також має сподобатись...

Валентина поїхала на дачу до своєї подруги Лариси, святкувати день народження її доньки. Свято було в самому розпалі, на столі вже красувався шашлик. – Валя, там біля паркану якась жінка. Хоче бачити тебе! – підійшовши до Валентини, сказала Лариса. Валя вийшла до паркану і побачила свою колишню свекруху. – Щось сталося? – схвильовано спитала Валентина. – Ні, нічого такого, – відповіла жінка. – Давай відійдемо вбік, мені треба з тобою терміново поговорити. Валя відійшла з колишньою свекрухою, в інший кінець ділянки, подалі від гостей. Але Валентина навіть уявити не могла, що хотіла сказати їй колишня свекруха

Марина з Володимиром жили в квартирі з двома синами і їхніми дівчатами. – Володю, я вже не витримую! – якось сказала Марина. – Увечері ні відпочинку, ні тиші! Готувати починаю, вже мчить старша невістка – занадто жирне, мовляв, готую. Беруся за інші страви – мчить молодша. Я втомилася їм догоджати… Чоловік кивнув. Вони помовчали. – Як далі жити? – запитала Марина. – За двері ж не виставиш їх. Це ж дівчата наших синів! – Треба було одразу обговорювати умови проживання, – сказав Володимир. – Дали слабину ми… Майже годину вони просиділи, вигадуючи, як вийти з цієї ситуації. І тут зʼявилося геніальне рішення

Катя обідала з батьками й бабусею за одним столом. – Дякую, я не буду, – дівчина раптом відсунула від себе тарілку із запеченою картоплею і курочкою. Вона залишила тільки салат зі свіжих овочів… – Курочка за твоїм улюбленим рецептом! – сказала мама і здивовано підвела на дочку очі. – Не готуй так більше! – заявила Катя. – Краще приготуй котлетки на пару… – А я проти котлеток на пару! – засміявся батько. – Інакше я зовсім змарнію, то залишитеся без годувальника! Він постарався пожартувати, але все ж таки насторожено подивився на дочку, пережовуючи соковитий шматочок м’яса. – Так що ж трапилося, Катю? – батьки не розуміли, що відбувається

Мар’яна радісно поспішала додому. Сьогодні у них з чоловіком була перша річниця весілля. Вона тільки-но переступила поріг, як подзвонив телефон. – Мар’яно, мене не чекай, – трохи схвильовано говорив чоловік. – Бабусю швидка забрала. Ми в неї. – Я зрозуміла, – відповіла дружина. Чоловік прийшов ближче до ранку в пригніченому стані і одразу пішов на кухню, щоб випити кави та збиратися на роботу. – Бабусі не стало, – тихо сказав Ігор, коли дружина зайшла на кухню. Але тоді Мар’яна навіть уявити не могла, як ця новина змінить її життя