Життєві історії

Марина з Русланом вирішили збудувати хату. Батьки Марини не допомагали. – Краще б квартиру купили! – казали вони. – Навіщо вам це все треба? Не розумієте ви, молодь, куди гроші витрачати! – Це наші гроші, – казали молоді. – Куди хочемо, туди й витрачаємо! Перед будівництвом, коли було розчищено ділянку, приїхав брат Марини: – Навіщо вам це будівництво? Продавайте ділянку і купіть у мене батьківську хату. – Тобі батьки будинок віддали, а ти нам його продаси?! – тільки й сплеснув руками Руслан. А коли він закінчив будівництво, то всі ахнули від побаченого

Руслану дістався дуже старий будинок діда у спадок. Точніше спадкоємцем був би його батько, але оскільки його вже давно не стало, то будинок перейшов сину.

У всій спадщині приваблювала лише ділянка. Велика ділянка і розташована майже на краю села.

За будинком, одразу через галявину, було невелике озеро, а далі ліс.

Руслан одразу згадав, що у діда завжди були гриби, ягоди.

Руслану пропонували хорошу ціну за ділянку. Будинок в оцінку зовсім не входив. Можна сказати, що й не будинок це вже був, а руїни.

Але продавати вони з дружиною його не стали. Вирішено було будуватися.

Марина та Руслан давно мріяли про окреме житло, і бажано не в місті. Обидвоє були сільські, а в місті залишилися після навчання, але так і не прижилися. Збирали на кредит на квартиру, а тут такий спадок!

Розчистити ділянку вирішили самі. Сини 9 та 10 років з радістю допомагали.

Батьки Марини були проти. Вони нещодавно перебралися з села до міста, щоб бути ближчими до дітей.

Будинок свій вони залишили старшому синові для дачі, а самі маленьку квартирку купили у місті.

Марина навіть зв’язуватися з ними не стала. Хоча вони могли б і заплатити за їх будинок, але навіть не запропонували…

– Облиш. Ми самі, – заспокоював її Руслан. – Ось візьмемо і розбудуємося! І буде все в нас все так, як ми захочемо!

І ось мрія справдилася! Батьки Марини не допомагали зовсім. За час будівництва приїхали один раз.

– Краще б ви квартиру купили! Навіщо вам це все треба? Дачу має твій брат. Приїхати можна будь-якої миті. Не розумієте ви молодь, куди гроші витрачати!

– Це наші гроші. Куди хочемо, туди й витрачаємо! До того ж, діти теж хочуть жити тут, а не в місті.

– А ми навіщо у ваше місто переїхали?! – обурювалась мати. – Що б вам допомагати!

– Ну, там ще є мій брат. Йому й допомагайте.

Перед будівництвом будинку, коли було тільки розчищено ділянку, приїхав і брат Марини.

– Навіщо вам це будівництво? Продавайте ділянку і купіть у мене батьківський дім. Ми до вас і приїжджатимемо. І вам житло готове, і нам клопоту менше.

– Тобі батьки будинок віддали, а ти нам його продаси? – сплеснув руками Руслан.

– Ну, мені теж гроші потрібні. А тут подвійна вигода. І вам, і нам. А може, й батьки надумають повернутися у село.

– Ну, до тебе й повернуться, якщо надумають.

– Так мені ж будинок продати треба. А якщо вам продати, то й будинок у родині.

– Ми збудуємо свій!

Підтримала їх лише мати Руслана. Вона і з дітьми займалася, і часто приїжджала до них на будівництво. Жила вона у сусідньому селі. А останнім часом вони й жили тимчасово у неї.

Грошима допомогти не могла, зате ділом підтримувала. Будинок стоїть, альтанка, гараж. Машина в гаражі тільки поки що стара. Але всьому свій час.

Родичів, друзів покликали на новосілля. Усі приїхали. Друзі захоплюються. Такий будинок!

– Альтанка, двір, все просто шикарно. Які ви молодці. І діти – помічники. Самостійні. Яких шашликів нам наготували. Дуже добре у вас.

– Так, Маринко, у вас добре, – сказав брат. – Тільки на які гроші ви все це побудували? Я ось хату хотів продати, а не купує ніхто. Хотів кредит закрити, а грошей нема. А ви шикуєте.

– А ми працюємо. Та й будували майже все самі. Всі разом. І витрати зменшили. Діти розуміють і не просять щороку новий телефон, чи планшет.

– Та не може бути! Мої змінюють щороку. І діти і дружина. Один крутіший за іншого.

– Може.

Марина не стала говорити брату та батькам, що Руслан, окрім ділянки з руїнами, отримав у спадок ще й вклад у банку. Разом з їхніми накопиченнями вистачило на велику хату і залишилися гроші на машину.

А батькам Марини набридло жити у місті. Звикли вони до сільського життя. Повернулися до свого дому.

Виявилось, що на сина вони його не оформляли. А він його вже хотів продавати. Як? Просто на довірі між родичами?

Мамі Руслана пропонували переїхати до них. Вона поки що думає. Та й навіщо їй переїжджати? Села ж поряд!

Вона і так часто гостює у їхньому домі. Її всі люблять. Вона хороша свекруха, хороша мати і найкраща бабуся!

Вам також має сподобатись...

Аліна з чоловіком приїхали в село, до свекрухи у гості. Трохи відпочивши з дороги, вирішили посмажити шашлик. – Так Аліно, Олег займеться шашликом, а ми з тобою салат зробимо, – скомандувала Алла Андріївна. Всі взялися за справу. Раптом біля воріт будинку свекрухи зупинилася якась машина. – А це ще хто? – здивувалася Алла. – А це ми вам, мамо, сюрприз приготували, – якось підозріло сказала невістка. – Який ще сюрприз? – не зрозуміла Алла Андріївна, вийшла до воріт і застигла від побаченого

Наталка приготувала святкову вечерю, і стала чекати чоловіка з роботи. Через годину у кімнату зайшов Ігор  із шикарним букетом червоних троянд. – Кохана, вітаю з днем народження! – радісно вигукнув він. – Дякую! І дякую, за несподіваний подарунок, який ти залишив у нашій кімнаті! Де ти знайшов це диво? – усміхнулася Наталка. – Нічого не розумію, – здивувався чоловік. – Ніякого подарунка я тобі ще не зробив. – А хто ж тоді залишив подарунок у нашій кімнаті? – Наталя здивовано дивилася на чоловіка, нічого не розуміючи

Ольга їхала в автобусі. Вона щойно була на цвинтарі, відвідувала батьків… На душі було сумно. Автобус повернув до міста. Ольга вийшла на найближчій зупинці у передмісті. Жінка йшла по вулиці зі старими двоповерховими будинками і боязко думала, що вже й не знайде свого рідного будиночка. Не знайде місця, де пройшла найщасливіша пора її життя… – Ти когось шукаєш? – раптом пролунав поряд чийсь голос. Оля озирнулася й побачила якусь стареньку жінку. – Давно я вже спостерігаю за тобою, – сказала та. – Стоїш все, дивишся, розглядаєш… Ольга придивилася до жінки й застигла від несподіванки

Олег Михайлович зібрався вийти на подвірʼя, щоб нагодувати в сараї поросяток, як раптом задзвенів його телефон. Дзвонив син Петро. Олег Михайлович взяв слухавку. Олена Іванівна, його дружина напружилася і почала прислухатися до розмови. – Привіт тобі від Петра, – поклавши слухавку, сказав старий дружині. – Син наш придумав тут дещо… – Господи, що ж там вже таке сталося?! – сплеснула руками Олена Іванівна. – Та нічого такого, – відповів Олег Михайлович. – Гості у на будуть. – Які ще гості? – Олена Іванівна дивилася на чоловіка не розуміючи, що відбувається