Життєві історії

Микола був нас роботі, як раптом пролунав дзвінок телефону. Дзвонила мати. – Дивно, – подумав чоловік. Мати ніколи не дзвонила до нього посеред робочого дня… – Миколо! – вигукнула в слухавку Ганна Павлівна. – Я їду у відпустку! Ти зі своєю дружиною маєте приглянути за моєю дачею. – Знову?! – здивувався Микола. – Подзвони ввечері, мамо, то й поговоримо… – Ввечері твоя дружина буде вдома і, напевно, відмовить, – сказала мати. – Ти ж усе робиш за її вказівкою! Подивися за господарством! Ключі у сусідки… Ганна Павлівна поклала слухавку. А коли вона приїхала, її на дачі чекав несподіваний сюрприз

Микола був нас роботі, як раптом пролунав дзвінок його телефону.

Дзвонила мати.

– Дивно, – подумав чоловік.

Мати ніколи не дзвонила до нього серед робочого дня…

– Миколо! – вигукнула вона в слухавку. – Я їду у відпустку на місяць!

– Гарно відпочити, мамо! – сказав чоловік. – В мене тут нарада на роботі. Так що вибач, бувай…

– Ні, не бувай! – сказала жінка. – Ти зі своєю дружиною маєте приглянути за моєю дачею.

– Знову?! – здивувався Микола. – Подзвони ввечері, мамо, то й поговоримо…

– Ввечері твоя дружина буде вдома і, напевно, відмовить. Ти ж усе робиш за її вказівкою!

– Мамо, це не так! На мене тут як би люди чекають…

– Подивися за господарством! Все, як завжди. Там треба терміново все прополоти! Ключі у сусідки…

Ганна Павлівна поклала слухавку. Раніше жінка завжди їздила відпочивати до сестри. Жодних проблем не виникало.

Але раптом вона вирішила купити дачу. Себто хатину в селі. Ну, а як бути з відпочинком в улюбленої сестри, як же ж її будиночок біля моря?

Вирішено було залишати дачу на старшого сина, який жив недалеко. Дружина в нього все вміє: наварить, закрутки зробить. Добре, що сільську взяв.

От нехай і справляються. Ось і вихід.

Ганна Павлівна сама все одно не вміла переробляти овочі. Тільки варення варила, і воно виходило не завжди добре. То забродить, то зацукриться…

…– Людо, я вдома! Мама не дзвонила тобі?

– Твоя, чи моя?

– Моя. Вони їдуть на відпочинок. Все як завжди. Дача на нас лишається.

– Ти ж уявляєш скільки там роботи?! Полити, зібрати, закрутити, зварити. Ти погодився?!

– Ні. Але вона не залишила нам вибору. Другий рік така підстава.

– Третій вже! Що робити будемо? Як завжди заготовляти їм соління, варення, компоти? А потім Мариночка, сестра твоя, буде собі все возити. Їй же ж треба, у неї діти навчаються, скрізь треба з собою покласти.

А нам і так добре, наші вже виросли, а ми обійдемося. Навіщо вона купила цю дачу? Жили без неї спокійно.

– Треба зателефонувати до Марини. Нехай сама все робить на дачі…

– І що? Вона скаже, що їй нічого не треба! Як було того року. А потім мати їй все віддасть. З нашою сіллю, цукром, приправами. Мама, напевно, знову нічого не купила.

– А ми все собі заберемо!

– Сварки від мами хочеш, чи як?

– Мені вже байдуже. Нам звісно стільки не треба, але…

– Ага. А мамі скажемо, що був неврожайний рік.

– Та за все й одразу! Посуха, потім град, сарана. Що ще там буває? Мороз. Ні мороз не підійде…

– Їж. Годі нам говорити про сумне. Завтра все вирішимо…

…Ранок на дачі почався зі скарг сусідки.

– Ви тільки подивіться на її грядки! Це ж просто неймовірно! Краще б посадила квіти. Бур’яни вищі за моркву. Того року вона наймала полоть місцевих гульвіс, а цього пошкодувала грошей. А теплицю бачили? Огірки та помідори поруч. Огірки всі помідори закрили, обвилися довкола!

– Тут і не підступитись…

– От я й говорю. Господиня з неї ніяка. Запустила все. Може і врятуєте, але роботи ж тут… Я навіть не бралася б…

– У мене вже огірки пішли, у вас теж. Тільки помідорів не видно. Вам може Катю покликати, вона моркву одразу прополе, тільки це буде дорожче. Дуже вже високі бур’яни…

– Катю ми знаємо. Подумаємо…


– А навіщо ми цього року так старалися? Нам урожай не потрібний, дача теж. Це ж Маринка її напоумила купити. Зберемо огірки, полуницю й додому. Полити ще треба у теплиці. Через тиждень приїдемо…

Раптом пролунав дзвінок телефону.

– Мамо, ви добралися?! Добре. Де ми? На дачі. Ні. Якщо Марині треба, то хай сама їде. Ні, ми їй нічого не повеземо. Огірків дуже мало. Напевно, цього року і не буде нічого. Щось усі пожовтіли вже. Помідори? А де вони? А ми не знайшли. Шукаємо. Полуниця? Тут птахи налетіли, все поїли, і смородини немає. Ось і сусідка сказала, що нічого не залишили. Морква? Так, пропололи. Але в тебе тільки одна. Напевно, дуже велика буде. Так, тільки одна. Напевно, насіння було неякісне. Марині достатньо, а нам не треба…

Микола розмовляв з матір’ю, а сусідка Олена Олегівна й Люда аж згиналися від сміху.

– А я їй підтверджу про птахів, – тихо прошепотіла Олена і знову засміялася.


Урожаю майже не було, але для мами його і взагалі не існувало. Смородина вродила. Огірки були і навіть знайшлися якісь помідори. Моркву Люда прополола, залишивши в центрі одну єдину. Якщо Микола сказав одна, значить одна, а не дві. Всі заготівлі вони забрали з собою, залишивши до приїзду господині дві банки з огірками та купу кабачків…


– Людмило! – свекруха зателефонувала одразу після приїзду. – Я не зрозуміла! А де огірки й помідори?

– Вони ще ростуть, там у теплиці трохи є.

– Де банки?! Чому лежать кабачки?! Чому ти не зробила ікру?!

– Так моркви ж немає. Вашу єдину морквину мені шкода, та й мало… Цибуля у вас теж дрібна, якась комаха на неї пішла…

– А де компоти, де варення?!

– Так птахи ж поїли всі ягоди. Запитайте у сусідки. Щось іще хотіли?

– Ще не знаю! Подзвоню!

…Але свекруха більше не дзвонила. Навесні вона продала дачу – награлася.

Навіщо робити те, чого не вмієш і не хочеш?

Вам також має сподобатись...

Настя з Антоном одружилися. Одразу після весілля дівчина переїхала жити до чоловіка. Вона любила його і була впевнена, що і він відчуває до неї те саме. Антон спочатку дуже хотів догодити Насті. Йому нелегко було відмовитися від вечірок із друзями, але він це зробив. У Насті народився син. Антон любив малюка та дружину, не уявляв собі життя без них. Минув рік сімейного життя. Якось повернувшись з роботи додому, Антон не побачив удома ані дружини, ані сина. На журнальному столику лежала якась записка. Антон розгорнув папірець і остовпів від побаченого

Олеся чекала на чоловіка з роботи, накрила стіл. На плиті стояла загорнута в рушник каструлька з пюре, в духовці запікалася форель. Пролунав дзвінок у двері. – Дивно, – подумала Олеся. – У чоловіка ж ключі є! Вона вийшла у коридор, відчинила двері. – Олеся, привіт, сестро! А ми до тебе! – раптом вигукнула незнайомка. Олеся дивилася на жінку та молоду дівчину поруч із нею і не впізнавала. – Вибачте, а ви хто? – сказала Олеся. – Ти що, жартуєш? Я ж сестра твоя! – вигукнула гостя. – Сестра? У мене немає сестер! – Олеся здивовано дивилася на незнайомку, нічого не розуміючи

Наталя йшла по вулиці до свого будинку. Вона була в декреті і чекала на появу доньки. Від її коханого Миколи не було жодних звісток… Лише один раз його друг Петро приніс Наталі гроші, сказав, що це від Миколи. Наталя не повірила, але гроші взяла. – Бог йому суддя! – вирішила Наталя. – Він сам зробив свій вибір! Вже підходячи додому, вона раптом помітила якогось чоловіка. Той стояв біля під’їзду з коробкою в руках і озирався на всі боки… Наталя підійшла ближче, придивилась до того мужика й застигла від побаченого

Сергій вийшов з дверей пологового будинку з маленьким пакунучком на руках. За ним вийшла його дружина Олена, та теща Марина Юріївна. – Ой, а це ж твоя мама! – сказала Олена до чоловіка, побачивши на горизонті свекруху, яка біжить до них. – Сергію! Дівчинка не наша! – вигукнула Лариса Вікторівна, підбігши до сина. – Мамо! Заспокойся! – сказав Сергій, закликаючи жінку замовкнути. – Я все знаю! – з торжеством у голосі промовила жінка. – Сваха мені все розповіла! – Що знаєш? Що розповіла? – Сергій здивовано дивився то на тещу, то на матір, не розуміючи, що відбувається