Життєві історії

Тридцять першого грудня Микола вдягнув костюм Миколая і приїхав до будинку, де жила його дівчина. Він хотів влаштувати Любі незабутній новорічний сюрприз – зробити їй пропозицію! За п’ятнадцять дванадцята він натиснув на кнопку дзвінка. – Хто там? – запитав за дверима незадоволений жіночий голос. – А Любу можна? – запитав Микола. – Любу? – запала тиша. – А ти хто? – А ви що, не бачите?! – Микола зрозумів, що це мама його дівчини. – Подивіться у вічко, і зрозумієте, хто до вас прийшов! – От же ж, артист! – вигукнула жінка. – А Люба сьогодні вдома не ночує. – Як це не ночує?! – Микола не розумів, що відбувається

Все сталося не так, як Микола задумував.

Перед новим роком він роздобув костюм Миколая, купив золоту каблучку, коробку цукерок і вивчив вітальний вірш із любовним натяком.

Потім, тридцять першого числа, перевдягнувшись цим самим Миколаєм, о пів на дванадцяту вечора він приїхав до заповітного будинку, де проживала його дівчина, і стоячи біля дверей під’їзду, став чекати на людину, яка пропустить його в цей під’їзд.

Він хотів влаштувати Любі незабутній новорічний сюрприз, зробивши їй пропозицію перед самим Новим роком.

За п’ятнадцять дванадцята він натиснув на кнопку її дверного дзвінка.

– Хто там? – запитав за дверима незадоволений жіночий голос.

– А Любу можна?

– Любу? – запала тиша. – А ти хто?

– А ви що, не бачите? – він зрозумів, що це мама його дівчини.

– Ви подивіться у вічко, і зрозумієте, хто до вас прийшов, – підказав Микола.

Якийсь час жінка справді намагалася роздивитися гостя, бо виникла невелика пауза.

Потім знову пролунав невдоволений голос.

– У мене зір нікудишній. Нічого я не бачу, окрім якоїсь бороди. Давай швидко кажи, хто ти, або йди туди, звідки прийшов.

– Ну, добре, добре, – невдоволено сказала Микола. – Я – Миколай.

– Який ще Миколай?

– Звичайний. Точніше – чарівний! Який вітає дітей з Новим роком і дарує подарунки. Покличте Любу, будь ласка. Я маю її привітати.

– От же ж, артист! – сердито вигукнула жінка за дверима. – По-перше, моїй Любі вже двадцять п’ять, і до неї не Миколаї повинні приходити, а наречені. А по-друге, вона сьогодні вдома не ночує.

– Як це – не ночує? – ахнув Микола.

– Дуже просто. Люба цього разу Новий рік у компанії зустрічатиме. Вона сказала, що там у неї хтось з’явився, залицяльник якийсь. Ясно тобі?

– А ви мені не брешете? – сумним голосом спитав Микола.

– Навіщо ж мені брехати? Так що, йди звідси, вітальнику, – сказала жінка. – Інакше я зараз викличу кого треба, і тебе відвезуть в одне місце, разом із твоєю бородою…

– Але як же ж так? – ахнув Микола.

Він постояв трохи навпроти дверей і пішов униз. Спустився на один поверх, і раптом схаменувся. Знайшов у кишені телефон, дістав його, і почав скоріше набирати номер Люби.

Додзвонився він не одразу. А коли почув її голос, ще більше засумував. Тому що вона якимось дивним незадоволеним тоном сказала:

– А, це ти? Вибач, Миколо, я маю тобі дещо сказати… У мене в житті дещо змінилося…

– То це правда? – сумно спитав він.

– Що, правда?

– Мені твоя мама щойно сказала, що в тебе з’явився хтось інший…

– Так? Ну так… Добре, що вона тобі сама сказала…

Микола поклав слухавку, розгублено сів на сходинку, обхопив руками своє обличчя зі штучною бородою, і як дитина заплакав…

Він плакав довго, хвилин п’ять, розмазуючи сльози по щоках і по бороді, коли раптом хтось торкнувся його плеча.

– Миколай… – пролунав обережний дитячий голосок. – Ти чому плачеш? Ти знову загубив свою помічницю?

Микола застиг, прибрав руки від обличчя, і підняв голову. Поруч із ним стояв хлопчик років п’яти, і дивився на нього очима, повними співчуття.

– Ага, хлопчику… – кивнув Микола. – Я її все-таки загубив…

– Але ж ти чарівний, – обережно підказав йому хлопчик. – Скажи чарівні слова і вона знову з’явиться.

– Слова? Чарівні?

– Ага, – кивнула дитина.

– Слова можна, – зітхнув Микола. – А чи треба?

– Як? – здивувався хлопчик. – Хіба тобі більше не потрібна помічниця?

– Потрібна, але… Не все так просто, малюк… У неї тепер, здається, з’явився інший Миколай… Стривай! – Він раптом схаменувся. – А ти чому тут? Ти звідки взявся? Чому ти один у під’їзді?

– Так я ж на тебе чекав, – хлопчик присів на сходинку поряд із Миколаєм. – Мама сказала, що ти прийдеш до мене вночі, коли я спатиму. А я вирішив перевірити, а раптом ти вже поруч? Двері відкрив, а ти й справді, тут… Ти ж до мене зараз ішов, так?

Микола хотів сказати «ні», але згадав про коробку цукерок за пазухою, витяг її і простягнув хлопчику.

– Ось… Це тобі… Вибач, що сьогодні в мене подарунок тільки такий… Так вийшло… Настрій у мене зовсім не новорічний… Помічниці більше немає, і… Сенсу в житті тепер теж немає…

Хлопчик із подивом подивився на Миколая, потім на коробку цукерок.

– А можна, я ці цукерки мамі подарую? – раптом несміливо запитав він.

– Звичайно… – знизав плечима Микола. – Я розумію, це подарунок не для хлопчика, але іншого я не маю.

– А можна, я скажу мамі, що це їй від Миколая? – знову запитала дитина.

– Скажи, якщо хочеш.

– А можна, скажу, що вони чарівні?

– Брехати, звичайно, недобре, але… А чому ти хочеш їй так сказати?

– А тому, що моя мама теж каже, що сенсу в житті в неї більше немає. Її дядько Сергій покинув. Якби не я, вона поїхала б на край світу. Вона так каже. А їй скажу, що цукерки зачаровані. І якщо їх з’їсти, сенс життя одразу з’явиться.

– Так? – Микола розгублено дивився на хлопчика. – А ти, що, вже знаєш про сенс життя?

– Звісно, – хлопчик посміхнувся. – У мене сенс життя – щоб мама була щаслива. Послухай, Миколаю, а може, ти сам мамі скажеш, що цукерки чарівні? Вона тобі швидше повірить. Бо ж не можна ж Новий рік зустрічати без сенсу в житті? Так же ж?

– Сашко, це ти? – пролунав за спиною схвильований жіночий голос. – Ти чому вийшов з квартири?

Микола із хлопчиком одночасно обернулися на цей голос.

– Ти з ким це? – ще схвильованіше вигукнула жінка, швидко вийшла з квартири, спустила до них і взяла дитину за плече. – Відійди від чужого дядька! Швидко додому!

– Мамо, ти що? – ображено вигукнув хлопчик. – Це ж Миколай. Він приніс тобі чарівний подарунок. Ось! – він простягнув її коробку цукерок.

– Що ще за нісенітниці? Мені не потрібно жодних цукерок! Я їх не замовляла!

– Але ж вони чарівні! Вони для сенсу життя! Миколай хоче, щоб він у тебе знову з’явився! Так? – хлопчик благаючим поглядом дивився на Миколи.

– Так-так, – винувато кивнув Микола. – Мені сніжинки нашепотіли у вухо, що у Сашкової мами зник сенс життя, і ось… Я приніс вам чарівні цукерки…

– Слухайте, що ви верзете? – скривилася невдоволено жінка. – Ви навіщо все це брешете? Що ви робите у нашому під’їзді?

– Мамо, не сварися до нього. Від нього помічниця втекла. І він тепер теж не має сенсу життя. Він мені сам розповів. Це ж правда, Миколаю?

– Ну, ось, узяв, і розповів мамі всі мої секрети, – сумно посміхнувся Микола, і погладив хлопчика по голові. – Гаразд… Вибачте, жінко… Піду я. А ці цукерки, вони, справді, чарівні. Прощавай, маленький. І слухайся маму. З Новим роком…

Микола встав з сходинки, і повільно пішов униз.

– Мамо! – хлопчик кинувся до мами, обхопив її за талію і зашепотів: – Мамо йому ж ночувати нема де! Він щойно так плакав! Сидів тут і плакав! Давай візьмемо його до себе!

– Стривай, чоловіче! – гукнула жінка. – Миколаю, стійте! Вам, справді, нема куди йти? Якщо так, то… Можете зайти, погрітися…

Микола зупинився, посміхнувся і похитав головою.

– Ні… Сьогодні, я до вас не зайду. А ось завтра… Завтра я, мабуть, прийду до вас, з подарунком для вашого хлопчика. Ви ж йому обіцяли, що я маю прийти і подарувати справжній новорічний подарунок. Який ти хочеш подарунок, Сашко? – звернувся він до хлопчика.

– Я не знаю, – той розгублено знизав плечима. – Я хочу, щоб мама була щасливою. І все. Більше мені нічого не треба…

– Гаразд, щось придумаємо! – підморгнув хлопчикові Микола, і весело побіг сходами вниз.

Здається в житті трьох людей щойно відбулися і справді чарівні зміни…

Вам також має сподобатись...

У Василя мав бути день народження. Були запрошені гості. – Господи, що ж робити? – подумала його дружина Софія. – У нас після переїзду тут нічого немає ще! Навіть посуду хорошого. Довелося позичати посуд у подруги Наталі… На день народження до зятя приїхала й мати Софії – Ганна Іванівна. – Гуляйте, молоді, а мені в ніч на роботу, – сказала вона. – Я довго не затримаюся. Ось тільки подаруночок привезла… Васильку, ти не будеш проти, якщо я тобі подарую ось таке? Жінка поставила перед зятем якусь велику коробку. Софія придивилася до неї і застигла від несподіванки

Віра приїхала до своєї свекрухи, забрати додому синочка, який гостював у бабусі. Жінка підійшла до квартири Надії Андріївни, подзвонила у двері. Але їй ніхто не відкривав. – Можливо, Надія Андріївна, Івана купає, тому й не чує, – подумала вона. Віра дістала з сумки свій телефон і зателефонувала свекрусі. Але і на дзвінок вона не відповіла. – Невже щось сталося? – почала було хвилюватися Віра. Раптом, за дверима, Віра почула якісь тихі голоси, наче хтось шепотівся у квартирі. Віра підійшла ближче до дверей, приклала до них вухо, прислухалася до цих голосів і…остовпіла від почутого

Оля була у відрядженні. Вона гуляла по місту, коли натрапила на якусь крамничку. Жінка зайшла і з цікавістю розглядала різні речі, які там продавалися. – Доброго дня, чим можу допомогти?! – раптом з комірчини вийшов сивий чоловік. – Здрастуйте, – привіталася Оля. – Та не знаю… Просто гуляла от і зайшла до вас. Раптом щось сподобається. – Може, ви шукаєте оце? – сказав чоловік і зняв з полиці важку чорну коробку. Він поставив її на стіл поруч з касою. – Що це? – здивовано запитала Оля. – Річ, яка давно чекає того, кому вона дійсно потрібна, – сказав чоловік і відкрив кришку. Ольга зазирнула всередину й ахнула від побаченого

Настя прокинулася рано, посмажила млинці на сніданок. – Мамо, йди снідати! – гукнула жінка до матері, яка гостювала в них. Жінки поснідали. – Доню, може з`їздиш сьогодні до мене, квіти підлєш? – запитала мама. – Так, звісно. Зараз помию посуд і поїду. За годину Настя вже була біля квартири матері. Жінка відкрила двері своїм ключем, зайшла в коридор. Раптом вона почула якісь звуки, які долинали з кухні. Настя зайшла на кухню і застигла від побаченого