Життєві історії

Валя святкувала день народження. – Щоб обов’язково була на моєму святі! – запрошувала вона свою подругу Риту. Рита зайшла до Валі. Її бабуся вже сервірувала стіл, а Валя все ще поралась на кухні. – Та у вас тут бенкет! – усміхнулася Рита. – Допомогти? – Ні, ти сідай. Будеш мене оцінювати, – відповіла Валя. – Я маю всім показати, чому мене навчили в кулінарному! Дівчата сіли за столом серед рідні Валі. Гості куштували салати, закуски. І ось Валя принесла до столу на таці якусь страву накриту високим баранчиком. Вона відкрила кришку і всі ахнули від несподіванки

Рита й Валя жили в одному під’їзді. Дівчаткам було всього по шість років, і в хорошу погоду вони гуляли та гралися у дворі.

А в дощові дні чи холод подруги–сусідки приходили одна до одної в гості.

Батьки були не проти такої дружби: дітям не було нудно.

Особливо подобалося Валі приходити в гості до Рити, бо батьки Рити нещодавно купили новий величезний телевізор.

Дівчаткам вмикали телевізор, коли починалася мультики. Це було справжнє свято! Затамувавши подих, Рита й Валя дивилися улюблені мультики, а потім починали гратися.

У кімнаті Рити на маленькому столику для ляльок стояла невелика пластмасова ваза, наповнена печивом.

Дівчата «годували» своїх ляльок, але печиво звісно з’їдали самі.

Валі цукрове печиво здавалося надзвичайно смачним. А подружка була не жадібною і все примовляла:

– Ти їж, їж, мама нам ще дасть…

Валя дякувала кивком голови і смакувала печиво, що тануло в роті, як найбажанішу насолоду.

Справді, Валю не балували солодким. Дівчинка жила з бабусею, бо мама розлучилася з батьком Валі і вийшла заміж вдруге.

У новій родині матері народився хлопчик, і Валя тепер жила в основному в бабусі. І хоч бабуся була доброю та ласкавою, але грошей їм вистачало тільки на їжу, а хороше печиво і цукерки Валя бачила тільки на свята.

Бабуся казала:

– Нічого, Валечко, витримаємо, ось тільки вивчимо нашу Ольгу на медсестру. Так і легше нам стане з тобою…

Бабуся мала ще й другу доньку – Олю, яка навчалася в сусідньому місті.

Валя ходила у дитячий садок, де в неї були друзі, але найдорожчою подругою була, звісно, Рита.

Якось бабусю викликали на роботу у вихідний день. Вона сказала Валі:

– Я скоро, ненадовго піду. Грайтеся поки що з Ритою, газову плиту тільки не чіпайте і чужим двері не відчиняйте.

Дівчата замкнули за бабусею двері і відчули себе дорослими.

Вони почали гратися у ляльки і, як завжди, настав час «годувати» своїх підопічних. Валя знала, що вони не мають такого ж смачного печива, як у Рити, але їй дуже хотілося почастувати подругу.

Вони пішли на кухню, Валя зазирнула в каструлю, що залишилася на плиті. Там була картопля. Недавно зварена, тепла. Дівчатка, відкривши кришку, вдихнули аромат.

– Ох і смачна! Тепленька… – сказала Валя.

Валя дістала одну велику картоплину, поклала її на блюдечко і полила олією.

– Сідай, Рито, за стіл. Смачненьким тебе пригощу, – сказала вона, забувши про свої ляльки.

Рита вмостилася, а Валя посипала картоплю сіллю і поділила вилкою на частини. Аромат по кухні пішов такий, що дівчатка проковтнули слинки.

Вони взяли виделки і почали брати шматочки картоплі, мастити олією і їсти.

Мовчки, швидко вони з’їли картоплю і Валя взяла з другої каструлі.

– Яка у вас картопля смачна … – сказала Рита. – У нас такої немає. Солоненька. А олія пахне як…

– Це тому, що тепленька ще, – діловито відповіла Валя. – Хоч і холодна теж нічого. Бабуся садить її на дачі. «Синьоочка» називається, тому що цвіте синіми квіточками.

– Ого, ми з тобою вже дві штуки з’їли! – сказала Рита, доїдаючи останній шматочок.

– Їж, їж, – усміхалася задоволена Валя. – Картоплі у нас багато.

Вона вже несла третю картоплину із каструлі. Рита ділила її на шматочки, тоді як Валя щедро поливала зверху олією.

– Стривай, – раптом сказала Валя. – З хлібом буде ще смачніше. У нас і хліб є свіженький.

Валя нарізала акуратно два шматочки хліба, дала один Риті.

Дівчата, забувши про гру, наминали шматки теплої картоплі з хлібом. Вони з’їли і четверту картоплину, а потім, вимивши блюдечко й виделки, сіли на диван і почали дивитись книжку з розмальовками.

– Після такої смакоти пити хочеться, – сказала Рита.

– Наїлася? Правда? – запитала Валя.

Вона була дуже задоволена, що теж змогла почастувати свою подругу. Адже частіше сусіди пригощали Валю, бо знали, що бабуся та онучка живуть дуже скромно.

– Ніколи ще такої смачної картоплі не їла, дякую! – щиро подякувала Рита. – А пішли ходімо до нас чай пити!

Дівчатка замкнули квартиру і пішли до Рити на чай. Мама посадила їх у кухні за стіл, налила чаю та пригостила мармеладними цукерками…

…Так дружили дві дівчинки багато років. Вони разом ходили до школи, там сиділи за однією партою, разом їли у їдальні, разом вчили уроки.

А коли виросли, Рита поїхала в обласний центр навчатися у музичне училище. А Валя завжди мріяла стати кухарем. Тож їй радила бабуся:

– Вчися, Валечко, на кухаря, завжди сита будеш, і гроші всі при тобі, – говорила вона.

Коли Рита закінчувала перший курс училища, Валя вже проходила свою першу практику у їдальні. Початок канікул студенток збігся з днем народження Валі.

– Щоб обов’язково була на моєму святі! – запрошувала її Валя.

Рита переступила поріг квартири Валі. Бабуся вже сервірувала стіл, а Валя все ще поралася на кухні.

– Та у вас тут бенкет! – усміхнулася Рита. – Допомогти?

– Ні, ти сідай. Будеш мені оцінки ставити, – відповіла Валя, сміючись. – Для мене тепер кожне застілля – справжній іспит. Я маю всім показати, чому мене навчили!

Дівчата сиділи за столом серед рідні Валі, як колись у дитинстві. Гості куштували салати, закуски, і, нарешті, Валя принесла до столу на таці якусь страву накриту високим баранчиком.

Вона відкрила кришку і всі ахнули від несподіванки. Там був неймовірно гарний і ароматний пиріг до чаю.

Всі хвалили Валю, раділи за неї, а та, подивившись на Риту, спитала:

– А тобі що найбільше сподобалося?

– Ти ж знаєш… – посміхнулася Рита. – Картопелька…

Валя засміялася, бо чудово розуміла, про яку картоплю йдеться…

– З хлібцем? – прошепотіла вона, обіймаючи Риту.

І дівчата засміялися.

– Ти молодчина, на всі сто, – відповіла Рита вже серйозно. – Навіть можеш претендувати на роботу в ресторані.

– Мені ще треба навчитися. А там побачимо, – відповіла Валя. – А ти як?

– А я буду вчителькою музики. Тільки і всього. Але теж треба ще вчитися і вчитися, – відповіла Рита.

– Ти – талант! – похвалила її Валя.

Гості попросили Риту заспівати щось. Валя підспівувала їй, а наприкінці пісні вже всі співали злагодженим хором.

Лилася ніжна й протяжна мелодія. Бабуся Валя витирала очі і не могла надивитись на подруг, яких багато хто в окрузі вважав за сестер.

– Дівчатка ви мої, – казала вона. – Як час летить! Ось і стали ви дорослими. Скоро і весілля будемо гуляти. І кухарка своя, і музикантка – теж… Допоможи вам Боже. А картоплі я, поки сили є, вирощу на дачі. «Синьоочка» – найкращий сорт! Усім вистачить…

Вам також має сподобатись...

Троє дорослих дітей втратили батька, а за пів року не стало і їхньої матері… Прожили батьки довге життя, важке, але щасливе. Діти, онуки, і навіть правнуки приїхали попрощатися! Були племінники, сусіди, друзі… Валентина була старшою з дітей. Далі була сестра Ольга і молодший брат Роман. Спадщина залишилася не аби яка, тільки будинок батьків. Валентина з Ольгою вже збирали речі на переїзд, коли приїхав молодший брат Роман. – Олю, мені треба з тобою серйозно поговорити, – раптом сказав він. – Справа дуже термінова! Ольга здивовано дивилася на брата, не розуміючи, що таке відбувається

– Подаруй мені на новий рік гроші, – сказав Петро дружині Валі. – А ти мені новий телефон! – відповіла та. Петро промовчав. Звісно, він нічого купувати дружині не збирався, тим більше телефон… Новий рік вони зустріли тільки вдвох. Перед цим Валя привітала своїх родичів, вручила їм подарунки. Петру про це вирішила не говорити. Вона приготувала йому гроші в гарному конверті. Але це було на той випадок, якщо чоловік подарує телефон. Але дива не сталося. Він навіть не став нічого вигадувати… Валя подарувала чоловікові конверт. Петро відкрив його й радісне обличчя змінилося здивуванням

Ганна приїхала в село до свого дідуся Івана. Вона підійшла до хати. Хвіртка була замкнена на засув. Ганна спробувала її відкрити, але нічого не виходило… – Ганнусю, ти, чи що?! – раптом почула вона голос сусідки. – А я чую – шум якийсь. Ох, люба, співчуваю… – Тітко Маріє, здрастуйте! – привіталася Ганна. – А що трапилося? – Не стало твого дідуся, – сумно сказала Марія. Ганна стояла ошелешена новиною. – Добрий був чоловік, – сказала сусідка. – Скільки нам допомагав… Вони зайшли в хату. Ганна заварила чаю і пішла в погріб по варення. Дівчина відкрила банку й оторопіла від побаченого

Марина поспішала до нотаріальної контори. Півроку тому у неї не стало батька і тепер прийшов час вступити в спадщину. Вона зайшла в кабінет нотаріуса, де її зустріла секретарка. – Прошу вас ознайомитись із документами, – сказала дівчина. – Тільки, вибачте, не можу зараз роздрукувати, доведеться прочитати з ноутбука. Марина кивнула дівчині та запевнила, що її все влаштовує. Секретарка принесла ноутбук, відкрила потрібну папку та пішла до себе за стіл. Побачивши в заголовку папки з документами свої ініціали та прізвище, Марина клацнула мишкою, відкрився документ. Марина прочитала зміст документу і застигла від прочитаного