Життєві історії

Віра з колегою по роботі обідали у кафе. – Ти помітила, як наша Лариса Федорівна на тебе дивиться? – запитала подруга про начальницю. – Помітила. Мені навіть ніяково якось, – відповіла Віра. – Може, вона закохалася в тебе? – засміялася подруга. – Не вигадуй! – не зрозуміла жарту Віра. Але це помітили й інші співробітники, тому Віра вирішила розібратися в ситуації, прийшла до начальниці і запитала: – Чому до мене особливе ставлення? Лариса Федорівна встала і зачинила двері на ключ. – Віра, ти мене не памʼятаєш? – запитала Лариса. – Ви про що? – Віра здивовано дивилася на начальницю, не розуміючи, що відбувається

Вірі зателефонувала подруга:

– Слухай, Віро, ти ж хотіла поміняти роботу? У нас вакансія у відділі є. Але тільки я не буду за тебе просити. Наша начальниця цього не любить. Ти прийди сама на співбесіду, може тебе і візьмуть. А що, стаж у тебе великий, тільки працюєш за копійки.

Чесно кажучи, Віра не вірила, що її візьмуть у цю фірму, там справді, суворий відбір, але й зарплата вища за середню по місту. А її взяли. Віра сама здивувалася, начальниця особливо не ставила запитань, подивилася документи та запитала:

– Коли зможете розпочати?

– Ну, загалом, я ще не звільнилася з колишньої роботи, – від несподіванки Віра перейшла на шепіт, немовби розповідала великий секрет.

– Добре, чекаю на вас через три тижні. Достатньо вам часу, щоб залагодити всі справи? – Було відчуття, що начальниця прихильна до Віри.

– Так, звичайно, – несміливо сказала Віра і вийшла з кабінету.

Тут же зателефонувала подружка:

– Ну що сказала? Відмовила? Щось швидко, зазвичай, у неї довше сидять.

– Прийняли. Сама в шоці.

– Здорово ж. Лариса Федорівна у нас хоч і сувора, але справедлива. Гаразд, бувай, згодом поговоримо, – зупинила розмову подруга.

З колишньої роботи Віру відпустили за тиждень, і вона ще два тижні відпочивала. Щиро кажучи, вона переживала йти на нову роботу. Чомусь у голові крутилося прислів’я: «Безкоштовний сир тільки в мишоловці». Віра й сама б не змогла пояснити, до чого тут безкоштовний сир, але прислів’я про мишоловку вона знала тільки це. Дуже вже вона легко влаштовується в цю фірму.

Відпрацювавши на новому місці тиждень, Віра з подружкою обідали у кафе.

– Ти помітила, як наша Лариса на тебе дивиться? – запитала подруга про начальницю.

– Помітила. Мені навіть ніяково якось.

– Може, вона по жінкам, – засміялася подруга. – І закохалася в тебе.

– Не кажи нісенітниці, – не зрозуміла жарт Віра.

Але це помітили й інші співробітники, тому Віра вирішила розставити всі крапки над і, прийшла до кабінету начальниці та запитала:

– В чому справа? Чому до мене особливе ставлення?

Лариса Федорівна встала, зачинила двері на ключ, дістала з шафи чашки, цукерки та ввімкнула чайник. Налила чай і сказала:

– Віра, а ти мене не пам’ятаєш?

Віра знизала плечима. Тоді Лариса продовжила:

– Ми з тобою однокласниці. Я та сама Лариса, яку всі ображали в школі.

– Точно! – очі Віри від округлилися від подиву. – Нізащо б не впізнала сама. Яка ти стала! Ой, даруйте, ви стали!

– Та годі, коли ми вдвох можна і на ти, – засміялася Лариса. – Ми з мамою поїхали від гульвіси батька у ваше село, а жити не було де. Тоді директор школи пошкодувала нас і пустила в закинутий будинок поряд зі школою. Однокласники не прийняли мене. Тільки ти за мене заступалася, пам’ятаєш? Важко було, я тоді слово дала, що вивчуся і зароблю багато грошей, куплю величезний будинок. Купила.

– Пам’ятаю, звісно. Ну ти молодець. А я ж тобі тоді заздрила, що не треба тобі рано вставати і йти по морозу чи бруду далеко до школи, – засміялася Віра. – Років тридцять минуло, як ми закінчили сільську школу. Ти щаслива?

– Так, у мене все добре – чоловік, діти, великий будинок, і мама живе з нами. Старенька вже.

– Це добре, кожна жінка, заслуговує на щастя, – посміхалася Віра.

– Ну все, допила чай, йди працювати. Не губи в очах співробітників мій авторитет суворої начальниці, – сміялася Лариса. – І будь ласка, не розповідай про мене нікому.

– Не буду. Я за тебя рада.

Вам також має сподобатись...

Лариса приїхала до своєї подруги у гості, постукала у двері. Тетяна довго не відкривала, а коли відкрила то Лариса побачила, що подруга дуже засмучена. – Щось сталося? – захвилювалася Лариса. – Та так…спогади наринули, – усміхнулася Тетяна. – Заходь, будемо чай пити. Лариса з Тетяною зайшли на кухню. Раптом Лариса побачила на столі купу фотографій, які Тетяна розглядала до приходу подруги. Погляд Лариси зупинився на одному з фото, жінка придивилася до нього і застигла на місці. – Цього не може бути! – тільки й подумала вона

Тетяна готувала обід, коли у двері подзвонили. На порозі стояла подруга Ганна. – Ну, ти вже все знаєш, мабуть, – сказала Ганна з гіркою усмішкою. – Та знаю тільки, що ти пішла від Миколи, а подробиць не знаю, – відповіла Таня і запросила подругу на кухню. – Застала я його, Таня, за розмовою по телефону. Я підійшла ближче, прислухалася… Чую, що говорить він зі своїм другом. І в розмові майнула фраза, – підозріло посміхнулася Ганна. – Ну, те тягни! Розповідай, – наполягла Таня. І Ганна все їй розповіла. Таня вислухала подругу і застигла від почутого

Жанна готувала вечерю. Раптом вона почула дивні звуки в коридорі. Жінка вийшла в коридор і побачила свого чоловіка Ігоря, він був добряче «веселий». Жанна посадила його на пуф, допомогла роззутися. – Розумієш, ти сама винна. Сама! – несподівано сказав чоловік і гірко заплакав. Жанна заспокоїла його, відвела у ванну, вмила. Потім на кухні відпоювала міцним чаєм. А Ігор щось бубонів невиразне. Жанна відвела чоловіка у спальню, поклала спати, сподіваючись завтра все дізнатися. А Ігор, засинаючи, щось тихо прошепотів. Жанна прислухалася до слів чоловіка і застигла від почутого

Віра фарширувала на кухні перці, як раптом пролунав дзвінок у двері. Жінка здивовано витерла руки і пішла в коридор. – Мамо, це ти?! – здивувалася Віра, побачивши на порозі квартири свою матір Галину Петрівну. Мати була рідкісною гостею в квартирі дочки. – Проходь, – промовила Віра. – Віро, ти думаєш тільки про себе! – заявила з порога Галина Петрівна. – Як так можна, скажи мені, будь ласка? І головне дивиться так, ніби нічого не відбувається, ніби я невідомо що таке говорю! – Мамо, що в тебе вже сталося? – Віра дивилася на матір і не розуміла, що відбувається