Життєві історії

– Зараз вмиюся, приберу в квартирі і почну готувати обід! – подумала Світлана. – Коли мій Валерій і свекруха прийдуть – все має бути зроблено! Світлана попила чаю, вимила посуд, дістала з морозилки курку. Далі вона зайнялася обідом. Світлана вперше готувала обід в квартирі чоловіка, і він мав бути святковим. Готувати вона вміла, і у свої двадцять років рахувала себе хорошою господинею. Світлана приготувала шарлотку. Курку запекла в духовці і виклала на тацю з картоплею. Нарізала огірки й помідори. Зробила канапки з ковбасою й сиром… Побачивши такий стіл, Валерій гордо посміхнувся: – Яка ж у мене дружина хороша! А от свекруха чомусь важко зітхнула

У багатодітній сім’ї є, звичайно, і плюси, але й мінусів вистачає, особливо якщо ти в сім’ї старша дитина.

Світлана була в сім’ї старшою дочкою, крім неї, ще два брати та дві сестри. Вона й няньчилась з ними, відколи сама ще в садок у старшу групу ходила.

От і мріяла швидше вийти заміж і піти з дому, з цієї трикімнатної квартири, де в одній із кімнат жила вона з двома маленькими сестричками, в іншій жили два брати, а в третій батьки.

Від матері вона тільки чула, що треба щось зробити. Мати завжди була завантажена. Світлана і не пам’ятала, щоб вони з матір’ю про щось серйозне поговорили. Вона, якось погарячкувавши, так і сказала матері, що мріє швидше вийти заміж, на що мати відповіла:

«Ось поживеш зі свекрухою, подивишся, як у чужих жити»…

…І ось Світлана вийшла заміж. Чоловік її, Валерій, теж не з багатої сім’ї, у нього навіть батька не було, жив зі своєю матір’ю у двокімнатній квартирі. Ось і привів туди молоду дружину, після реєстрації та невеликого застілля. Кімнати роздільні, краса!

Медовий місяць, вірніше, тиждень пройшов на дачі біля озера, куди їх відправив тесть.

З понеділка почалося сімейне життя. Чоловік зі свекрухою, Раїсою Сергіївною, пішли на роботу, а вона залишилася сама в квартирі, яка мала стати її домом. Світлана працювала в магазині.

Прокинулася вранці і почала намічати план на сьогоднішній день:

«Зараз вмиюся, поп’ю чай, потім наведу порядок у квартирі і почну готувати обід. Коли ввечері Валерій та свекруха повернуться з роботи все має бути перероблено».

Після того вона попила чай, вимила посуд, дістала з морозильника курку, розморожувати. А ось далі… У їхній квартирі завжди був безлад, адже не дарма кажуть, що «наводити лад у квартирі, де маленькі діти, все одно що прибирати сніг під час снігопаду». У квартирі у Раїси Сергіївни, на думку Світлани, порядок був ідеальний.

Вона зайнялася обідом. Світлана тут готувала обід вперше, і він мав бути святковим. Готувати вона вміла непогано, і у свої двадцять років вважала себе гарною господинею, вдома часто готувала на всіх.

Приготувала шарлотку. Курку в духовці запекла. Виклала на тацю з картоплею. Нарізала огірки й помідори. Заварила чай, зробила канапки з ковбасою й сиром.


Побачивши такий стіл, Валерій гордо посміхнувся.

“Яка у мене дружина хороша!”

Свекруха теж усміхнулася, але потім чомусь важко зітхнула.

«Всі продукти витратила, – подумала вона. – Добре, якщо цього тижня зарплату дадуть.

…Повернулася Раїса Сергіївна наступного дня з роботи. Невістка на роботі, син теж ще не повернувся. Зазирнула в холодильник – порожньо.

«Я б до зарплати протрималася. А якщо наша красуня-невістка так шикарно готуватиме щодня, від зарплати до зарплати житимемо. Треба картоплі посмажити. Добре хоч восени овочі дешевші».

Стала вона лад у квартирі наводити. Порядок вона любила. Раптом знову прихопило живіт:

«Що це таке? Треба в поліклініку сходити. Вже місяць як турбує. З весіллям все часу не було».

Випила пігулку і зайнялася прибиранням.


Світлана їла смажену картоплю, з огірками та помідорами. Звичайно, від такої їжі вона була не в захваті. І тут їй на прийшла цікава думка спала:

«А вчорашню курку можна ж було і на два дні розтягнути. До Валерія зарплати ще кілька днів і Раїса Сергіївна на тому ж підприємстві працює, а мені на картку гроші тільки наступного тижня прийдуть. Треба на осінь собі якусь курточку купити і Валерію – теж».

Поїла прибрала за собою. Подивилася в холодильнику:

«Так, а що ж ми з вечірнім чаєм питимемо?»

Кинулася до своєї кімнати. Чоловік сидів за комп’ютером:

– Валерію, ходімо погуляємо!

– Ходімо!


Коли вийшли, вона завела серйозну розмову:

– Валерію, у нас нічого їсти і винна в цьому я.

– Не зрозумів.

– Я вчора всі продукти неекономно витратилася. Треба зараз купити десяток яєць та булку хліба. Я зараз і завтра зранку приготую грінки. У тебе гроші є?

– Ось, – дістав гроші. – Дві сотні і ще дрібні.

– Ходімо в магазин.

– Ходімо.

– Валерію, а твоя мама, здається слаба.

– Просто втомилася.

…Коли молодята пішли, Раїса Сергіївна зайшла на кухню. Торкнулася пальцем вимитої сковорідки:

«Добре миє. Молодець! Так на завтра нема чого. Цікаво, куди вони вийшли? Часу – дев’ята година».

Налила чай і стала, не поспішаючи, пити, раз у раз поглядаючи у вікно. Побачивши своїх з пакетом у руках, усміхнулася і пішла до своєї кімнати.


«Сьома вечора, а Валерій, щось не дзвонить. Вчора після роботи дзвонив», – вона дістала телефон і набрала номер.

– Валерію…

– Світлано, мама в лікарні, їй процедури роблять. У неї щось складне.

– Що ти одразу не подзвонив?

– Її подруги кажуть: вона наприкінці зміни за живіт взялася. Викликали швидку і її відвезли. Мені подзвонили, я одразу у лікарню.

– Незабаром приїду.

…Світлана приїхала, коли Раїсу Сергіївну привезли після процедур в палату. За допомогою сина вклали її на ліжко.

– Що з мамою?

– Все нормально, спить після процедур. Два-три дні вона не зможе вставати з ліжка, треба, щоб хтось із родичів був поруч. Бажано, хтось із жінок.

– Я залишусь, – твердо сказала Світлана.

Лікар з якоюсь недовірою подивився на молоду дівчину:

– А ви ким їй будете?

– Невістко, ми з Валерієм нещодавно побралися.

– Добре! Зараз ідіть додому. Візьміть собі халат, і вашій свекрусі халат і спідню білизну, і приходьте. Захопіть із собою рушник і вологі серветки.


Раїса Сергіївна прокинулася під ранок. Згадала, що з нею вчора сталося. Зрозуміла, що вона у лікарняній палаті. Дуже хотілося в туалет, вона з надією подивилася на двері, розуміючи, що самостійно підвестися не вдасться. Поруч із сусідкою по палаті сиділа жінка.

«А за мною і доглядати нема кому».

– Раїсо Сергіївно, з вами все гаразд? – Перед нею стояла невістка.

– Світлано?! – На обличчі з’явилася щаслива посмішка.

– Якщо щось треба, скажіть.

– Допоможи встати, – їй стало соромно за свою безпорадність. – Мені в туалет треба.

– Вам не можна вставати. Зараз вам допоможу.

Стало зовсім соромно перед молодою невісткою, але та зробила все, як треба.

– Дякую, Світлано!

Невістка покликала медсестру, та прийшла, зробила процедури, і Раїса Сергіївна знову заснула.

…Увечері прийшов син.

– Мамо, як ти?

– Добре! – на обличчі матері з’явилася посмішка.

– Нам зарплату переказали.

– Валерію, давай картку! – одразу попросила молода дружина. – Ти посидь з мамою, а йду додому, приготую поїсти.

– Світлано, може я сьогодні вночі з мамою побуду?

– Ні, Валерію!

Вона взяла картку й пішла.

– Сину, яка в тебе хороша дружина, – сказала щаслива мати.


Через три дні Раїса Сергіївна почала потихеньку вставати, а через десять днів її виписали з лікарні.

Син був на роботі, приїхала невістка, викликала таксі і привезла додому.

Вдома був порядок. Зварений смачний обід.

Раїса Сергіївна завжди заздрила подругам, які мали доньок. У неї не було, принаймні до останнього часу.

Світлана накрила на стіл:

– Сідайте! Вам після процедур треба добре харчуватися.

Раптом на очах свекрухи з’явилися сльозинки, вона пригорнулася до плеча невістки і заплакала.

– Дякую, тобі за все, доню! – тільки й сказала вона.

Вам також має сподобатись...

Ганна замісила тісто на пироги, коли з магазину повернувся її чоловік Василь. – Ну де ти так довго ходиш? – гукнула вона. Василь зайшов на кухню і мовчки сів за стіл. – Ау, я до тебе говорю! – повторила Ганна, як раптом побачила, що чоловік дуже схвильований. – Що сталося? – Ганно, я був біля магазину і почув, як люди між собою дещо обговорювали, – тихо сказав Василь. – Ти про що? – здивувалася жінка. – Обговорювали Тетяну, нашу невістку, – додав Василь і все розповів дружині. Ганна вислухала чоловіка і застигла від почутого

Оля якраз закінчила готувати вечерю, коли додому повернуся чоловік. – О, я якраз вчасно, – усміхнувся Сашко, зайшовши на кухню. – Так. Швиденько мий руки, будемо вечеряти, поки все гаряче, – відповіла дружина. Через декілька хвилин сімʼя сіла за стіл. Раптом пролунав дзвінок телефону чоловіка. – Мама дзвонить, – сказав Сашко, глянувши на екран, вийшов у іншу кімнату і підняв слухавку. Повернувся він за пʼять хвилин. Виглядав Сашко схвильованим. – Що сталося? – запереживала жінка. – Це кінець… кінець нашого спокійного життя, – несподівано сказав він. – Ти про що? Який кінець? – Оля здивовано дивилася на чоловіка, не розуміючи, що відбувається 

Ганна з чоловіком вирішили відвідати доньку та зятя у місті. Взяли сільських гостинців і вирушили в дорогу. За декілька годин були на місці. Чоловік Ганни припаркував машину біля підʼїзду, взяв сумки з гостинцями і разом з дружиною піднялися до квартири дочки. Ганна постукала у двері, за хвилину донька їм відкрила. – Доню, що сталося? – одразу запитала Ганна, побачивши, що донька вся в сльозах. – Це через вас! – вигукнула дочка. – Від мене чоловік пішов, через вас! – Як через нас? А ми тут до чого? – Ганна здивовано дивилася на доньку, нічого не розуміючи

Ольга купила своєму онукові Миколці подарунок. Жінка вирішила сховати його, щоб хлопчик не побачив сюрприз раніше, аніж треба. Ольга поклала подарунок у шафу там, де був верхній одяг. Для надійності жінка прикрила подарунок куртками… До свята залишалося зовсім трохи. Ольга займалася приготуваннями, поралася по господарству. А якось Ольга прийшла додому і раптом зрозуміла, що поки її не було вдома, до неї явно навідувалася її сваха Марія. Двері були відчинені. На столі стояла брудна тарілка і склянка… Ольга глянула на відро для сміття і очам своїм не повірила