Історії жінок

– Приїжджайте негайно! – у голосі невістки Інни Віра почула наказ. Вона не встигла нічого сказати, бо Інна поклала слухавку. Віра зітхнула – дружина її сина Ігоря знову викликає її «на розмову. Відбувалося це раз на місяць. Віра відчиняла двері з незадоволеним виглядом. Потім вказувала свекрусі на стілець, і вистава починалася. Так було й цього разу… Зустріч виявилася дуже неприємною. – Ви й не уявляєте, Віро Іванівно, як важко жити з вашим сином! – галасувала невістка. – Тож я прийняла тверде рішення… Віра Іванівна аж стрепенулася. – Невже я зараз це почую? – тільки й подумала вона

– Приїжджайте до мене негайно! – у голосі своєї невістки Інни Віра почула прямо наказ.

Вона не встигла нічого запитати чи відповісти, оскільки Інна поклала слухавку.

Віра зітхнула – вона втомилася рахувати, вкотре дружина Ігоря викликає її «на розмову».

Відбувалося це періодично раз на місяць і завжди однаково – Інна дзвонила, вимагала (не просила!) приїхати.

Відчиняла двері з незадоволеним виглядом. Недбалим кивком запрошувала пройти у квартиру. Потім вказувала свекрусі на стілець посеред кімнати, і вистава починалася.

Так було й цього разу…

Зустріч виявилася дуже неприємною.

Надуваючи губки, витираючи «заплакані» очі, зітхаючи й охаючи, Інна почала здалеку:

– Ви не уявляєте, Віро Іванівно, як важко жити з вашим сином. Він не розуміє елементарних речей. Навіть туалетом, вибачте, користуватися не вміє. Сто разів доводиться повторювати йому одне й те ж саме. А толку – ні-я-кого! Він навіть не намагається змінити свої звички.

– Але, Інночко, Ігор вже дорослий, йому важко відмовлятися від того, до чого він звик. Май терпіння…

– Терпіння? – Інна навіть слів не знайшла від обурення. – А це нічого, що ми вже п’ять років разом? За цей час кого хочеш можна всьому навчити! Але ж Ігор – ні! Звідси висновок – йому не важко, просто не хоче!

І Інна розповіла свекрусі в деталях, як вона щодня гарує з її сином. Про все розповіла. Аж до найдрібніших, дуже особистих подробиць.

Віра почувала себе дуже недобре. Внутрішньо вона погоджувалась, що, можливо, не прищепила синові корисні, з погляду невістки, звички. Але яке відношення вона має до того, що Ігор недостатньо уважний у ліжку? Що часто засинає замість того, щоб виконувати подружні обов’язки? Що не цілує дружину, приходячи з роботи. Що не опускає кришку унітазу?

Слухаючи Інну, Віра думала:

– Як вона може? Невже не соромно обговорювати зі мною подібні речі?

Сама вона вважала, що виносити сміття з хати – це неправильно, навіть погано. Подружжя саме має вирішувати свої проблеми, а не втягувати близьких у свої сварки…

Свекруха уважно спостерігала за невісткою, але, як не намагалася, не знайшла в неї на обличчі й тіні збентеження.

– Ось ви, Віро Іванівно, чи змогли б усе це терпіти стільки років? – запитала Інна, явно не підозрюючи, що окрім неприязні свекруха в цей момент нічого іншого до неї не відчуває. – Мовчите? Отож! От і я не можу. Тож я прийняла тверде рішення…

Віра Іванівна аж стрепенулася.
– Невже я зараз це почую? – тільки й подумала вона.

– Я подаю на розлучення! – сказала невістка.

Такого повороту Віра Іванівна не очікувала.

П’ять років тому, коли Ігор вирішив одружитись, вона дуже зраділа – з’явилася надія дочекатися онуків. Інна одразу їй сподобалася – усміхнена, добра. Трохи згодом з’ясувалося, що невістка чудово готує і господиня чудова.

А коли вона Ігорю сина подарувала, а бабусі – довгоочікуваного онука, Віра Іванівна зовсім розтанула: подарувала дітям двокімнатну квартиру, яка дісталася їй від діда кілька років тому…

Спершу все добре було. Молоді жили дружно, виховували сина і бабусю не забували: дзвонили, відвідували. І вона до них – з усією душею. І з дитиною сиділа, і грошенят підкидала.

І в їхні стосунки ніколи не лізла. Вважала це неприпустимим.

А потім все різко змінилося.

Син із невісткою стали постійно сваритися. Іноді, щоб син того не бачив, привозили Максима до бабусі на цілий тиждень.

Вони не розповідали, що і як, але Віра Іванівна здогадувалася – схоже, її синочок знайшов подружку на стороні.

Як вона сварилася до нього! Соромила! Просила не кидати сім’ю, не залишати сина без батька, а її без онука.

Інна в той період жодного разу у свекрухи не з’явилася.

Ігор слухав мовчки. Не виправдовувався, не сперечався. Потім спитав:

– Мамо, а з чого ти взяла, що я зраджую дружині? Інна тобі щось сказала?

– Ні, синку, – зніяковіла Віра. – Просто мені здалося… Ви так часто сваритеся… Інна не заходить… Ти – сам не свій…

– І це все?

– Ну… Я не знала, що й думати. Адже все добре: будинок є, достаток, дружина – створена бути господинею, ти – спокійний, відповідальний… Немає причин для постійних сварок. Значить…

– Ні, мамо, це нічого не значить. Помилилася ти. Немає в мене нікого і ніколи не було.

– То чого ж ви сваритеся? Не зрозумію…

– Не звертай уваги, – сказав Ігор, дивлячись кудись у далечінь. – Все у нас нормально…

Після цього «нормально» і почалися показові розбірки. Здавалося, Інна подобається виставляти чоловіка недолугим перед матір’ю і робити свекруху винною.

І в неї це чудово виходило!

Ось і зараз Ігор сидів, опустивши голову, грав жовнами на вилицях.

Віра Іванівна виправдовувалася, старанно підбираючи слова. Говорила, що треба шукати компроміси, що треба цінувати, любити й поважати один одного…

Прості речі…

Нічого іншого вона й не могла сказати, переживаючи посилити ситуацію.

Зазвичай Інна слухала її з кривою усмішкою, а потім поблажливо казала, що колись її терпіння скінчиться, і вона покине Ігоря.

І ось тепер ця заява про розлучення…

Віра Іванівна не придумала, що відповісти. Розгубилася. Мовчки встала й пішла.

Вона ішла й думала:

– Що робити? Мало того, що Інна маніпулює Ігорем, так вона ще й мені влаштовує. Якою я стала? Зовсім вже! Чому мовчу? Чому дозволяю так із собою поводитися?»

І сама собі відповідала:

– Бо дуже переживаю сказати, що думаю, бо після моїх слів їхній шлюб може розвалитися.

А я хочу, щоб вони були разом. Хочу, щоб Ігор був батьком. Справжнім. І щасливим, щоб був. А ще – дуже онука шкода… Сподіваюся, про розлучення – це лише слова.

Підходячи до будинку, Віра раптово зупинилася. Проста думка прийшла до неї в голову ніби звідки і здалася абсолютно правильною:

– А це ненормально, що вона дзвонить саме мені, щоб поскаржитися на чоловіка. Я ж їй не мати, я – свекруха. Наступного разу скажу, щоб більше не дзвонила з таких приводів. Поясню, що ціную її, їхню сім’ю, але брати участь у розбірках більше не буду. Ніколи».

Полегшено видихнувши, як буває, коли якась проблема звалюється з плечей, Віра енергійно дійшла до під’їзду і пішки почала підніматися на шостий поверх. Вона завжди так робила – тренувала ноги та берегла фігуру.

Коли відчиняла двері, задзвонив телефон. Зиркнувши на екран, Віра знову напружилася:

– Невістка! Що їй ще треба?

– Віро Іванівно, – ласкаво прощебетала Інна. – А ми з Ігорем помирилися! Так що ви не хвилюйтесь, у нас все чудово!

У слухавці почувся сміх і якась метушня …

– Я рада, – стримано відповіла Віра.

Поклавши телефон у кишеню, жінка роздратовано подумала:

– Дивно… Помирилися… Втім, як завжди… Високі стосунки… Цікаво, що я в них – замість громовідводу? Ну ні! Так не піде! Пора із цим закінчувати!

Наступного дня Віра зателефонувала синові:

– Ігорю, скільки можна це терпіти? Твоя дружина зовсім совість втратила, з жиру біситься. Треба їй пояснити, що вона чудово живе, що чоловік у неї – найкращий.

– Але ми помирилися…

– Надовго?

– Не знаю…, – сумно відповів Ігор, – а що ти пропонуєш?

– Давай-но, почни себе поводити зовсім по-іншому. Посидь із друзями. Їдь на риболовлю, а її не попереди. Потім погульбань. Влаштуй сварку. Тільки сильно не захоплюйся. Подивимося, що твоя Інна заспіває.

– Ти серйозно?! – здивовано спитав Ігор.

– Звичайно. А якщо не допоможе – даси їй зрозуміти, що в тебе інша є. Нехай відчує, що може втратити все, – Віра дивувалася власною жорсткістю.

– А що потім? – син помітно пожвавішав.

– Там буде видно! – урочисто сказала Віра. – А то взяла моду – відчитувати чоловіка та свекруху! Сподіватимемося, що таке лікування подіє. Чого мовчиш?

– Жорстко ти…

– Так. Проте ефективно…

Через місяць Інна прийшла до свекрухи.

Сама.

За допомогою.

На неї важко було дивитись.

– Мамо, не знаю, що робити, – ледь чутно говорила вона, не зводячи очей. – Ігор так змінився. Схоже, він мене розлюбив.

Ще через місяць Інну було не впізнати – тиха, лагідна, ніжна. Як колись…

Залишилось одне питання – чи надовго?

Вам також має сподобатись...

Андрій з Оленою одружилися. Почалося сімейне життя. Першою великою спільною покупкою стала машина, яку вони взяли в кредит. В Олени були права, але їздив на машині переважно Андрій. Іноді чоловік забирав її з роботи. Одного з таких вечорів Андрій сказав: – Мамі скоро мають привезти пральну машинку. Вона попросила допомогти занести… Коли вони підʼїхали до під’їзду, доставка вантажу вже встигла поїхати. Зінаїда Петрівна стояла біля великої коробки одна, озираючись на всі боки. – Синку, ну нарешті! – сказала вона. – Нема кому занести машинку. Стійте тут, я по сусідах пройдуся. І тут Андрій видав несподіване

Зіна лежала в палаті, коли відчинилися двері і на порозі зʼявився її син Олег. – Ой синку, – ахнула Зіна. – Я тут заслабла трохи… Олег якось дивно зиркнув на матір і став біля ліжка. Зіна помітила, що він їй нічого не приніс… – Мамо, я до тебе маю дуже важливе питання, – нарешті почав молодик. – Я бачу що ти слаба… Тож хотів запитати – а ти заповіт написала? Мало що там може бути. Я ж тобі рідний! А Андрію твоєму пасинку і так вистачить. Він тобі ніхто! Зіна не повірила своїм вухам

Катя в чудовому настрої прийшла на роботу. Сьогодні Ігор зробив їй пропозицію. Дівчина вирішила поділитися новиною з своєю подругою. – Привіт Оксано. Можеш привітати мене! – радісно промовила Катя. – З чим? – здивувалася подруга. – Ігор покликав мене заміж, – сказала Катя. – Та ти що! Не роби цього! Ти не уявляєш, що на тебе чекає, – раптом вигукнула Оксана. – Про що це ти? – нерозуміла нічого Катя

Ксенія повечеряла перед телевізором і понесла тарілку на кухню. Її телефон був у кімнаті і вона не зразу почула, що там хтось дзвонить. Жінка зайшла в кімнату і взяла слухавку. – Доброго вечора, це – Олег! – почула вона голос свого недавнього знайомого. – А можна до вас заїхати? – Так, звісно, – здивовано відповіла Ксенія. – Дякую, тільки я не один, – сказав Олег і поклав слухавку. – Оце так! – подумала жінка. Не один буде. З дружиною мабуть приїдуть. Треба переодягтися… Незабаром пролунав дзвінок у двері. Ксенія поспішила у коридор. Вона відкрила двері і аж оторопіла від несподіванки