Життєві історії

Марія прийшла з роботи втомлена. Вона зняла туфлі, сіла у крісло й заплющила очі. – Ну й день сьогодні важкий, – подумала вона. Раптом задзвонив телефон. Вона неохоче встала з крісла, дістала телефон із сумки і глянула на екран. Дзвонив її брат. – Марійко, привіт! – почав швидко говорити Степан. – Тут Світланка моя, хоче у Київ перебратися! Нехай у тебе поки що поживе! Марія застигла з телефоном в руках

Марія прийшла з роботи втомлена. Вона зняла туфлі, сіла у крісло і заплющила очі.

-Ну й день сьогодні важкий, – подумала вона.

Раптом задзвонив телефон. Вона повільно і неохоче встала з крісла, дістала телефон із сумки і глянула на екран.

Дзвонив її старший брат. Марія не дуже любила спілкуватися з ним. Завжди було відчуття, що вона йому щось винна. Хоча нічого в нього не брала…

Просто йому не давало спокою те, що вона живе у Києві, у квартирі її батька.

Батьки в них різні, і Степану з батьком не пощастило.

Мама, щоб хоч трохи компенсувати “нещасну” долю Степана, свій будинок оформила на нього.

І досі допомагає тільки його сім’ї. Тому що Марії і так, бачте, пощастило.

Марія дуже й не сперечається. Їй справді пощастило більше…

-Марійко, привіт! – почав швидко говорити Степан. – Тут Світланка інститут закінчила, хоче в Київ перебратися! Нехай у тебе поки що поживе!

Марія застигла від обурення з телефоном в руках. Як це не «можна», чи “будь ласка”, а «нехай”?!

Але суперечити “обділеному” братові було собі дорожче.

-Ну, нехай поки поживе, – втомлено відповіла йому Марія.

-Що означає “ну нехай”? – роздратовано запитав Степан. – Ти що, не рада бачити племінницю?

Марія зітхнула і подумала:

-Починається…

З ним взагалі важко було розмовляти – то тон не той, то не ті слова.

-Рада, просто втомилася. Я щойно з роботи прийшла…

Степан ще хвилин п’ятнадцять почитав їй нотації, що втомлюватися нема через що, бо вона, як сир у маслі катається – і грошей у неї багато, і роботи в неї мало, і про сім’ю вона не дбає.

І зрозуміло, що вона знову йому винна…

Через тиждень приїхала Світлана і Марія заселила її в кімнаті своєї дочки.

Дочка вийшла заміж і жила з чоловіком у іншому місті, тому кімната на даний момент була порожня.

Марія дбала про племінницю – допомогла влаштуватися на роботу, давала гроші на одяг, стежила, щоб вона вчасно поїла і “вигулювала” її по культурних місцях столиці.

Жили вони дружньо. До того моменту, поки Світлана не стала зустрічатися з хлопцем і приводити його додому.

Марію таке не дуже влаштовувало і вона вирішила поговорити із племінницею.

-Світланочко, не варто приводити свого хлопця щодня додому.

Я приходжу з роботи втомлена, мені хочеться прийняти душ і відпочити без сторонніх в квартирі. Я розумію, тобі приємно проводити з ним час, але мені не дуже хочеться проводити кожен вечір з чужою людиною у квартирі.

-Ну, ми ж вам не заважаємо, ми у своїй кімнаті, – намагалася вмовити її Світлана. – Ну, тітко Марія, ну будь ласка!

-Світланочко, а чому Володя тебе нікуди не запрошує? – запитала Марія. – Він прийшов, посидів у гостях і пішов. А кіно, театри, музеї?

-Йому це нецікаво, він домашній, – з гордістю сказала Світлана.

-Ой, ну ти й наївна! – похитала головою Марія. – Та не домашній він, а просто заощаджує на тобі. Ну, гаразд у кіно тебе не водить, але ж від нього ні подарунка, ні квіточки… Хоч би шоколадку приніс, коли приходить. Ну, навіщо тобі такий? Адже він потім на тобі ж і заощаджуватиме.

-Тітко Марія, та в нього грошей мало, він, як і я, тільки недавно в Київ приїхав, ще сам на ноги не став. А ви спеціально про нього погане кажете, щоб я його не приводила! – сказала Світлана.

-А ти його і так більше приводити не будеш! – суворо відповіла Марія. – Я тобі доступно сказала, що після роботи хочу відпочивати і не хочу бачити у своїй квартирі чужих мужиків.

-Ви ж бачите, що він у гості ввечері приходить, – задерикувато відповіла їй Світлана. – Могли б і погуляти десь годинку, якщо не хочете його бачити у квартирі.

-Щооо? – застигла від такої заяви Марія. – Дитинко, ти нічого не переплутала? Ти взагалі-то в моїй квартирі живеш! І житимеш за моїми правилами. І характер будеш своєму батькові показувати, інакше поїдеш назад!

Марія дивилася на Світлану – дуже вже вона нагадувала її брата Степана: всі навкруги йому винні.

Марія могла б роздратуватися і виставити її з квартири, але їй щиро було шкода племінницю. І дуже їй хотілося, щоб Світлана інакше ставилася до життя, аніж її батько.

А Світлана проплакала весь вечір, їй здавалося, що тітка спеціально все це робить, щоб забрати її щастя.

Але її “щастя” поїхало саме, коли дізналося, що Світланочка зовсім не має грошей, а квартира ця в спадщину їй не дістанеться.

Тільки через деякий час, коли образа на всіх минула, Світлана зрозуміла, що тітка Марія бажає їй добра.

І живе тітка Марія не як сир у маслі, а зі своїми проблемами, на які вона нікому не нарікає…

Вам також має сподобатись...

Діана прокинулася рано, швидко приготувала сніданок і почала збиратися на роботу. – Вадиме, сніданок на столі, поїсиш, бо я запізнююся, – сказала жінка до чоловіка. – І відведеш сина у садочок. – Добре. Не хвилюйся! – якась байдуже відповів Вадим. Діана прийшла на роботу, в коридорі її зустріла її колега Ірина. – Діано, маєш хвилинку? Нам треба поговорити, – сказала вона. – Хвилинка знайдеться, – усміхнулася Діана. – Ти тільки не ображайся. Але краще тобі почути це від мене, – почала Іра. – Ти про що? – не зрозуміла жінка. І Ірина все розповіла подрузі. Діана вислухала її і застигла від почутого

Петро повернувся додому з величезним букетом троянд. Прямо з порога він урочисто вручив його своїй дружині Марині. – Люба моя, Мариночко! – сказав чоловік. – Ці квіти тобі! – Господи! – вигукнула здивовано жінка. – Це з якого ще приводу? Я що забула, що у нас із тобою сьогодні якесь свято?! Та ніби ж ні… – Немає ніякого свята, – посміхнувся Петро. – Точно? – перепитала його Марина. – Сто відсотків! – відповів чоловік. – Але тоді, навіщо всі ці шикарні квіти?! – ахнула Марина. Вона дивилася то на букет, то на чоловіка й не розуміла, що відбувається

Був ще самий початок робочого дня, як раптом у Ганни задзвенів телефон. Номер був незнайомий, але могли дзвонити й по роботі. Не роздумуючи, жінка взяла слухавку. – Це Ганна Дмитрівна? – почувся у слухавці жіночий голос. – Не стало вашого батька… Ганна застигла від несподіванки. – Ви помиляєтесь, у мене немає батька, – тільки й пробурмотіла вона. – Адресу я вам надішлю у повідомленні, – сказала незнайомка. – Прощання й поминки післязавтра. Ви повинні встигнути, якщо поспішите. Це дуже важливо… В телефоні почулися короткі гудки. Ганна сиділа дивлячись в одну точку. Вона не знала, що й думати

Настя вже не першу годину намагалася вкласти доньку спати, але маленька Наталка вередувала і все ніяк не хотіла засинати. Раптом, з кухні долинув дзвін скла, що розлетілося по підлозі. – А це ще що таке? – здивувалася Настя і поспішила до джерела шуму. Підійшовши до дверей кухні Настя почула, що за дверима її чоловік Андрій розмовляє зі своєю матірʼю. – А це вже цікаво, – подумала жінка, зрозумівши, що розмовляють вони про неї. Анастасія прислухаючись до розмови чоловіка та свекрухи і застигла від почутого