Життєві історії

Ігор вийшов із кафе після поминального обіду. Син пропонував підвезти, але він відмовився. – Пройдусь. Мені потрібно, прийти в себе, – сказав чоловік синові у відповідь на його занепокоєння. Пішов Ігор додому. Подумалося йому – адже там зараз порожня квартира. Вдома нікого. І тепер так буде до кінця днів. – Люба, як мені тепер жити без тебе, – знову і знову запитував Ігор. В роздумах чоловік зайшов до квартири, пройшов на кухню. Раптом у квартиру подзвонили, Ігор відкрив двері, подивився хто прийшов і застиг від несподіванки

Після проведення у кафе поминального обіду Ігор вирушив додому пішки. Син пропонував поїхати разом машиною, але він відмовився.

– Пройдусь. Мені потрібно побути трохи на свіжому повітрі, прийти в себе. Ви їдьте, не хвилюйтеся за мене, – сказав синові у відповідь на його занепокоєння.

Одягнувся, вийшов із кафе і пішов потихеньку. Ішов, не бачачи нікого навколо, подумки переживаючи останні події.

Ось і залишився сам на схилі років. За місяць виповниться вже шістдесят дев’ять. Як тепер жити одному? Без Люби.

Ігор не міг собі таке уявити.

Чомусь подумалося – треба ж Любаша народилася 8 Березня, а пішла також у свято – 14 лютого. І виповнилося їй лише шістдесят шість, ще б жити та жити… Та й взагалі – чоловіки раніше зазвичай ідуть. А тут ось Люба поспішила, пішла раніше за нього.

У сина своє життя. Вони з дружиною бездітні і вже звикли до цього.

Тож онуків у них із Любою не сталося. А тепер ось Ігор залишився сам.

Бреде додому Ігор, ледве ноги пересуває. Подумалося йому – адже там зараз порожня квартира. Вдома нікого. І тепер так буде до кінця днів.

Іде Ігор. А у самого сльози до очей підступають. Заплакати б зараз на весь голос, та не можна, люди навколо…

Люба, люба Люба… Як швидко пролетіли наші роки спільного життя. Прямо як одна мить. Усі сорок шість років.

Тепер вже здається, що й не сварилися ми ніколи. Були, звісно, непорозуміння, сварки, але якось швидко само собою вщухало.

Озираючись назад, Ігор розуміє, що це Люба завжди знаходила якісь потрібні слова у потрібний момент, і тоді в їхній сім’ї знову наставав мир і лад.

– Люба, як мені тепер жити без тебе, – знову і знову запитував Ігор.

А потім пішли, покотилися дні Ігоря. Поодинокі. Невиразні. Один схожий на інший.

Він тепер вдівець… Слово якесь погане. Ніколи не думав, що його торкнеться, буде про нього сказано…

Любу він відвідував часто. Прийде до неї на могилку, сяде на лавку, довго дивиться на її фото. А потім починає розповідати. Говорить, як живе без неї, як дні для нього довго тягнуться. А ще – що чекає, не дочекається зустрічі з нею, з коханою. Скоріше б!

– Містечко, Люба, я для себе забронював поряд з тобою. Бачиш, ось і огорожу зробив подвійну, щоб ніхто її не зайняв.

За рік він поставив пам’ятник Любі. Довго вибирав, доки не знайшов той, який йому сподобався. Припав, як то кажуть, до душі.

На пам’ятнику написав:

«У цей час я гостювала на землі… І дві дати – народження та відходу Люби».

Минув ще рік. Ігореві допомагала скрасити самотність Антоніна, його сусідка по сходовому майданчику, хрещена сина. Вони багато років дружили сім’ями, відколи ще в’їхали в цей будинок.

Жили дружно, завжди усі свята відзначали разом. Сусідка давно вже живе одна.

Вона турбувалася за Ігоря, підтримувала його, але намагалася не докучати своїм суспільством.

Іноді тільки приготує або випече щось смачненьке і принесе Ігорю.

– Пригощайся. І годі вже журитися. Час прийти до тями. Адже ти не тільки собі шкодиш, а й душі Любі спокою не даєш. Адже вона відчуває твій непереборний смуток. Я знаю, Ігоре, що кажу, сама через все це пройшла.

А Ігор тільки рукою махне і відвернеться ненадовго, аби приховати свої зволожені очі.

– Мабуть, Антоніна має рацію, – часом думалося йому. – Треба жити далі. Любу вже не повернеш.

Ігореві кілька разів снилася Люба. Уві сні він хотів підійти до неї, взяти за руку, але чомусь не міг. Чи не виходило.

А Люба стояла і мовчки дивилася на нього. Сумно так дивилася, без посмішки. Хоча зазвичай була товариська, життєрадісна, усміхнена.

Антоніна, як і раніше, запрошувала Ігоря до себе на якісь урочисті дати. Вони сиділи за столом удвох, згадували минуле. Згадували, як жили весело та цікаво.

Іноді і Ігор готував щось незвичайне та запрошував Антоніну до себе на обід чи вечерю.

І якось непомітно вони обоє зрозуміли, що разом їм легко та вільно. І вже нудно один без одного.

А одного дня настав день, коли Ігор сказав:

– Тоня, може, ти переїдеш жити до мене? Мені здається, що Люба була б не проти, вона б схвалила…

Антоніна не заперечувала. З того часу вони почали жити разом.

Вам також має сподобатись...

Миколайович уже тиждень не виходив із дому. Сусіди занепокоїлися. Чоловіка вже давно ніхто не бачив, та й на телефон він не відповідав. Всі дзвонили знову і знову, але безрезультатно. Першим схаменувся старший син. Він відпросився з роботи й приїхав у село. Батько лежав на дивані, дивлячись на стелю, і про щось зосереджено думав. – Тату, ти що задумався?! – з порога сказав син. – Ти чому на дзвінки не відповідаєш?! – Василь Петрович зник… – раптом заявив Миколайович. – Який ще Василь Петрович? – син здивовано дивився на батька, не розуміючи, що відбувається

Микола щойно прокинувся, як раптом пролунав дзвінок телефона. Чоловік підняв слухавку. Дзвонив його друг Михайло. – Привіт, Микольцю! – весело почав він. – Ну, вітаю тебе з днем народження! Щастя, здоровʼя… Микола раптом зупинив його. – Зачекай, Михайле. Ти мені вибач, – сказав він. – Але для мене це вже три роки, як не свято… Ти ж знаєш, що сталося в цей день? Знаєш про мою Надійку? У слухавці запала тиша

Ліля прийшла з роботи пізніше, ніж зазвичай. – Ти чого так пізно? – зустріла її в коридорі мама. – На вулиці дощ. В пробку потрапили, – пояснила дочка. Ліля пройшла на кухню. Мати пішла слідом. – Я склала список продуктів, які треба купити, – сказала мати, і дала дочці список. – Добре, куплю, – відповіла Ліля і взялася за приготування вечері. Мати пішла у свою кімнату. Ліля почистила картоплю і поставила її варитися. Раптом жінка почула, як мати в свої кімнаті, з кимось гучно розмовляє по телефону. Ліля прислухалася до розмови і застигла від почутого

Ірина з подругою Ганною пили чай на кухні. У квартиру зайшла Лариса, невістка Ірини. – Здрастуйте. Ірино Іванівно, – невістка заглянула на кухню, привіталася, і пройшла у судідню кімнату. – Куди це вона? – запитала Ганна у подруги. – Не знаю, – розвела руками Ірина. За хвилин десять Лариса повернулася. – Значить так! Постільну білизну поміняйте, бо вже давно, дивлюся, не міняєте. Ванна вся брудна, приберіть! І обов’язково помийте підлогу, бо дивлюся абияк помита! – раптом почала свою «лекцію» невістка. – Ларисо, що на тебе найшло?! – Ірина здивовано дивилася на невістку, не розуміючи, що відбувається