Життєві історії

Віра була на роботі, коли пролунав телефонний дзвінок. – Віро, приїжджай. Твоєї мами не стало, – почула жінка в слухавці голос сусідки мами. Віра приїхала, як тільки змогла, але на прощання вона так і не встигла. Жінка зайшла в квартиру мами, навела порядок. – Так, треба залагодити всі справи, – вирішила жінка, взяла документи матері b вирішила до нотаріуса. Але яке ж було її здивування, коли Віра дізналася, що заповіла їй мама

– Баба Валя, та що ж ви таке важке носите? – по-доброму обурилася сусідка Олена.

– Оленка, та я ніби трохи взяла, а як вийшла важка сумка: картопельки ось купила, цибульки, моркви, капусточки … Так борщика захотілося, кинулася, а овочі всі закінчилися. – виправдовувалася Валентина Іванівна. – Як на зло цукор закінчився, молоко ось котику своєму ще купила.

– От і навантажили, сумку від землі не підняти… – сказала Олена. – Давайте, допоможу вам.

– Ой, дякую тобі, моя дитинко.

Олена, сусідка Валентини Іванівна, поселилася тут нещодавно, винаймала квартиру. Вона приїхала звідкись з далеку, вчитися в університеті. Не лише навчалася, а й підробляла, щоби платити за навчання. Дівчина була усміхнена, проста і завжди допомагала, чим могла літній, самотній жінці. Іноді продукти дорогою додому купить, сміття винести допоможе, а то й прибере… Бачила вона, що дуже важко і самотньо живеться Валентині Іванівні.

– Яка ж ти розумниця, моя гарна. Ось молодці твої батьки, виховали яку доньку хорошу. – усміхалася Валентина Іванівна. – Пощастило їм. На старості років яка помічниця буде під боком. Не чекає на них, на відміну від мене, самотня старість. Я ось так виховати не зуміла…

– А у вас є діти? – Здивовано запитала Олена.

– Так, є дочка. Віра. – опустила очі Валентина Іванівна. – Вона гарна в мене, просто дуже зайнята. Робота у неї складна, важко зараз, розумієш, гроші заробляти. Та й живе далеко, як вона допоможе мені з іншого міста?

– Ну так, якщо вам зовсім важко буде, тоді як бути? – Запитала Олена.

– Не знаю. – знизала плечима Валентина Іванівна. – Напевно, щось дочка придумає. Я сподіваюся.

Як у воду Олена дивилася. Занедужала Валентина Іванівна. Так важко, що кілька днів підвестися не могла.

Олена з занять йшла, по дорозі купила свіжого хліба і зайшла до сусідки.

– Баба Валю, ви де? – гукнула вона з порога.

Не дочекавшись відповіді, пройшла до квартири. Валентини Іванівни на кухні не було. Олена постукала у двері спальні і почула звідти тихий голос:

– Оленко, заходь.

– Що сталося? – захвилювалася Олена.

– Щось я дуже зле почуваюся, дитинко. – сказала тихим голосом Валентина Іванівна. – Ти виклич будь ласка швидку.

Швидка приїхала. Подивились, зробили все необхідне але в палату не забрали. Сказали, що немає підстав.

– Ви повинні  контролювати щоб вчасно приймала все, – сказав чоловік у білому халаті. – Зрозуміли мене?

Олена розгублено кивнула.

– Ось і добре. А ми поїхали. – сказав він і зібравши свою валізку поспішив на наступний виклик.

– Ой! Що ж тепер робити? – занепокоїлася Валентина Іванівна.

– Може доньці Вірі вашій подзвонити? – Запитала Олена.

– Переживаю, що вона сваритиметься, що я її від роботи відволікаю через дрібниці. – схвильовано сказала Валентина Іванівна. – Знаєш, яка вона у мене строга…

– Хіба ваша недуга дрібниця? – Запитала Олена. – Давайте я її сама наберу!

Валентина Іванівна невпевнено простягла телефон Олені.

– Може, все-таки не треба їй дзвонити? – схвильовано спитала вона. – Все обійдеться. Пройде. Поки вона доїде, я вже відійду і вона буде знову незадоволена.

Але переживала Валентина Іванівна даремно. Телефон Віри було вимкнено. Щоразу Олена набирала, але у відповідь говорили те саме: “Абонент тимчасово недоступний…”

– Може, у неї якийсь інший номер є? – Запитала Олена.

– Не знаю, він у мене один, і вона мені з цього номера завжди набирала. – розгублено сказала Валентина Іванівна.

– А коли вона востаннє вам дзвонила? – запитала Олена.

– Не пам’ятаю… – знизала плечима Валентина Іванівна.

– Зрозуміло… – сказала Олена. – Тоді я з вами буду. Не можу ж я вас у біді кинути.

– А заняття як же? – спитала Валентина Іванівна.

– Відпрошусь, нічого страшного. – сказала Олена.

За тиждень, коли Валентині Іванівні стало вже краще, у неї несподівано задзвонив телефон. Дзвонив незнайомий номер.

– Алло, – сказала вона знявши трубку.

– Мама! Це я, Віра ! Мамо, я закордоном! Приїхати не можу, у мене важливе відрядження! Тривале. Ти там як? Не нездужаєш? – запитала дочка.

– Нездужаю, – відповіла Валентина Іванівна.

– Тримайся! – серйозно сказала дочка. – Ти ж знаєш, що мені з тобою поратися ніколи! Що в тебе? Те що завжди?

– Так. – відповіла Валентина Іванівна.

– Я надішлю тобі грошей! – сказала дочка.

– Не треба, я все маю. – відповіла Валентина Іванівна.

– Ну от і добре. Більше я тобі нічим не можу допомогти. Бувай. Я ще зателефоную, – сказала дочка і поклала трубку.

У трубці запікали короткі гудки. Валентина Іванівна розгублено подивилась на Олену.

– Добре, що вам краще. – сказала та.

Так вони жили поряд місяць за місяцем. Олена допомагала по доброті душевній Валентині Іванівні, шкода їй було самотньої, літньої людини. А та завжди рада була, коли Олена приходила, хай навіть ненадовго.

*****

– Валентино Іванівно, ви точно вирішили? – запитав строго нотаріус.

– Точно. – відповіла жінка похилого віку.

*****

А невдовзі Валентини Іванівни не стало. Олена розгубилася. Вона так звикла до своєї усміхненої сусідки, що здавалося, вона втратила рідну і дуже близьку їй людину.

“Треба попередити доньку Валентини Іванівни.” – подумала Олена, але додзвонитися їй знову не змогла. Та передзвонила сама, через тиждень після прощання. Дізнавшись, що трапилося, вона, як не дивно, приїхала в місто наступного дня і пішла до нотаріуса, залагодити всі справи.

– Як це я не спадкоємиця? – обурено сказала Віра. – Та я єдина і законна спадкоємиця!

– Ні, залишено заповіт і він не на ваше ім’я, – сказав спокійно нотаріус.

Та намагалася сваритися з нотаріусом, потім з Оленою, яка нічого не розуміла…

– Я тобі влаштую! Ти, пройдисвітка! Втерлася в довіру до старої людини! Скористалася її довірливістю! – вигукувала донька Валентини Іванівни. – Поверни мені мою квартиру або я в суд подам!

Але все це було марно, тому що заповіт набрав законної сили…

Вам також має сподобатись...

Христину та Сергія друзі запросили у ресторан на день народження. Маленьку доньку Аню, не було з ким залишити, і Христина вирішила запросити знайому няню. – Марино, ви можете у суботу ввечері посидіти з Анею? – запитала Христина, подзвонивши до Марини. – Залюбки! – погодилася дівчина. Коли в суботу подружжя йшло у ресторан, Христина краєм ока помітила дивний жест Сергія, звернений до няньки – він помахав пальцем та посміхнувся. Вечір в компанії друзів пролетів не помітно. Близько одинадцятої години вечера Христина та Сергій повернулися додому. Вони зайшли у квартиру і застигли від побаченого

Сергій вийшов із ванної, на ходу витираючи волосся рушником. – О, ти вже вдома? А я не чув, як ти прийшла, – сказав чоловік, зайшовши на кухню і побачивши свою дружину. – Так, я… нещодавно прийшла, – Марина спробувала посміхнутися, але губи не слухали. – Щось сталося? Ти якась дивна, – захвилювався Сергій. – Ні, все гаразд. Просто втомилася, – відмахнулася жінка. – Ти вечерятимеш? – Так, із задоволенням. Що сьогодні у нас? – усміхнувся він, сідаючи за стіл. Але Сергій навіть не здогадувався, що Марина поводиться так, тому що вона дізналася його найбільшу таємницю

В сина Олени було весілля. Вона не спала всю ніч. Чи все готове? Чи той посуд? Чи сподобається гостям її коровай?! Нарешті вони з чоловіком приїхали в кафе. Підійшла їхня черга вітати молодят. Олена взяла коровай, сказала побажання, подарувала гроші. А потім попросила їх взяти по шматочку короваю і погодувати один одного. – Ні! – раптом почула вона голос невістки. – Я не хочу чоловікові нічого солити! Олена не знала, що й сказати. Та раптом почувся голос тамади

Олег летів додому, як на крилах. А як же ж?! Щойно його кохана Іра погодилася вийти за нього заміж. Олег вже підходив до свого будинку, як раптом почув, що на третьому поверсі знову сваряться сусіди. Хлопець зайшов у під’їзд, і почав підніматися на свій поверх. На майданчику третього поверху він побачив дядька Івана. То був той самий сусід, який щойно сварився з дружиною. – Здрастуйте, – посміхаючись привітався з ним Іван. Сусід похмуро глянув на Олега. – Ніколи не одружуйся хлопче! – раптом вигукнув він. – Ніколи! – Чому це?! – здивувався Олег. Він не розумів, про що це сусід таке говорить