Життєві історії

Катя повернулася з роботи додому. Дівчина переодягнулася і відразу взялася за приготування вечері, коли на кухню зайшла її мама. – Катю, нам потрібно серйозно поговорити, – раптом почала мама. – Присядь на хвилинку! Катя сіла на крісло навпроти матері. – Я тобі забороняю зустрічатися з твоїм Андрієм! – почала розмову мама. – Як забороняєш? Чому? – не розуміла Катя. – Ти знаєш, що він робить за твоєю спиною? – несподівано сказала мама. – Ні, не знаю! Ти про що? – здивувалася Катя. І мама все їй розповіла. Катя вислухала маму і застигла від почутого

– Віддай іграшку Ганнусі, ти ж бачиш – вона плаче. Ти старша сестра і маєш завжди заступатися за молодшу. Невже ти така жадібна?

Такі слова від мами Катя чула змалку. Різниця між сестрами була лише 2 роки, але мама завжди їх так виховувала, розділяла старшу та молодшу.

– Мамо, але вона перша мене образила. Ти ж сама бачила. Чому я маю вибачатися, – питала Катя, але у відповідь знову чула – вона молодша, ти повинна за неї заступатися. Ганна, тільки-но усвідомила, що вона на особливому рахунку, відразу ж стала цим користуватися.

– Віддай свою ляльку мені чи я зараз заплачу, і мама все одно її подарує мені, – Ганна, вчепившись рукою за ногу ляльки, забрала іграшку у Каті. Та заперечливо хитала головою і ще міцніше притискала ляльку до себе. – Ну, тримайся, сама винна, – і Ганна почала голосно плакати.

Відразу з’являлася мама. 

– Що у вас знову сталося? Катя, чому Ганна плаче? Ти її знову образила? Яке нестерпна дівчинка росте, ні хвилини спокою, – мама сердито дивилася на Катю. Ганна, заливаючись сльозами, скаржилася матері, що Катя забрала в неї ляльку і образила.

– Мамо, Ганна обманює. Я її не чіпала. Це вона хотіла забрати у мене мою улюблену ляльку, яку мені подарували на день народження. – Катя розгублено переводила погляд із матері на сестру.

– Як не соромно, Катю, ти ще намовлятимеш тут на сестру. А ну віддай зараз ляльку і щоб я більше не чула плач Ганни, – мати взяла ляльку з рук Каті і віддала її Ганні. Та тріумфально подивилася на сестру. Катя від несправедливої образи ледве стримувалась, щоб не заплакати на очах у Ганни. Вона не знала чому, але вона не хотіла, щоб молодша сестра бачила її сльози.

Дівчатка росли. Катя намагалася розповідати матері про витівки сестри, але відразу виявлялася сама винною. Що ж ти не встежила за Ганною, казала мати. Катя не могла дочекатися, коли вона стане дорослою та зможе піти з родини. Вона вступила до інституту, але гуртожиток їй не дали.

Якось вона пішла відвідати подругу в лікарню, яка занедужала.

– Вибачте, а ви не підкажете, як пройти, – звернулася вона до симпатичного молодого лікаря біля реєстратури. Він глянув на Катю.

– А хочете, пройдемо разом, я йду в той бік. До речі, мене звуть Андрій.

Катя лише сором’язливо посміхнулась і кивнула головою. Вони почали зустрічатись. Додому Катя тепер поверталася пізно. Сестра зустрічала її словами: – А я сподівалася, що ти переїхала до свого коханця і більше мені не доведеться ділити кімнату з тобою.

– Не дочекаєшся, – втомлено відповіла Катя.

Якось Андрій зайшов за Катею до неї додому і познайомився з її молодшою сестрою Ганною. Мила дівчина, так сказав він потім Каті. А потім додав, – а під цією милою зовнішністю криється двоїста натура. Я відразу зрозумів, що твоя сестра вважає себе королевою, а тебе вважає своєю служницею.

Формулювання Андрія було вірним, але Каті не захотілося в цьому зізнаватись. Вона лише знизала плечима. – Ти розумієш, наша мама з дитинства їй вселяла, що вона центр нашої родини. Ганна не хоче нічого розуміти.

– Так, веселе в тебе було дитинство, але тепер ти під моїм захистом, – усміхнувся Андрій і обійняв дівчину. Вони ще не знали, що Андрій дуже сподобався Ганні, і вона вирішила відвести його у сестри.

Ганна вирішила спокусити його. Наступного дня вона прийшла до лікарні. Андрій провів її до оглядової і попросив почекати, а сам відразу звернувся до іншого спеціаліста. Повернувся він до оглядової з літнім черговим лікарем. Ганна, прийнявши звабливу позу, чекала. Яке ж було її здивування, коли замість Андрія до неї зайшов чоловік похилого віку і відразу приступив до огляду!

Розгублена Аня відразу ж сказала, що її терміново викликають додому, швидко привела себе до ладу і вибігла з кабінету. Такий був чудовий план, він би просто так не вислизнув від мене, доведеться вигадати щось новеньке, думала вона сама до себе.

Увечері вона поскаржилася мамі, що наречений Каті до неї залицяється, прямо проходу не дає.

– Коли заходить за Катею, то мені проходу не дає, користується будь-яким моментом, коли Катя виходить із кімнати. Мамочка, я тільки тобі зізналася, а він усе заперечуватиме.

Розгнівана мати одразу викликала Катю на розмову.

– Я тобі забороняю зустрічатися із цим Андрієм. Ти знаєш, що він робить за твоєю спиною? Він залицяється до твоєї рідної сестри! Ще раз побачу його у своєму будинку – виставлю. І тебе разом із ним. – Дорікала мати Катю.

Катя не знала, що й відповісти, але тут вона побачила, як єхидно посміхається сестра, ховаючись у куточку кухні. Катя зрозуміла, з чиєю подачею мама звинуватила Андрія. Вона вирішила поговорити із хлопцем.

– Що ти, кохана, у мене і в думках не було залицятися до твоєї сестри. Я тебе люблю. Ти ж пам’ятаєш, вона мені одразу не сподобалася. Я не люблю лицемірів. Вона приходила до мене начебто на огляд. Я попросив чергового лікаря, а він мені потім сказав, що Ганна як тільки його побачила, то одразу вибігла з кабінету, – виправдовувався Андрій.

Переконавшись у невинності нареченого, Катя вирішила притиснути сестрицю до стіни. – Я знаю, що ти вигадала цей обман про Андрія. Цікаво навіщо? – запитала Катя Ганну.

– А ось навіщо. Ти негайно скажеш Андрію, що ти його більше не любиш і розлучаєшся з ним. Андрій буде моїм, і я все зроблю, щоб роздобути його. Ти мене знаєш. Я піду на все, тож тобі краще віддати його мені відразу. Я завжди отримую те, що хочу. Хочеш ще раз у тому переконатись? – І Ганна, нахабно посміхаючись, почала диктувати свої умови. – Роби, як я кажу, інакше я зроблю так, що його виставлять із лікарні за його залицяння до пацієнток.

Катя спокійно вислухала Ганну, посміхнулася і сказала: – Свої “хотілки” ти можеш залишити при собі. Більше ти не отримаєш нічого з того, що належить мені, навіть шматка хліба з моїх рук. Дивися, ти сама напросилася. – І Катя дістала з сумочки диктофон, що працює, на якому були записані всі плани Ганни. – Не смій псувати життя мені й Андрію! І мама нехай послухає, довідається яка ти.

Після її слів сестру перекосило.

Катя зібрала речі та поїхала до Андрія на орендовану квартиру. За кілька місяців вони одружилися. Мати та сестра на весілля не прийшли.

Вам також має сподобатись...

Ганна та Олексій снідали на кухні, коли до них зайшов їхній син Микола. – Сьогодні ввечері я познайомлю вас із моєю Оксаною. Я її люблю, і ми збираємось одружитися, – радісно сказав він. – Ну нарешті! – вигукнули в обидва голоси батьки. Микола зібрався і пішов, а батьки взялися за святкову вечерю. Коли все було готово, пролунав дзвінок у двері, і Олексій Сергійович поспішив зустрічати гостей. Ганна Петрівна ще раз оглянула стіл, і теж вийшла в коридор. Жінка глянула на майбутню невістку, і аж рота відкрила від подиву

Юля сиділа на кухні й пила каву. До неї зайшла донька Світлана. – Мамо, мені треба з тобою поговорити, – сказала вона. – Що трапилося? – запитала Юля. – Мамо, а ти знаєш, що тато й тітка Оля постійно спілкуються? – раптом сказала Світлана. – Так, а що? – здивувалася Юля. – Ти ж разом із її донькою Мариною ходиш на танці й гуляти. Тато тебе супроводжує, а вона супроводжує твою подругу. – Мамо, скажи йому, що я маю плани! Марина не моя найкраща подруга! Ходити до них додому я не хочу. Юля так і застигла від почутого

Ганна прийшла додому й відкрила двері своїм ключем. Жінка зайшла на кухню, озирнулася. Вечеря вже стояла на столі… – Голубців, бач ти, накрутила! – подумала Ганна про свою невістку Марину. – А я ж говорила, щоб котлеток насмажила! – Ігор голубців дуже захотів, – ніби, почувши думки своєї свекрухи, і виправдовуючись перед нею, сказала Марина. – Ну раз Ігор так захотів, то нехай вже, – пробурмотіла Ганна. – Смачні в тебе вийшли голубці, молодець! – раптом сказала Ганна до невістки, скуштувавши страву. Син Ганни Ігор аж поперхнувся від несподіванки! Він дивився на матір і не вірив своїм вухам

Катя посмажила картоплю, відкрила баночку квашених огірочків. – Коханий, іди вечеряти, – гукнула вона до чоловіка. Григорій швидко прийшов на кухню, і подружжя сіло за стіл. Тільки-но Григорій взяв виделку до рук, як раптом подзвонив його телефон. – О, мама дзвонить. А я все не міг до неї додзвонитися, – сказав чоловік і підняв слухавку. Григорій привітався з мамою, і не встигши нічого більше сказати, почав уважно слухати Ніну Степанівну. Катя сиділа біля чоловіка, і випадково почула, про що так активно говорить свекруха. Жінка прислухалася до розмови і застигла від почутого