Історії жінок

Ліда поливала у себе на підвіконні квіти, як раптом на ліжку задзвенів її телефон. Жінка швидко поставила лійку на стіл і глянула на екран мобільного. Дзвонила її мати. Ліда здивовано взяла слухавку й оторопіла. Мати гірко плакала… – Здрастуй, мамо, що там в тебе трапилося? – запитала Ліда. – Розумієш, дочко, він дуже слабий, – крізь сльози сказала та. Мій коханий Славко… Його не стане… Як я житиму без нього?! Ліда застигла від почутого

Ліда поливала у себе на підвіконні квіти, як раптом на ліжку задзвенів її телефон.

Жінка швидко поставила лійку на стіл і глянула на екран мобільного.

Дзвонила її мати.

Ліда здивовано взяла слухавку й оторопіла.

Мати гірко плакала…

– Здрастуй, мамо, шо там в тебе трапилося? – запитала Ліда.

– Розумієш, дочко, він дуже слабий, – крізь сльози сказала та. Мій коханий Славко… Його не стане… Як я житиму без нього?!

Ліда застигла від почутого.

Вона слухала й мовчала. Мати говорила про її вітчима з яким вона не спілкувалася вже давно.

– Ти мене чуєш? Його не стане, – між плачем говорила мати.

– Чую. А від мене ти що хочеш? – запитала Ліда.

– Хочу? Нічого не хочу. Я думала, ти зрозумієш мене, поспівчуваєш, – знову заплакала мати.

– Мені шкода тебе, – спокійно відповіла Ліда.

– І все?

– А що ти хочеш від мене? Щоб я заплакала разом із тобою? – не розуміла Ліда.

– Пам’ятаєш, тоді давним-давно, ми з тобою сиділи обійнявшись і плакали разом? Я плакала, бо тебе хотіла підтримати. Плакала, бо ти плакала. Зараз думала, ти мене також підтримаєш, – раптом затихла мати.

Ліда не знала, що відповісти матері. Мати, не попрощавшись, закінчила розмову. Ліда відчула себе у чомусь винною, тільки не знала у чому. Їй було шкода маму, але вона здорова, а цього… Ліда не могла підібрати слово, як назвати чоловіка, з яким жила мати. А цього, мабуть, теж шкода, але плакати за ним Ліда не буде.

Хотілося набрати номер телефону мами, але в останню мить Ліда передумала.

Ліда пам’ятала ту сварку батьків, після якої батько поїхав у рідне місто. Пам’ятала, як тато підняв семирічну Ліду на руки, поцілував, сказав, що любить і пішов.

Ліда плакала, мама сіла поруч із дочкою, обійняла її і теж плакала пояснюючи:

– Знаєш, дочко. Нічого ти поки що не розумієш. Виростеш, зрозумієш мене…

З плутаних слів матері Ліда нічого не розуміла, вона шкодувала маму, жаліла тата, себе шкодувала. Обійми мами заспокоювали.

Через тиждень у домі з’явився дядько Славко. Тоді на протести Ліди мама знову пояснювала:

– Підростеш, зрозумієш мене. Тато хороший, але я його не люблю. Неможливо жити з нелюбою людиною. Розумієш? Я дядька Славка я люблю.

– А мене ти любиш? – плакала Ліда.

– І тебе люблю. Ну що ж ти, моя маленька. Все буде добре. І ти дядька Славка полюбиш.

Дядька Славка Ліда так і не полюбила.

Він увірвався ураганом у спокійне життя маленької Ліди. Дядько Славко одразу взявся прибрати будь-який спогад про життя в цій квартирі батька Ліди.

Варто було сказати, що це татове улюблене крісло, як наступного дня крісло було замінене на нове, а татове самотньо стояло на смітнику. Ліда протестувала проти такого, але хто її слухав? Мама завжди говорила:

– Подивися, як гарно стало.

Коли все татове було викинуто, справа дійшла до Ліди. Дядько Славко сказав:

– Якщо твоя дочка так любить свого тата, так і нехай їде до нього.

…Через тиждень на вокзалі мама плакала, обіймаючи дочку:

– Пам’ятай, я тебе дуже люблю, але так буде краще.

Ліда їхала в поїзді з якимось знайомим дядька Славка до батька.

Була радість, що вона зараз зустрінеться з татом, але й був острах, а раптом і батькові вона буде непотрібна?

Коли у вікні вагона майнуло батькове обличчя, переживання пішли, залишилася тільки радість.

Так і жила Ліда з батьком. Батько одружився, мачуха якось швидко подружилася з Лідою.

Потім у них народилися діти. Жили щасливо. З мамою Ліда зідзвонювалася, у підлітковому віці почала їздити у гості до мами, але зустрічалися вони на нейтральній території.

Зазвичай у родичів там і ночувала Ліда.

Мати завжди говорила про неземне кохання до дядька Славка, а родичі розповідали, що цей дядько Славко любив погульбанити і посваритися, якщо щось йому не подобалося.

Мати заперечувала, казала, що їй просто заздрять…

…Ліда виросла і вже працювала, коли раптом подзвонила мати. Вона плакала.

Ліда не поїхала до матері, щоби підтримати її, хоч і шкода їй було маму.

Чомусь їй здавалося, що вона зрадить цим свого батька. А цього, материного чоловіка, зовсім не шкода.

Коли мати поховала дядька Славка, то назвала Ліду байдужою і заблокувала її номер телефону.

Через пів року родичі розповіли Ліді, що в матері щось трапилося зі здоровʼям, вона стала дивна.

Мати запустила себе, покинула роботу, щодня бігала на цвинтар.

Там і знайшли її якось. Її не стало.

А Ліда так і не зрозуміла матір. Не зрозуміла що в неї за любов така…

Вам також має сподобатись...

Олена приїхала з міста в село. Вона давно не була вдома, бо посварилася з батьками. Дівчина зайшла в сільський магазин. Олена озирнулася – нічого тут не змінилося. Праворуч був прилавок з товарами і продавчиня тітка Зіна. – Дайте хліба, будь ласка, – сказала Олена і відрахувала гроші. – О, з’явилася! – сказала продавчиня. Олена не підняла голову, а тільки повторила: – Хліб, будь ласка. – Та на, – байдуже сказала та. Олена вийшла на вулицю, відламала від шматочок хліба і заплющила очі. – Олена?! – пролунав просто перед нею чийсь голос. Дівчина відкрила очі, й застигла від несподіванки

Валерія була одружена з Олегом близько десяти років. Перші декілька років були найщасливішими, а потім, з народженням дітей, все стало стрімко змінюватися. Чоловік раптом перестав надавати їй знаки уваги, став повертатися додому в «веселому» стані, хоча до цього взагалі за ним такого не помічалося. Валерія вирішила не закривати очі на поведінку чоловіка, не прощати та подала на розлучення. Але жінка навіть уявити не могла, до чого приведе її рішення розлучитися з чоловіком

До Віри у гості прийшла її сестра Марія з сімєю. Посиділи, поговорили, відпочили. – Дякую Віро! Але нам вже час! – сказала Марія прощаючись. – Наступного разу у нас зустрінемося. Віра прибрала зі столу, помила посуд, і вирішила подзвонити до Марії, запитати, як добралися. – Все добре. Вже вдома. – відповіла Марія. – Бувай. Віра також попрощалася з сестрою і збиралася класти слухавку як почула, що Марія продовжує розмовляти. І Віра зрозуміла, що сестра розмовляє вже не з нею. Слова Марії були звернені до її чоловіка, і Віра почула таке, чого вона ніколи не забуде

Настя розлучилася з чоловіком Павлом. Жінка взяла дочку Марічку і приїхала до матері в село. Там вони побули недовго – мати не дуже зраділа гостям… Вранці, коли всі спали Настя і Марічка поїхали. Перший автобус був о шостій ранку. Куди йти? Треба шукати квартиру, або хоча б кімнату. Настя вирішила попроситись пожити в своєї знайомої старенької – Тетяни Андріївни. – Ти хазяйнуй собі тут, – сказала бабуся. – А там розберемося. Так вони й залишилися жити у баби Тані. Через тиждень пролунав дзвінок телефону. Дзвонила мати Насті. Жінка взяла слухавку й застигла від почутого