Історії жінок

– Привіт, дідусю! – Анатолій поклав рюкзак на поріг. – Привіт, Толік, – посміхнувся дід і почав обіймати онука. – А ти чому до нас серед тижня? – У відпустці я, діду, – Онук вмостився на старий диван. – Я у вас тут поживу тижнів зо два, добре? – Живи скільки захочеш! А що ти без нареченої своєї, – здивувався дід Іван. – Та ну її… – Толік скривився. – Ми з нею, того… Розлучилися днями. Раптом з вулиці у відчинене вікно почувся гучний дівочий голос

– Привіт, дідусю! – Онук поклав об’ємний рюкзак на поріг. – А бабуся де?

– Привіт, Анатолію, – посміхнувся дід і почав обіймати двадцятирічного онука. – Бабуся в магазин пішла. А ти якими долями серед тижня? Ти ж, начебто, працюєш?

– У відпустці я, діду. – Онук, звільнившись від дідових обіймів, повільно пройшов у коридор і з блаженством вмостився на старовинний диван. – Як тут у вас добре. Все як у дитинстві. Я у вас тут поживу тижнів зо два, добре?

– Живи скільки захочеш! – ще більше зрадів дід. – Молодець, що приїхав. Тільки чомусь один? Мама твоя, коли нам дзвонила, хвалилася, що в тебе наче з’явилася наречена. Привіз би її сюди. У нас кімната пустує.

– Та ну її… – Онук скривився. – Ми з нею, того… Розлучилися днями. Посварилися.

– Ну, справа молода, вона така, – кивнув дід. – Буває. А чого посварилися, якщо не секрет?

– Так, так … – Онук махнув рукою. – Характером не зійшлися. У мене, взагалі, дідусь, у сучасних дівчатах суцільне розчарування.

– Та ти що? – Дід весело посміхнувся. – І чим вони тобі не догодили?

– Дратують вони мене. Сильно дратують.

– Чим це?

– А тим, що вони, якщо веселі, то легковажні, а якщо надто розумні та освічені. Такі, що не підступишся.

– Зрозуміло, – кивнув знову дід. – А тобі значить, хочеться, щоб вони були й веселі та розумні одразу. Знайоме бажання.

– Ну так. Чи то мені так не щастить, чи то вони, правда, всі такі. Познайомлюсь з якоюсь, починаю з нею на серйозні теми розмовляти, а вона раптом хихотить, ні з того ні з цього. Жартує невпопад. Безглуздо виглядає, коротше. А потім знайомишся з розумною, начебто – нормальна дівчина, а почнеш жартувати на абстрактні теми, так вона тобі відразу різко так – «не говори нісенітниці». Загалом не зрозумієш, чого їм треба. Ось тому хочу у вас відпустку провести, заспокоїтись. Тут у вас спокійно.

– Це так, – погодився дід. – У нас спокійно. Ти батькам хоч сказав, що до нас поїхав?

– Звісно. До речі, вони вам подарунки надіслали. Он, у рюкзаку. Бабуся прийде, хай візьме.

Раптом з вулиці у відчинене вікно почувся гучний дівочий голос:

– Дядько Іван, ти вдома?

– Вдома, заходь, – вигукнув у відповідь дід.

– Дідусю, а це хто? – насторожився онук.

– Оксана, сусідки онука. Ти її знаєш. Вчора теж у гості до своєї бабусі приїхала. Я їм тут годинник старий ремонтував. Зараз ви з нею побалакаєте.

– Ой, діду, не треба! – Онук скоріше підскочив з дивана, швидко пройшов до іншої кімнати, зачинив за собою двері, і з-за них сказав: – Я не для цього до вас приїхав, щоб з Оксанами балакати. Я в цій кімнаті поки що посиджу.

– Ну, як знаєш, – усміхнувся дід.

– Дядько Іван, здрастуйте. – На порозі з’явилася молода дівчина із трилітровою банкою молока в руках. Відремонтували, наш годинник?

– Привіт красуня. – Дід кивнув на годинник, що лежав на столі. – Он, забирай багатство. Скажи бабусі, годинник дуже хороший, ще років сто прослужить.

– Дякую. – Дівчина поставила на стіл банку з молоком. – А це вам від бабусі, подарунок.

– Оксано, ну, присядь, – раптом сказав дід. – Мене тут одне питання цікавить. Тільки ти, якщо що, на дідуся не ображайся, гаразд.

– Що, дядьку Іван, хочете про наречених моїх спитати? – одразу засміялася дівчина.

– А як ти здогадалася?

– Так у стареньких до мене одні й ті самі питання. Цікаві ви всі.

– А ось і не вгадала, – замотав головою дід. – Я хочу у тебе так спитати – сучасні хлопці, скажи, вони зараз які? Тобі вони взагалі подобаються?

– Взагалі?

– Ага.

– Ні, – знову засміялася Оксана. – Не подобаються.

– І чим вони тобі не догодили?

– Так… – Оксана сіла на диван, на те саме місце, де щойно сидів онук. – Безглузді вони якісь.

– Як це безглузді? – здивувався дід.

– А сміються з усього поспіль.

– І що всі вони такі?

– Ну, не все, звісно. Але ті, які не безглузді, вони дуже занудні. І самі жартувати до ладу не вміють, і від нас чогось незрозумілого хочуть. Хочуть, щоб ми розумні книжки читали, і при цьому під гармошку вміли співати.

– Та нк? Невже, так?

– Ну, це я, звісно, ​​фігурально сказала. Коротше, хочуть вони, щоб ми були різнобічні, а самі однобокі.

– А тобі, значить, хочеться, щоб і вони були серйозні, і жартувати вміли.

– Ага, дядьку Іване. Щоб були такі, як ви. – Оксана залилася веселим дзвінким сміхом. – З вами і говорити цікаво, і ви можете руками працювати, і всіх людей любите, і поганих та добрих.

– А ти звідки знаєш?

– А від моєї бабусі і знаю.

Дід, задоволений, хмикнув, і глянув у бік дверей, за якими ховався онук.

– А скажи ще, красуне, що ти можеш сказати про мого онука. Він який хлопець по-твоєму? До якої категорії належить?

– Це ви про Толіка, чи що, питаєте? – Здивувалася Оксана.

– Ну так.

– А ви не образитеся, якщо я скажу правду?

– На правду ж, начебто, не ображаються.

– Ну, ви ж, все-таки, родичі. Може вам буде неприємно.

– Говори, не соромлячись. Я не ніжний.

– Він у вас теж зануда, – спокійно відповіла дівчина і хитро посміхнулася.

– Прямо зануда?

– Ага.

– Тобто – безнадійний?

– Та ні, надія є, – подумавши, сказала дівчина. – Але я за такого заміж не пішла б. Не образилися, дядьку Іване, на правду?

– Навпаки, дякую хочу сказати, – усміхнувся знову дід.

– Будь ласка. Якщо що, звертайтеся ще. – Оксана знову зареготала. – Ну що, дядьку Іване, я піду, чи що?

– Іди, іди, наречена, – кивнув дід.

Оксана пурхнула з дивана, взяла зі столу годинник і пішла з хати.

Щойно голос Оксани замовк, із сусідньої кімнати визирнув онук.

– Ну що, наречений, чув розмову? – хитро подивився на нього дід.

– Чув… – невдоволено простягнув онук.

– І що скажеш, Анатолій? Як тобі погляд із боку? Ти, мабуть, тепер зрозумів, ким ти своїй дівчині здавався?

Онук невдоволено промовчав, зітхнув і знову сів на диван. Дід сів поруч, поплескав дорослого онука по голові, як у дитинстві.

– Ех, ти… Добре, не хвилюйся. Все в тебе наладиться. Все буде добре. Ти, головне з дівчатами сильно не розумничай, і дивись на життя веселіше. Рецепт, ніби простий, але працюючий.

Цієї ночі Анатолію вперше спалося неспокійно в дідусевому домі. А вранці він узяв свій рюкзак, попрощався зі старими, і поїхав назад у місто, миритися зі своєю нареченою.

Вам також має сподобатись...

Весь тиждень Ніна готувалася до Великодня. Квартиру вимила до блиску, пасок напекла… А вже яєць нафарбувала! І звичайних, і в лушпинні цибулі, і з чаєм каркаде! І ось настала Страсна субота. Ніна почала збиратися в церкву, щоб освятити все, що приготувала до свята… Вона вбралася в нове біле пальто, взяла яскравий шарфик і вирушила до церкви. Ніна вийшла на зупинці і пішла по тротуару до церкви… До храму, окрім неї йшло багато людей. Раптом Ніна обернулася і застигла від побаченого. – Боже, та хто це такий? – тільки й подумала вона

Настя прокинулася рано, приготувала сніданок, відправила чоловіка на роботу. Після обіду жінка вирішила сходити в перукарню. Її постійної перукарки на місці не було, тому вона вирішила сісти у крісло до іншого майстра. Перукарі між собою розмовляли, одна розповідала іншій про свого чоловіка. Говорила, який він добрий, розповідала різні подробиці. Коли зачіска була вже готова, перукар дістала телефон та почала показувати фотографії, де вона зі своїм чоловіком. Настя глянула на фото і застигла від побаченого

Володимир подзвонив своїй нареченій Насті і скасував їхню зустріч. Чоловік сказав, що в нього заслабла мати, але завтра вони обов’язково зустрінуться… Був уже вечір наступного дня, а Володимир все не дзвонив. Його телефон не відповідав… Настя не витримала й пішла до нареченого додому. Вона довго дзвонила у дзвінок. Нарешті двері відчинилися. На порозі з’явилася якась жінка. – Чого тобі? – запитала вона. – Володі вдома немає. Нічого ходити сюди! Настя розгубилася. – Вибачте, а ви мама Володі? – запитала вона. Жінка щось буркнула і зачинила двері. Настя не розуміла, що це відбувається

Іван зробив Тетяні пропозицію. Дівчина спочатку задумалася, але все ж таки погодилася. Батьки Івана, Наталія Львівна й Петро Григорович, прийняли дівчину дуже привітно. Квартира у них була величезна. А щастя сина для них було найголовніше! З того часу свекруха завжди була на боці невістки. Це було приємно. Тані дуже подобалося, що вони так дружно живуть. Але одного разу вона йшла по коридору на кухню, як раптом почула якісь голоси з кімнати. Таня зупинилася. Наталія Львівна говорила із сином. І говорили явно про неї! Таня прислухалася й застигла від почутого