Історії жінок

Олександра Петрівна взяла парасольку і пішла до свого сусіда Мишка. Вона відкрила двері і зайшла в хату. Мишко сидів на дивані у вітальні, пив чай і дивився телевізор. Здається він майже не звернув увагу на прихід гості… – Ох, Мишко, біда тут у нас! – почала бабуся з порога. – Катя, моя внучка заміж вийшла, а чоловік її дуже сварливий і ще й гульвіса… То тепер вона до мене приїхала! – Ну приїхала і що? – здивувався Мишко. – Я тут до чого? Він дивився на стареньку і не мін зрозуміти, що відбувається

– Бабусю, приймеш мене? – Катя стояла на ґанку під дощем і плакала…

– Звичайно прийму, заходь у дім! – сказала старенька. – Ох ти ж дитинко моя, вся промокла, заплакана. Знімай плащик, я висушу над пічкою. О, Господи, мені вже Таня дзвонила, розповіла про цього недолугого і що ти приїдеш. Не любить вона зятя, як і я… Ну як так?! Де були твої очі, коли ти за цього Павла виходила заміж? Ти ж бачила, який він!

– Ні, не бачила, він був хороший! – плакала Катя.

– А я таких «хороших» бачу зразу. На весіллі гульбанив, жодної поваги до гостей і до тебе теж – він же ігнорував тебе, як наречену! Тільки дружки і гульки – ось що його цікавить. А сварився він чого?

– Веселий прийшов… Йому не сподобалося, що я його дорікати почала. Галасував дуже… Меблі зламав.

– То ти б, може, звернулась куди треба?

– Та де там… У нього рідний дядько дуже великий бізнесмен, ще б мене винною зробили. Його батьки мене не підтримали, сказали, що сама сварку влаштувала, нічого до нього лізти, дала б йому поспати і добре все було б. Я до мами поїхала, а Павло проспався і стукав у двері, галасував на весь під’їзд, щоб я його вибачила. Ось я до тебе й приїхала, щоб не бачити його тільки…

– Господи, що ж тобі тепер все життя від нього бігати?

– Хоч би на місяць, а потім я повернуся до мами, на розлучення подам. Я спеціально відпустку на роботі взяла одразу ж, поки він туди не приперся і не зганьбився б там.

– Ну де ж ти в мене тут житимеш, дитинко моя? Він же знає мою адресу, і сюди прибіжить, всі кути облазить. Спробую я тебе про всяк випадок сховати у Петряків, вони зараз на відпочинок поїхали, там Мишко, їхній син, один залишився. Туди твій гульвіса точно не піде…

– Це той, що на велосипеді тут роз’їжджав під нашими вікнами? Такий вічно похмурий, так?

– Ну, похмурий, ну і що тобі з цього? Кімната знайдеться.

– А він одружений?

– Ні ще! Двадцять п’ятий рік землю топче, але сімʼї не завів.

– Ну, як я піду до холостяка? Якщо Павло дізнається, ти уявляєш, що буде?

– А що тобі Павло? Ти ж з ним розлучатися зібралася! А може і Мишко тобі сподобається, придивись до нього, хлопець він гарний, роботящий, хоч і небагатослівний.

– Та ну його, Мишко той – великий і похмурий.

Олександра Петрівна взяла парасольку і пішла до Мишка на сусідню вулицю. Вона зайшла в хату.

Мишко сидів на дивані у вітальні, пив чай і дивився телевізор. Здається він майже не звернув увагу на прихід гості.

– Ох, Мишко, біда тут у нас! – почала вона з порога. – Катя, моя внучка заміж вийшла, а чоловік її дуже сварливий і ще й гульвіса… А тепер вона до мене приїхала…

– Ну приїхала і що? – здивувався чоловік. – Я тут до чого?

Мишко дивився на стареньку і не мін зрозуміти, що відбувається.

– Так де я в себе її сховаю? Можна вона в тебе трохи поживе? Ти один, думаю, кімната знайдеться. Та й Катя борщі варити майстриня, не дарма ж на кухаря вчилася, то хоч тарілку супу тобі зготує.

Мишко насупився і довго мовчав.

– Суп я й сам вмію готувати. А що ж, до ваших сусідів не можна влаштувати? У них будинок величезний.

– До сусідів не можна – Павло може побачити по-сусідству та й онуки до них приїхали, місця мало. Ну Мишко, ну погоджуйся, га?

– Не хотілося б, ну але гаразд! – зітхнув Мишко. – Там, біля веранди кімната порожня, якщо вона вашу Катю влаштує…

– Влаштує-влаштує, я миттю!

Бабуся збігала по Катю. Кімната, затишна, чиста, все влаштувало. Бабуся як у воду дивилася: через годину Павло був уже в неї і заглядав у всі кути.

– Невже ви нічого не знаєте, що ми посварилися? – підозріло запитав він.

– Та хіба мені кажуть такі речі? Таня з Катериною ж знають, що в мене серце слабе, от і не розповідають нічого. Ой, ось щось знову защеміло, подай-но Павлику мені он ті краплі, і склянку води принеси. А що сталося, чому ви посварилися?

– Так, слово за слово, і вона пішла… Я в неї хотів вибачення попросити, а вона слухати мене не хоче, на дзвінки не відповідає…

– Ну тоді й розлучайтеся, якщо сваритися почали! Не діло це, всього пів року живете, а вже отаке!

– Гаразд, Олександро Петрівни, якщо вона сюди приїде, скажіть їй, щоб поверталася і все буде добре.

Павло поїхав, але бабуся була певна – він ще повернеться.

А тим часом Катя звикала до нових умов проживання – вона освоїлася у кімнаті, виходила на веранду пити чай спілкуватися з бабусею, коли та заходила.

Мишка вона соромилася і навіть цуралася через його похмурість, хоч той сам почав перший їй посміхатися і дозволив їй робити в будинку все, що вона хоче.

А через пару днів, на вихідних, Мишко сам постукав у двері її кімнати й сказав:

– Ходімо пити каву! Я сніданок на двох приготував.

Було приємно. Катя з Мишком знали один одного майже з дитинства – Катя часто відпочивала у бабусі влітку. Іноді вони бачилися на річці, коли купалися, іноді у клубі на дискотеці.

Друзям вони не були – просто знали один одного. Мишко іноді крутився на своєму велосипеді під вікнами Каті – туди-сюди. У нинішньому спілкуванні Мишко виявився не таким уже й похмурим, навіть трохи сором’язливим, але піклувався: спільний сніданок на вихідні, квіточки в полі нарвав для Каті, поки з роботи в понеділок ішов.

Якось навіть приємно з ним спілкуватися, хоч Каті він все одно здавався неотесаним і сільським, якимось занадто простакуватим.

Дні проходили, Павло не з’являвся, Катя дедалі сміливіше ходила в гості до бабусі. Якось після роботи Мишко побачив, як у дворі старенької скаче якийсь хлопець, щось вигукує і розмахує руками від емоцій, що його переповнювали.

Бабуся охала, Катя наче плакала. Мишко відкрив хвіртку.

– Агов ти, хлопче! – сказав він басом. – Ану пішов звідси!

– А ти хто такий? – посміхаючись запитав той.

– Це просто наш сусід, – заторохтіла Катя. – Павло, будь ласка, не заводься!

– Чуєш ти, сусіде, – Павло підійшов до Мишка. – Тобі що тут треба?

Мишко став у стійку і через мить Павло вже лежав на травичці…

…З того дня пройшов рік. Павла в силі ніхто більше не бачив.

Зате всі сусіди гомоніли про гучне весілля, яке відгриміло недавно у Каті й Мишка.

А ще по селу пліткують, що наречена вже й завагітніти встигла, так що молоду родину невдовзі чекає поповнення…

Вам також має сподобатись...

Надія Денисівна працювала вчителькою. Щосереди до неї додому приходила Іринка, щоб підтягнути навчання. Її завжди приводив батько Валентин – красивий і приємний чоловік… Цього разу Надія Денисівна вирішила поговорити з Валентином – гроші бере, а оцінки в Ірини не покращуються. Надія приготувалася до розмови – укладка, макіяж. Навіть самій сподобалося! – Дам Ірині завдання, а сама прийду на кухню, зачиню двері і поговорю з Валентином, – подумала жінка. – Він повинен мене зрозуміти, що я не хапуга якась… Тут пролунав дзвінок у двері. Надія зітхнула і пішла в коридор. Вона відкрила двері й оторопіла від побаченого

В Андрія був день народження. Його наречена Зоряна з його матір’ю накрили стіл. Приїхали друзі батьків Андрія зі своєю дочкою Катею. Катя одразу кинулася до Андрія в обійми. – Привіт, Андрійку! – вигукнула вона. – Бажаю тобі щастя, удачі, ну і палкого кохання. Взявши Андрія за руку, вона посадила його поруч із собою за стіл. Всі розсілися, а Зоряна стояла й не знала куди їй подітися. Довелося прилаштуватися на куті столу… Коли гості вже збиралися йти, Зоряна раптом почула, що Катя щось шепоче Андрію. Дівчина прислухалася, й очі вирячила від почутого

– Приїжджайте негайно! – у голосі невістки Інни Віра почула наказ. Вона не встигла нічого сказати, бо Інна поклала слухавку. Віра зітхнула – дружина її сина Ігоря знову викликає її «на розмову. Відбувалося це раз на місяць. Віра відчиняла двері з незадоволеним виглядом. Потім вказувала свекрусі на стілець, і вистава починалася. Так було й цього разу… Зустріч виявилася дуже неприємною. – Ви й не уявляєте, Віро Іванівно, як важко жити з вашим сином! – галасувала невістка. – Тож я прийняла тверде рішення… Віра Іванівна аж стрепенулася. – Невже я зараз це почую? – тільки й подумала вона

Валентина заслабла. Вони мусила їхати в місто лягати в лікарню. Невдовзі Валентину виписали. З лікарні її забирала донька Настя. На запитання матері про справи, вона відповіла неохоче: – Погані, мамо, наші справи… На наступний день після повернення Валентина взялася до справи – прибрала в будинку, побілила, попрала все, вимила підлогу, очистила від снігу доріжки в дворі. Так кілька днів невтомно працювала вона, не звертаючи уваги на слабість. Потім пішла до сусідського хлопця і розмістила дещо в інтернеті. А через кілька днів, рано-вранці, до будинку Валентини під’їхав темно-сірий, забризканий брудом джип