Життєві історії

Оля сиділа на кухні і сумно дивилася у вікно. Пролунав телефонний дзвінок. Дзвонила хрещена Ніна. – Привіт, чим займаєшся? – одразу запитала вона. – Ой, тітко Ніна … – Оля раптом схлипнула, несподівано для себе самої. Треба ж, сиділа-сиділа одна, могла наплакатися вдосталь, а ні! – З Толіком посварилися. Дуже посварилися! – Чому? – щиро здивувалася хрещена. Оля тяжко зітхнула. – Я йому дещо сказала! – відповіла вона. – Що сказала? – не зрозуміла Ніна. І Оля все розповіла своїй хрещеній. Жінка вислухала похресницю і застигла від почутого

– Ти мене не кохаєш!

Фраза вирвалася сама, начебто випадково. Сказавши її, Оля відразу замовкла, але було пізно. Чоловік насупився. Ось зараз він промовчить і піде, гримнувши дверима. І буде ображатися ще кілька днів, як звичайно після подібних сцен. Потім, звичайно, подружжя помириться, але тиждень вже буде зіпсований безповоротно.

Анатолій вийшов із кімнати, навмисне голосно гримнувши дверима. Оля зітхнула і підійшла до вікна, бездумно дивлячись на вулицю і дорікала собі за балакучість! Ну, це ж треба було сказати таке! Хто її просив?..

Ні, привід, звичайно, був. Толік знову забув про їхню річницю. І коли Оля стала спочатку натяками, а потім прямо з’ясовувати, де вони відсвяткують триріччя спільного життя, Толік навіть не одразу зрозумів, про що вона говоре.

«Забув», – відразу зрозуміла Оля. Знову забув! У попередні два рази було так само.

Слово за слово, і подружжя посварилося. Оля пригадала Толіку всі його «промахи» – як рідко він каже їй заповітні слова, як забуває про важливі дати, як майже ніколи не дарує квіти…

Кульмінацією стала фраза, кинута Олею в образі. І ось зараз вона сидить у кімнаті одна, та, мабуть, і в квартирі, бо після їх сварок Толік зазвичай іде кудись – посидіти з друзями в кафе, поплакатися в «чоловічу жилетку» про те, як його образила дружина, мабуть .

Того, що чоловік їй зраджує, Оля не переживала – Толік жодного разу не дав приводу запідозрити себе в чомусь. Але, звичайно, і ці сварки теж були далекі від ідеалу спільного життя.

За сумними думками Оля не одразу помітила, що на дивані вібрує телефон. Вона підхопила апарат – ага, хрещена!

З тіткою Ніною Оля спілкувалася часто і близько, любила її як другу маму, ділилася всіма своїми переживаннями. І ось зараз хрещена начебто щось відчула – зателефонувала саме в той самий момент, коли дівчині були потрібна підтримка.

– Привіт, малеча, – навіть дорослу Олю тітка Ніна продовжувала називати цим кумедним дитячим прізвиськом. – Як справи?

– Ой, тітко Ніна … – Оля раптом схлипнула, несподівано для себе самої. Треба ж, сиділа-сиділа одна, могла наплакатися вдосталь, а ні! – З Толіком посварилися!

– Чому? – щиро здивувалася хрещена.

– Та він про нашу річницю забув! – обтираючи сльози, пробурмотіла Оля. – Знову! Ось щоразу таке!

– Ага, ага, ну треба ж! – Співчутливо відповіла хресна. – Слухай, а давай я заїду? Поговоримо. Він же, мабуть, знову побіг в шинок цей свій?

– Ну так, – Оля хихикнула. Хресна вміла смішно обізвати будь-яку дивну і сумну ситуацію.

– Тоді через годинку буду.

***

До приїзду хресної Оля встигла привести себе в порядок, вмитися, переодягнутися і навіть по-швидкому напекти пиріжків із слоєного тіста із повидлом з готового тіста. Щоправда, очі все одно залишалися червоними, ну нічого, не на виставку ж іти.

Хресна людина своя, близька, і Ася любила її саме за те, що перед нею можна бути собою, не вдавати і розповідати все відверто.

Тітка Ніна увійшла до квартири, обдавши хрещеницю ароматом солодкуватих парфумів. Чмокнула в щоку, обняла та вручила коробку цукерок.

– До чаю, – пояснила. – А чим так смачно пахне?

– Пиріжки, – Оля посунула хресній капці і побігла ставити чайник.

Трохи пізніше на кухні, віддавши належне свіжим пиріжкам, чаю та цукеркам, тітка Ніна прибрала порожню чашку і уважно подивилася на Олю.

– Ну, давай, розказуй.

Оля тяжко зітхнула. Ну так, не заради пиріжків і чаю ж хрещена приїхала через півміста.

– Я сказала йому, що він мене не любить, – буркнула вона. І сама раптом відчула, як безглуздо та смішно звучать її слова.

Брови тітки Ніни підвелися:

– А він образився, ага. Оля, а ти так думаєш? Ну що не любить.

– Не знаю, – Оля похмуріла.

З одного боку, коли не люблять – разом не живуть, заміж не беруть. З іншого боку – може так бути, що кохання пройшло? Любовний човен не витримав хвиль побуту – так, здається, кажуть.

– Давай поміркуємо, – запропонувала хресна. – Він забув про вашу річницю, га?

– Ага, – Оля відчула, як сльози знову підступають до очей. – Постійно забуває, про всі наші спільні свята!

– Може, у нього просто пам’ять на дати погана? – примружилася тітка Ніна.

– Так, звичайно, – буркнула Оля. – Вже мами своєї день народження пам’ятає добре, і день народження всіх друзів – теж.

– Добре, – не стала сперечатися хрещена. – А тут, отже, забуває. І тобі прикро.

– Та ще й як! – підкинулася Оля. – І квіти не дарує майже ніколи! І не каже, що любить! Тіто Ніна, ну хіба люблячі чоловіки так поводяться? Та вони на руках своїх жінок носять! Троянди щодня та…

– Хто тобі це сказав? – хитро посміхнулася хрещена.

Оля осіклася. Хто?

– Ну, здається, десь читала… – невпевнено відповіла вона. – Або подружки говорили…

– Ага, – продовжувала посміхатися тітка Ніна. – Книжкове кохання, значить. І фантазії. А давай пригадаємо, що Толік тобі робить? Давай, швидко, перше, що на думку спадає?

– Посуд миє! – вигукнула Оля. – Я це ненавиджу, і він знає. А ще…

Спогади полилися потоком. Про те, як тільки у вихідні клопочеться по господарству, лагодить, чистить, майструє. Як слухає прохання Олі кудись її відвезти і завжди підвозить. Як вислуховує її нарікання вечорами після важкого дня на роботі. Як хвалить її рукоділля…

– Ну, дівчинко, – простягла хресна, коли потік слів вичерпався. – Що я можу сказати? Тільки те, що в тебе – чоловік золотий. І любить він тебе безмірно. Просто висловлює це не так, як тобі хотілося б.

– В сенсі? – не зрозуміла Оля.

– Є різні способи сказати про свої почуття, – пояснила хрещена. – Хтось висловлює це словами, хтось – подарунками, а хтось – вчинками та турботою. Толік вважає за краще дбати, а ти хочеш красивих слів і жестів.

– Ну, і що ж мені тепер робити? – Оля досі не до кінця розуміла.

– Прийняти, – спокійно резюмувала тітка Ніна. – І пам’ятати, що він тебе любить та цінує. Навчитися бачити в його вчинках вираз цього самого кохання. І ще – нагадувати йому про те, чого ти чекаєш, і в той же час вчитися говорити йому про своє кохання на його «мові». Турботою та увагою.

Оля замислилась. Лунало незвично. Але водночас хрещена начебто була в усьому права.

– Сварка нічого не дасть, ти ж розумієш. А усвідомлення – дасть. Є одна хороша фраза – якщо людина любить тебе не так, як тобі хочеться, це не означає, що вона не любить тебе всією своєю душею. А ще, малеча, не забувай, що розмови недооцінюють. Не переживай говорити про свої бажання. Він почує рано чи пізно. Тільки говори не в образі, а просто так, коли все добре. Без претензій. Чоловіки інші, але Толік тебе точно кохає. Впевнена, він буде радий зробити тебе трішки щасливішою.

– Ти маєш рацію, дякую тобі велике! – Усміхнулася Оля. – Сподіваюся, він повернеться.

– Куди він подінеться? Тут його домівка, його дружина, його життя. Повернеться!

У цей момент вони почули, як відчиняються вхідні двері. Анатолій прийшов додому. Він все ще виглядав роздратованим, але приніс дружині букет її улюблених троянд. Все-таки річниця весілля.

Вам також має сподобатись...

Ангеліна повернулася додому з корпоративу. Жінка відкрила квартиру своїм ключем, зайшла в коридор. Зі спальні долинала її улюблена пісня. – Дивно, Сергію ніколи не подобалося, те що слухаю я… З чого б це раптом він ввімкнув цю пісню? – здивувалася жінка. – Невже він приготував мені сюрприз? Ангеліна пройшла на кухню і знайшла підтвердження своїм словам. На кухні на неї чекав красиво сервірований стіл. – Таки вміє Сергій здивувати! – зраділа жінка. Ангеліна швидко кинулася до Сергія, вона відкрила двері у спальню і…остовпіла від побаченої картини 

Ганна читала книжку. Раптом пролунав пронизливий дзвінок у двері. На порозі стояла свекруха – Галина Петрівна. У лівій руці – важкий пакет, у правій – парасолька, з якої стікала вода прямо на новий килимок. – Одна вдома? – запитала Галини Петрівни. – Так, вихідний сьогодні, – Ганна постаралася посміхнутися. – Проходьте. Свекруха рішуче рушила на кухню. – У мене тут пиріжки з капустою, – сказала вона. – Сергійко ж любить з капустою! – А це котлетки. Я вчора робила, свіженькі. – Дякую, але я вже приготувала вечерю… – сказала Ганна. Галина Петрівна відкрила холодильник із рішучістю ревізора. – Це що таке? – поцікавилася вона. Ганна хитро подивилася на свекруху

Оля повернулася з роботи, Сашко був вже вдома. – Привіт, коханий! – весело сказала дружина, зайшовши в кімнату до чоловіка. – Як день пройшов? – Привіт. Та все, як завжди, – відповів Сашко. – Що приготувати на вечерю? – додала жінка. – Можливо котлеток посмажиш? – запропонував Сашко. – Добре, – відповіла Оля, пішла у спальню, переодягнулася і вирушила на кухню. Через півтори години вечеря була готова. Оля вирушила до чоловіка, щоб покликати його до столу. Ольга зайшла в кімнату до Сашка і застигла на місці, заставши чоловіка за несподіваним заняттям

Василя Михайловича не було видно вже декілька дні. Його знайома Ліза відчула недобре і запитала у сусідів, чи все гаразд зі стареньким. – Він у лікарні, – раптом сказали їй. – Донька його відправила туди. Але випишеться. Неодноразово вже лежав! Та цього разу Михайлович не повернувся додому… Його не стало. Дочка старенького запросила сусідів на поминки. Коли Ліза вже йшла, дочка Василя Михайловича підійшла до неї і дала його книжку: – Це вам він казав передати передостаннього дня. Мабуть, відчував, що не стане його… Ліза взяла книгу, розкрила її і заплакала від побаченого