Життєві історії

Катерина посмажила котлетки, зварила картопляне пюре, відкрила баночку огірочків. До повернення чоловіка, вечеря якраз була готова. Вхідні двері відкрилися. Катерина пішла зустріти чоловіка. А чоловік із серйозним обличчям сказав: – Нам треба серйозно поговорити! – Ходімо на кухню, повечеряєш, якраз і поговоримо, – усміхнулася Катя. Чоловік пішов у ванну, помив руки, і за хвилину вже сидів за кухонним столом. – Загалом так, у мене до тебе буде прохання. І відмови я не прийму! – раптом сказав чоловік. – Ти про що? – здивувалася жінка. І чоловік все розповів дружині. Катя вислухала його і застигла від почутого

Чоловік Катерини двічі на тиждень дорогою з роботи заходить до своєї матері. Це вже традиція, Катерина до цього звикла і користується вільним часом у своє задоволення.

У шлюбі вони живуть вже п’ять років. Дочці нещодавно виповнилося три роки, вона пішла до дитячого садка. У дні, коли чоловік затримується у матері, Катерина забирає доньку з садка раніше, і вони йдуть розважатися в парк, в кафе або просто вдома займаються чимось цікавим. Катерина розуміє, що чоловікові хочеться побути з мамою, у них досі прихильність, наче він ще маленький.

Двері гримнули, Катерина з дочкою радісні пішли зустріти чоловіка та тата. А чоловік із серйозним обличчям сказав:

– Загалом так: або ти виходиш на роботу, або ми розлучаємося. Мені набридло одному тягнути сім’ю. Скільки ти ще сидітимеш на моїй шиї?

Катерина від несподіванки навіть не знайшла що відповісти. І тільки коли дочка заснула, Катерина повернулася до цієї розмови:

– Ти розумієш, що дочка ще маленька, часто нездужає. Якщо вийду на роботу, то хто сидітиме з дитиною? Бабусі обидві працюють. Ти? Навряд чи. Тобто я?

Чоловік промовчав.

Всю ніч Катерина думала про це. Вона чудово розуміла, що накручує чоловіка свекруха. І розмову про роботу чоловік заводив уже не вперше. Раніше лише умов не ставив. А лише наводив приклади. У когось дитина зовсім нечасто нездужає, а в іншого дружина взагалі майже одразу після народження вийшла на роботу. Ось тільки він не згадав, що з дитиною няньчиться рідна бабуся.

Насправді Катерина зовсім не сидить на шиї у чоловіка. Ще коли оформила декретну відпустку, знайшла віддалену роботу. Спочатку заробляла трохи, чоловік з неї посміювався: 

– Чим би дитина не тішилася, аби не сумувала. 

А за три роки заробіток Катерини зріс до рівня тієї зарплати, яку б вона отримувала, якби ходила в офіс. Вона говорила про це чоловікові, але він відмахувався, не сміши. Не вірив. Катерина перестала говорити про свій заробіток.

Чоловік ніколи не замислювався про те, що за великим рахунком вони живуть, якщо враховувати тільки його зарплату – невідповідно до своїх достатків. 

Ще свекруха щоразу говорила Катерині, як її синові важко утримувати дружину з дитиною. А дружина то нову сукню купить, то туфлі за казковими цінами. Та й дитину можна одягати в простих магазинах.

Вранці чоловік мовчки пішов працювати. Катерина вирішила: «Ну що ж, ультиматум так ультиматум. Підкоряюся твоєму проханню, коханий!»

Вона відвела дочку до саду, а сама зібрала речі та переїхала до мами.

Пізніше, після розлучення, чоловік дзвонив, казав, що поквапився. Казав, що вдома немає приготовленої їжі, що посуд мити та сорочки прасувати йому ніколи.

– Ти думаєш, якби я працювала в офісі, мені на все це вистачало б часу? Не влаштовує тебе дружина-фрілансер, справляйся сам із побутом. Можеш маму свою покликати. Думаю, вона після важкого трудового дня з радістю допоможе тобі.

Повертатися до колишнього чоловіка Катерина не погодилася.

Вам також має сподобатись...

Тамара крутила голубці, коли на кухню зайшов її чоловік Олексій. – Тамаро, моя мама дзвонила. Просила мене терміново прийти. У нас родинна рада, – раптом сказав чоловік. – Тебе? А я не твоя родина? – здивувалася жінка. – Там нічого цікавого. Я тобі потім все розповім, – відповів Олексій, зібрався і пішов. Олексій повернувся пізно ввечері, виглядав він дуже схвильовано. – Ну як? Що ви там таке вирішували? – одразу запитала Тамара. Олексій мовчав. – Олексію! Що сталося? – захвилювалася жінка. І Олексій все їй розповів. Тамара вислухала чоловіка і застигла від почутого

Оксана виходила заміж. Весілля було в самому розпалі. Гості вітали молодих, говорили тости. – Діти мої, бажаю вам великого кохання, щастя, порозуміння, – взяла слово мама Оксани. Всі підняли келихи, і після цього тосту почалися танці. Оксана з нареченим потанцювали перший танець, і пішли за стіл трохи відпочити. Раптом до нареченого підійшла його мама і щось шепнули йому на вухо. Оксана ненароком почула слова свекрухи, звернені до сина і застигла від почутого

Ніна підливала огірки, коли подзвонив телефон. Дзвонила свекруха. – Ніно. Нам треба серйозно поговорити, – відразу сказала Марина Леонідівна. – Слухаю, – зітхнула Ніна. – Ніно, що ти робиш? Зовсім Миколу заїздила. Розумію, що ти сумуєш. Так приїхали б разом. – почала свекруха. – Я не розумію ви про що? – здивувалася Ніна. – Як не розумієш? Він до обіду з батьком працює, а потім їде до вас.Уяви, скільки він вже наїздив за тиждень, – пояснила Марина Леонідівна. – Я нічого не розумію. Ми Миколу вже тиждень не бачили! Так куди ж він їзде? – здивовано запитала Ніна, нічого не розуміючи

У Насті, нещодавно, не стало чоловіка. Жінка важко переживала втрату. Але прийшов час піти подати документи на вступ у спадок. Сидячи у нотаріуса, Настя не могла повірити, що їй кажуть. – Ви не можете претендувати на цей будинок, – раптом сказалв нотаріус. – Ваш чоловік заповів його іншій людині. Нотаріус назвала прізвище та ім’я цієї людини. Настя забрала документи і пішла додому. Через кілька днів, коли жінка, отямилася від таких новин, вирішила знайти людину, якій Віктор заповів будинок. І Настя дізналася про чоловіка таке, що навіть і уявити не могла