Історії жінок

Катя повернулася у рідне місто. Жінка зайшла на ринок, де колись працювала. – Катя! Це ти? – не повірила очам подруга Оксана. Раптом у Каті задзвонив телефон. – Чоловік дзвонить, секундочку! – Катя взяла слухавку. – Так, рідний! Ключі забула? Ну, підвези мені їх. Через хвилину під’їхала машина, з неї вийшов чоловік і передав Каті ключі, після чого повернувся в авто. – Це твій чоловік? – Оксана аж застигла від здивування

Катя знову з’явилася в місті – вона йшла вулицею в елегантному пальті, в червоних чобітках на каблучках і в сонячних окулярах. Вона сама розуміла – через десять років її у місті взагалі ніхто не впізнає, тим більше у такому вигляді. Та вона особливо й не хотіла, щоб її хтось впізнавав: були тут і неприємні їй люди з далекого минулого, але є й ті, хто буде радий її бачити. Вона зайшла на міні-ринок, де колись працювала. Боже мій, нічого не змінилося! Все ті ж особи, і навіть ситуація не змінилася. Ну якщо тільки дівчата стали вже старшими, і речі посучасніше лежать на вітрині. Вона зупинилася перед Оксанкою, яка торгувала піжамами та халатами.

– Вам щось підказати? – Запитала вона і оглянула клієнта з голови до ніг. – У нас простенькі халатики, але дуже якісні, ось поторкайтеся який матеріал – чиста бавовна, якість! Взимку тепло, а влітку прохолодно!

Катя посміхалася. Оксана у своєму репертуарі – одразу зуби заговорює. Оксана поставила свої повні руки в такі ж повні боки і з подивом дивилася на Катьку – що цей клієнт від неї хоче, чого це вона так мило їй усміхається? Катя зняла сонячні окуляри та підняла брови – мовляв, впізнала?

– Катя! Це ти? Не може бути! – з вигуками, Оксанка кинулася в обійми Каті. – Яка ти стала красуня! Ой, а наряд, а макіяж, а манікюр! Дівчата, гляньте, Катя приїхала! Подружка моя!

Усі радісно привітали Катю, захоплювалися, почалися розпитування.

– Та ну їх, – шепнула їй на вухо Оксана. – Нічого їм не розповідай, краще мені розкажи, підемо в кафе на каву.

Оксана закрила свій павільйон, накинула куртку, і вони з Катею вийшли надвір. Сонечко, весна, пташки співають, так добре!

– Так, а тепер розповідай, як ти докотилася до такого розкішного життя? – Зацікавлено запитала Оксана. – Я тут недавно колишнього твого бачила, стоїть під ручку з новою пасією, сукню для неї вибирає.

– Та бог йому суддя, як покинув мене тоді вагітну, так і досі аліменти не платить, – відповіла Катя. – Бачити його не можу. Ще рятувало те, що на ринок тоді мене взяли працювати, коли моя мама з моїм піврічним сином сиділа.

– Так, до речі, як мама, як твій синочок?

– Мами не стало, – зітхнула Катя.

– Мої співчуття! А ти явно вискочила заміж, я права?

– Так, до речі чоловік дзвонить, секундочку! – Катя взяла телефон. – Так, рідний! Ключі забула? Ну, підвези мені їх, Сергію, я тут, поряд, біля міні-ринку! Ага, чекаю, люблю, цілую.

Через хвилину під’їхав джип, з нього вискочив повненький чоловік років п’ятдесяти, підбіг до дівчат і передав Каті ключі, привітавшись галантно з Оксаною. Подружжя ніжно поцілувалося. Чоловік зник у салоні свого автомобіля та поїхав.

– Це твій чоловік? – Здивувалася Оксана. – Він же років на 20 старший за тебе, та ще й повненький! Ти що, за розрахунком одружилася?

– Не говори так! Він дуже добрий і коханий чоловік!

– Коханий? – розсміялася Оксана. – Та як же його любити, він же старий!

– Ну то й що, що старий! Зате нас із злиднів витяг. Ти ж пам’ятаєш, як ми жили – мама санітаркою працювала і жили ми на орендованій квартирі. Андрій на мені одружився, але тут же покинув, коли я вагітною була, за іншою дівкою пішов. Мама нездужала, ну хоч вдома щось робити могла, вона з онуком удома, а я на роботі. Копійки рахували, господарі за квартиру великі гроші брали. А потім як моєї бабусі не стало в селі, так ми з мамою та сином в її старий будинок переїхали.

– Ага, я це пам’ятаю, – закивала Оксана.

– Так, там хоч своє, але пічне опалення, туалет на вулиці. Вадима в садок прилаштувала, але він часто нездужав, а я з однієї роботи на іншу, ніде не трималася. Та що там новий одяг – їжі іноді не було. Влаштувалась я тоді на склади за копійки – на товари стікери клеїти, там холодно взимку, без опалення, а на мені тільки куртка якась стара. Начальниця ще така була – зла, а я ще й влаштована неофіційно.

– Так, зовсім не щастило тобі, – похмуро погодилася Оксана.

-Так, і ось одного з таких зимових днів, мені зателефонували з садка і сказали сина забирати – занедужав він. Я вийшла зі складу, і як заплакала! Стою, майже молюся, прошу у бога, щоб хоч щось трапилося в моєму житті, щоб нам з сім’єю було легше. Відчуваю мене хтось за рукав взяв, я думала, що начальниця, але це був чоловік, так-так, той самий Сергій. Запитав, що в мене сталося. Я все коротко розповіла, він покликав мене в свою машину і відвіз, а слідом мені ще начальниця вигукувала, що я звільнена.

–  Виявилося, що Сергій приїхав на наші склади за овочами та фруктами для своїх магазинів, він їхній господар. Тобто він на своїй машині, а його водій на мікроавтобусі. Продукти склали, Сергій відправив водія у місто, а сам заїхав до нас товари подивитися – там у когось із його рідні день народження намічався. І ось біля воріт зустрів мене, пошкодував, відвіз до садка, звідти з сином у будинок і там аж присів – він здивувався, що ми так погано живемо. А мені навіть пригостити його не було чим, крім чаю. Він дав мені грошей і залишив про всяк випадок свій номер телефону і поїхав.

– Як романтично! – Захопилася Оксана.

– А потім він став часто до нас приїжджати – допомагав і з грошима. Допомагав безкорисливо, нічого натомість не просив. Ну як в такого було не закохатися? Він сам удівець, син дорослий. Я на Сергія дуже чекала і навіть не через гроші, а просто – щоб побачити, подобався він мені. А потім він покликав мене заміж. Ми той будинок продали і ось я тут, мій Вадим його вже батьком називає. Так що я не за розрахунком вийшла заміж, а з великого кохання, і навіть життя зараз без Сергія не уявляю. А ти як?

– Та я так само! – зітхнула Оксанка. – Дочка росте, чоловік гуляє. Нічого не змінилось. Ну я пішла, бо в мене там покупці, мабуть. Ти заходь, якщо що.

Подруги попрощалися. Катя пішла у своїх справах, а Оксана пішла розповідати своїм сусідкам по павільйоном, як Катя знайшла своє щастя.

Вам також має сподобатись...

Ірина попросила подругу Олену посидіти з її сином, бо вона мала роботу. Олена з радістю погодилася допомогти подружці. Пройшов час. Олена торкнулася чола малюка, і раптом зрозуміла, що той заслаб… Жінка зібрала хлопчика й викликала таксі. Через кілька хвилин вона дзвонила у двері Ірини. Та чомусь довго не відкривала, але нарешті подруга зʼявилася на порозі. Олена розповіла Ірині про сина. – Ну, я побігла, – сказала вона. Олена вже розвернулася, щоб іти, як раптом помітила якусь дивну річ… Вона придивилася до взуття, що стояло в коридорі, й не повірила своїм очам

Тетяна поїхала на відпочинок. Її старенький, самотній батько залишився вдома один. На відпочинку Тетяна зустріла свого знайомого Юрка. – Тетянко, ти сама, я теж один, – якось сказав Юрко. – Ми могли б бути разом. – Ну не знаю, – відповіла вона. – У мого батька складний характер. – Повір, ти не пошкодуєш! – сказав Юрко. – Що ж, можна спробувати, – погодилася Тетяна і поїхала додому, розповісти все батьку. Батька не було, а в квартирі було незвично чисто! Тетяна кинулася до сусідки, думаючи, що сталося найгірше. Вони вийшла з дверей, глянула вниз на сходи й ахнула від побаченого

Ліда поливала у себе на підвіконні квіти, як раптом на ліжку задзвенів її телефон. Жінка швидко поставила лійку на стіл і глянула на екран мобільного. Дзвонила її мати. Ліда здивовано взяла слухавку й оторопіла. Мати гірко плакала… – Здрастуй, мамо, що там в тебе трапилося? – запитала Ліда. – Розумієш, дочко, він дуже слабий, – крізь сльози сказала та. Мій коханий Славко… Його не стане… Як я житиму без нього?! Ліда застигла від почутого

Аліса приїхала в рідне село до сестри на день народження. Після того, як не стало батьків, її старша сестра Ольга була хазяйкою у їх рідному домі. Сестри випили чаю й пішли спати. Чоловік Ольги був на заробітках. У будинку було чути тільки цокання будильника і тихий гуркіт працюючого холодильника. Аліса відчинила віконце. Вона не одразу заснула, згадувала свою юність… Вранці від легкого вітерця тюль трохи ворушилася, через що рідна хата здавалася живою. Аліса дивилася на вікно. А коли сіла на ліжку, то побачила те, від чого мало не ахнула