Життєві історії

Ніна Миколаївна збиралася вже лягати спати, коли у двері подзвонили. – Ти чому так пізно? – здивувалася Ніна Миколаївна, побачивши на порозі свою доньку Віру. – Щось сталося? – Нічого особливого не сталося, – якось єхидно відповіла Віра. – Просто мене знайшов мій рідний брат! – Хто-хто? – перепитала мати. – Брат, мамо! Мій брат і твій син! – вигукнула Віра. – Доню, який брат? Про що ти говориш? Поясни нормально! – Ніна Миколаївна здивовано дивилася на доньку, не розуміючи, що відбувається

– Чому ти мене все життя обманювала? – Віра пильно дивилася на матір. – Як я тепер можу тобі довіряти?

– Вірочка, ти про що? – здивувалася Ніна Миколаївна. – Коли це я тебе обманювала?

– Ти приховала, що тато – твій другий чоловік.

– Чому «приховала»? Просто не казала. Ну сама подумай: навіщо дитині розповідати те, що не має жодного значення?

– Так? А чому ви розлучилися?

– Ось ти пристала, – Ніну Миколаївну явно напружувала цю розмову. – Розійшлися й все. Характерами не зійшлися! Ще питання будуть? Ти б краще своїми дітьми більше займалася, а не розпитувала мене про всякі нісенітниці. Вони ж сумують.

– Мамо, не починай, вони вже великі, повинні розуміти, що я працюю.

– Бач яка! У такому разі, люба моя, ти теж досить доросла, щоб розуміти: моє минуле тебе не стосується і твої претензії просто смішні…

Після цієї розмови минуло близько двох років.

Якось увечері Віра заглянула в соц.мережу і виявила повідомлення від незнайомого чоловіка.

Прочитала… Нічого не зрозуміла. Прочитала ще раз…

Тільки тепер до неї дійшло, що її шукає… брат. Син матері від першого шлюбу.

Виявляється, Ніна Миколаївна прожила з його батьком п’ять років. А потім – зустріла батька Віри та пішла з родини. Причому лишила не лише чоловіка, а й трирічного сина Андрійка.

«Я вам не вірю, – написала Віра у повідомленні у відповідь. – Моя мама не могла так вчинити».

«Звичайно, не могла, – написав Андрій. – Але саме так вона й вчинила. Я, щиро кажучи, не намагався це аналізувати. Батько змалку казав, що моєї мами не стало. А те, що маю сестру, я дізнався зовсім недавно. Тато довго нездужав. В останній вечір, коли я був у нього в палаті, він мені все й розповів, а потім додав: «Не хочу, щоб ти залишився один. Знайди свою сестру. Все-таки рідна». Зранку його не стало. Впевнений, у такі моменти люди не здатні вигадати щось подібне.

Давай зустрінемося, про все поговоримо».

“Я подумаю”, – відповіла Віра. Декілька хвилин вона сиділа в заціпенінні, потім викликала таксі і поїхала до матері.

«Так ось чому вона так переживала, коли я заводила розмову про її першого чоловіка, – думала Віра, дивлячись у вікно автомобіля. – Завжди на взводі, навіть коли сміється, здається, що вона плаче. І завжди всім незадоволена. Звичайно… Такий тягар на душі носить… Совість замучила… Видно тому й всіх навчає, як треба жити».

– Ти що так пізно? – Здивувалася Ніна Миколаївна. – Щось сталося?

– Нічого особливого, – якось єхидно відповіла Віра. – Просто мене знайшов мій рідний брат…

– Хто?! – Мати розгубилася і явно захвилювалася.

– Брат, мамо, мій брат і твій син. Той самий Андрій, якого ти покинула у трирічному віці. По-ки-ну-ла! Ось я і приїхала спитати, як ти могла це зробити? Рідного сина! Такого маленького! Залишити чоловікові! Не зійшлись характерами? Здається, ти так казала? А нічого, що все було зовсім не таке? Може, розкажеш? Покаєшся?

Поки Віра обурювалася, Ніна Миколаївна прийшла в себе. Частково.

– Покаятися? Перед тобою, чи що? – спитала вона зовсім чужим тоном, якого Віра ніколи не чула від матері. – З якого дива? Ти що? Погано жила? У тебе і батько, і мати були. Все тобі зробили. І виростили, і вивчили, і утримуємо досі.

– Утримуйте?! – не витримала Віра.

– Ну, не утримуємо – допомагаємо. Яка різниця? Нема в чому мені перед тобою каятися. І перед твоїм батьком теж. А ось перед сином я справді винна. Хотіла нове життя розпочати… без нього. Мені ж тоді всього двадцять років було. Не було кому порадити, як правильно вчинити. А чоловік уперся – не віддам сина! І все. Я й не стала сперечатися. Залишила. За що сповна заплатила. Жодного дня спокійно не прожила відтоді. Ти це хотіла від мене почути? Давай, суди свою матір! За те, що тридцять років тому вона зробила найгірший вчинок її життя! Що не стала тобі розповідати про свій сором! Що намагалася вберегти тебе від цього кошмару!

Ніна Миколаївна розплакалася.Сльози безперервно текли нерухомим обличчям.

– Мамо, все ще можна виправити, – заторохтіла Віра, запереживавши за матір. – Андрій хоче зі мною зустрітися. Я приведу його до нас, ви поговорите… Все налагодиться…

– Не смій! – прохрипіла Ніна Миколаївна. – Не треба його сюди приводити! Я цього не винесу.

– Все буде добре, мамо, не хвилюйся!

– Будь ласка, не роби цього, – благаючим голосом промовила мати ще раз…

Але Віра вчинила по-своєму. Вона зв’язалася з Андрієм, призначила зустріч.

Вони посиділи якийсь час у кафе, і Віра запропонувала:

– Ходімо до нас, з моїм чоловіком познайомишся, з племінниками, побачиш, як ми живемо.

Андрій погодився.

Маму Віра ні про що не попередила.

Вони увійшли до квартири. Ніна Миколаївна, думаючи, що це дочка повернулася з роботи, вийшла назустріч.

– Мамо, це твій син Андрій, – представила Віра свого супутника… Андрію, – звернулася вона до чоловіка, – це твоя мама…

– Моєї матері давно не стало! – різко кинув Андрій і вискочив з квартири, голосно гримнувши дверима.

Віра хотіла було побігти за ним, але чомусь озирнулася.

Мати повільно сповзала по стіні.

Швидка приїхала доволі швидко… Ніну Миколаївну відвезли в палату.

Після цього вона злягла і не розмовляла.

Тому щоразу, коли Віра сиділа біля її ліжка і просила зі сльозами на очах: «Мамо, вибач, я не хотіла, щоб так вийшло», вона ледь відчутно тиснула руку дочки, ніби кажучи: «Я все розумію, доню, і прощаю тебе» …

Так, у всякому разі, Вірі хотілося думати… Адже вона чудово розуміла, що накоїла.

Після того, як Ніни Миколаївни не стало, Андрій та Віра більше жодного разу не зустрілися.

Вам також має сподобатись...

Ольга прокинулася пізно. Жінка глянула на іншу частину ліжка, Миколи поряд не було. Вона підвелася, накинула халат і хотіла піти на кухню, випити кави. Тільки-но Оля відкрила двері у спальню, як раптом почула розмову, яка долинала з кухні. Розмовляв її чоловік Микола з своїм батьком. Олег Ігорович, щось активно пояснював сину. Ольга тихенько підійшла до дверей кухні і зрозуміла, розмовлять вони про неї. – А це вже цікаво, – подумала вона. Оля прислухалася до слів чоловіка та свекра і…застигла від почутого. Ось чого-чого, а такого жінка, аж ніяк не очікувала почути

Юлія ще солодко спала, коли пролунав дзвінок телефону. – Одягайся та приїжджай до мене! – діловито скомандувала свекруха, як тільки жінка підняла слухавку. – Навіщо? – Юля потерла очі. – Дев’ята ранку? – Ось саме, що вже дев’ять, а ти досі спиш! – засуджувально сказала Ірина Анатоліївна. – Чекаю тебе! – Пізніше не можна? – поцікавилася Юлія. – Ні, не можна! У мене такий сюрприз, що ти просто здивуєшся, я тобі обіцяю! – вмовляла невістку Ірина Анатоліївна. – Добре, через дві годину буду у вас, – погодилася невістка і закінчила виклик. Але Юля навіть уявити не могла, який «сюрприз» приготувала їй свекруха

Марина поспішала до нотаріальної контори. Півроку тому у неї не стало батька і тепер прийшов час вступити в спадщину. Вона зайшла в кабінет нотаріуса, де її зустріла секретарка. – Прошу вас ознайомитись із документами, – сказала дівчина. – Тільки, вибачте, не можу зараз роздрукувати, доведеться прочитати з ноутбука. Марина кивнула дівчині та запевнила, що її все влаштовує. Секретарка принесла ноутбук, відкрила потрібну папку та пішла до себе за стіл. Побачивши в заголовку папки з документами свої ініціали та прізвище, Марина клацнула мишкою, відкрився документ. Марина прочитала зміст документу і застигла від прочитаного

Ганна Іванівна поверталася з магазину із важкими пакетами у руках. Перш ніж піднятися на свій поверх, жінка вирішила відпочити, і присіла на лавку. У цей момент із під’їзду вийшов хлопчик, бачила Ганна його вперше. – Здрастуйте! – привітався він. – Привіт! – усміхнулася Ганна Іванівна. – Мене звуть Михайлик, – представилася хлопчик. – Я тепер тут живу. – Ось як… Приємно познайомитись. А ти, Михайлик, в якій квартирі живеш? – усміхнулася жінка. – У сорок п’ятій, – додав хлопчик. – Як в сорок п’ятій? Це ж моя квартира! – Ганна Іванівна здивовано дивилася на хлопчика, не розуміючи, що відбувається