Життєві історії

Петро і Катя одружувалися. Свято було в самому розпалі. Гості веселилися, танцювали. -А тепер, дорогі молодята, слово для привітання надається мамі нареченого, – оголосив тамада. – Дорогі Петро і Катя, – почала Алла Вікторівна. – Дозвольте мені, в цей знаменний день, привітати вас з одруженням… Говорила вона дуже довго, так що навіть гості втомилися і зайнялися своїми справами. І, нарешті: – А ще я хочу вручити вам цей шикарний подарунок! Алла Вікторівна дістала зі своєї сумочки красиву коробочку і вручила її молодятам. – Дякую вам! – усміхнулася Катя, швиденько відкрила подарунок і… всі гості ахнули від побаченого

-А тепер, дорогі молодята, слово для привітання надається мамі нареченого, – оголосив тамада.

-Дорогі Петро і Катя, – почала Алла Вікторівна. – Дозвольте мені, в цей знаменний день, привітати вас з одруженням. Хочу побажати вам, щоб ви зберегли своє кохання у ваших душах на все життя. Ех, був би зараз живий батько…

Жінка вийняла хустку і втерла нею сльозу, що набігла.

– Нехай ваше сімейне життя буде наповнене теплом та ніжністю. Хочеться побажати вам, щоб кожен день, прожитий разом, був найкращим у житті.

Говорила вона довго, так що навіть гості притомилися і зайнялися самі собою. І, нарешті:

-А ще я бажаю, щоб у вашому будинку скоріше затупотіли маленькі дитячі ніжки. А щоб їм було де тупотіти, дарую вам ключі від квартири.

Зал остовпів!

Перестали дзвеніти чарки, стукати вилки і навіть дядечко Іван, який ось вже третій день святкував весілля улюбленої племінниці, перестав гикати. Наречена з подивом подивилася на нареченого, той тільки здивовано знизав плечима.

І тут роздалися овації! Гості плескали в долоні, вигукували “Браво”, до Алли Вікторівни вишикувалася ціла черга, щоб поцілувати її або схвально потиснути руку.

-Що ж ви нам нічого не сказали? – нарешті, до свахи дісталися мати і батько нареченої. – Ми б взяли участь. Скільки ми Вам винні?

-Нічого! Нічого ви мені не винні, – з переможною усмішкою проголосила новоспечена свекруха. – Це я так, від щирої душі!

-Ну і мама, – радісно обійняв молоду дружину Петро. ​​- Я знав, що вона дивна. Але не настільки ж! Скільки разів просив у неї квартиру. А вона – ні в яку! Виявляється, сюрприз готувала!

-Сюрприз вдався, – вийшов на авансцену дядько Іван. – Дозвольте мені, дорога Алло, до землі вклонити Вам, – і він зробив смішний реверанс. – І наступна пісня – про маму – присвячується Вам.

Весь вечір жінка була в центрі уваги, їй висловлювали своє захоплення, родичі нареченої дякували за такий щедрий подарунок, чоловіки наввиперед запрошували на танець, а жінки робили компліменти.

Наступного дня молодята поїхали у весільну подорож.

До цього жили вони у квартирі у батьків нареченої, розпочавши спільне життя за півроку до весілля. Квартира була простора, трикімнатна, але, крім батьків, у ній ще мешкав молодший брат Каті.

-Ну ось, синку, – сказали йому батьки. – Тепер виростеш і буде й у тебе окреме житло. У сестри вже є. А цю ми розміняємо на дві однокімнатні, і одну подаруємо тобі на весілля. Вручимо ключі в урочистій обстановці, як це зробила Алла Вікторівна. Доброї душі людина.

-Тааак, – простяг батько Каті, Віталій Сергійович. – Я навіть не очікував від неї такого. Мені здавалося, що вона та ще штучка. Пам’ятаєш, спершу Катю нашу і визнавати не хотіла. Я думав, що дочка від неї ще наплачеться. А воно ось як вийшло…

-Не дарма ж кажуть, що зустрічають по одежі, а проводжають за розумом, – резюмувала мама, Наталя Олексіївна.

-А пам’ятаєш, як вони в неї тиждень жили? Та нездужою прикинулася, лежала на дивані, скаржачись на тиск, а сама Катериною командувала: принеси-подай-пішла геть… А сама встане тихеньку, поки ніхто не бачить, то суп пересолить, щоб показати яка у її синочка наречена невміха. То в квітку щось наллє, вона й зав’яла. А винна хто – невістка!

-Так можна її зрозуміти, – махнула рукою Наталя. – Він у неї єдина дитина. От і хвилювалася, що забуде її. Адже нічна зозуля денну завжди перекукує.

-Після того, як вона оголосила, що в неї зі скриньки золоті сережки зникли, я думав усе, – продовжив чоловік. – Щоб нашу Катю звинуватити… Та я думав, вже до неї йти сваритися. Добре, що Петро не таким виявився, став горою за наречену, пішли від неї до нас. А та швиденько зрозуміла, одразу сережки то й знайшлися.

-Так, майже весь цей час син та мати майже не спілкувалися. За цей час вона добре подумала. А коли на весілля запросили, ось воно й зворушилося. Показала, як син їй дорогий і невістку, як слід, прийняла, – продовжила жінка. – Але щось мені підказує, що це ще не кінець історії. От не знаю чому, а тільки душа в мене не на місці.

-Нічого, скоро молоді з моря повернутися, і душа твоя на місце встане, – ніжно обійняв її чоловік.

А тим часом молодята на відпочинку тільки й говорили про те, що про свою квартиру.

-Петро, а давай відразу ж зробимо там ремонт, деякі гроші від подарованих у нас залишилися, і мої батьки допоможуть, – запропонувала Катя.

-Твої батьки і так багато для нас зробили, запротестував він, – ні, ремонт ми, звичайно, зробимо, але своїми руками, так буде дешевше. А з новими меблями доведеться почекати, поки я не зароблю.

-А Тобі який стиль більше подобається?

-Мені, – зам’явся Петро. ​​- Та я не розумію в них нічого, мабуть, класичний.

-А мені подобається Прованс.

-Це ще що таке?

-Ну, це коли в інтер’єрі використовуються натуральні матеріали. Пастельні тони з лавандовим відтінком. Над текстилем я сама попрацюю, треба щоб штори та покривала були ручної роботи, у мами якраз швейна машинка є. Багато живих квітів, картини та статуетки.

-Мені подобається, – відповів молодий чоловік. – Мені все подобається, що пов’язано з тобою. Я любитиму тебе вічно, хоч у постільних тонах, хоч без, – розсміявся він і пристрасно притягнув до себе свою дружину.

Коли молодята повернулися, день присвятили розборці валіз та відпочинку. Наступного дня, по дорозі до Алли Вікторівни з подарунком, вирішили заглянути у свою квартиру, зробити заміри для майбутнього ремонту.

Яке ж було їхнє здивування, коли вони увійшли до квартири і почули музику. А з кухні долинав запах смажених котлеток.

-Ви хто? – увійшли вони до кухні.

Жінка, яка стояла біля плити, аж ополоник із рук випустила.

– Забирайтеся, – вигукнула вона. – Дмитро, викликай дільничого.

Тут-таки в кухню залетів чоловік.

-Навіщо когось викликати, я сам впораюся, – заявив він.

-Не треба, – став перед своєю дружиною Петро. ​​- Ми самі підемо. Тільки ми хотіли з’ясувати, ви хто – квартиранти?

-Ніякі ми не квартиранти, – заявила жінка. – Ми купили цю квартиру.

-Давно? – остовпів Петро.

-Місяць тому.

Усю дорогу до Алли Вікторівни молоді не могли повірити, що все так і є насправді.

-Кохана, це якесь непорозуміння, – намагався втішити дружину Петро. ​​- Ось зараз ми приїдемо, і все стане на свої місця.

**********

-Мамо, ми заїхали до нашої квартири, а там чужі люди, – кинувся він до матері з самого порога.

-Все так і є, – підтвердила вона.

-Ну як же так вийшло, – дивувався він. – Адже ти нам ключі від неї на весілля подарувала.

-Ключі то я подарувала, та тільки це дублікат. А квартиру до того продала. А звідки, думаєте, у мене взялися гроші на весілля? Та й на старість свою, гроші мені потрібні. Ти ж тепер – відійшов від сім’ї!

-Мамо, ну навіщо, навіщо ти це зробила? – з подивом вигукнув Петро.

-А Ви бачили, з якою повагою всі гості на мене дивилися? – видала Алла Вікторівна.

Вам також має сподобатись...

Віра з Павлом переїхали жити на дачу. Віра оглянула зарослий бурʼянами город. – Слухай, Павлику, а давай там в низині капусту посадимо і те, що любить воду, а тут картопельку, – сказала вона. Павло знизав плечима: – Давай. – Треба тепер розсаду знайти й картоплю, – сказала дружина. Щось купили, щось сусіди принесли. Віра невтомно за своїм городом доглядала. Кожному новому листочку раділа, кожній квітці посміхалася. Вже на початку липня занедбана раніше ділянка, розквітла. У вересні Павло з Вірою поїхали в гості до її батьків. Коли вони повернулися на дачу, то оторопіли від побаченого

Світлана тільки-но прокинулася, коли пролунав дзвінок у двері. – Світлано, відкривай. Це Марія Василівна, мама Олега. Він попросив мене, щоб я тобі допомогла з приготуванням до весілля, – почула вона голос за дверима. Світлана відкрила двері, запросила майбутню свекруху на кухню, пригостила чаєм. – Може, краще не робити весілля! – раптом сказала Марія Василівна. – Олег і так витратився, коли купив цю квартиру! – Ви краще присядьте. У мене для вас погана новина, – Світлана пройшла в кімнату і повернулася з якоюсь папкою в руках. – Ось, помилуйтеся. Марія Василівна взяла папку, переглянула вміст і застигла від побаченого

У Миколи не стало дружини Ніни. Він залишився жити сам у будинку його батьків. Будинок був старим, але добротним. А ще в ньому був погріб. Там раніше зберігали запаси їжі на зиму. А потім його відремонтували, утеплили й знесли непотрібні речі. Там же ж стояла й стара батьківська скриня. І якось Микола спустився в погріб, увімкнув тьмяну лампочку, озирнувся навкруги. Його увагу привернула стара скриня. Раніше він не зазирав у неї. Тяжка кришка ледь піддалася, пахнуло нафталіном. Зверху лежав якийсь альбом. Микола відкрив його і дещо дуже зацікавило чоловіка

Марина з Русланом вирішили збудувати хату. Батьки Марини не допомагали. – Краще б квартиру купили! – казали вони. – Навіщо вам це все треба? Не розумієте ви, молодь, куди гроші витрачати! – Це наші гроші, – казали молоді. – Куди хочемо, туди й витрачаємо! Перед будівництвом, коли було розчищено ділянку, приїхав брат Марини: – Навіщо вам це будівництво? Продавайте ділянку і купіть у мене батьківську хату. – Тобі батьки будинок віддали, а ти нам його продаси?! – тільки й сплеснув руками Руслан. А коли він закінчив будівництво, то всі ахнули від побаченого