Життєві історії

Вадим був на роботі, коли пролунав телефонний дзвінок. Дзвонив батько і попросив терміново приїхати. Після роботи Вадим заїхав до батьків. – Що сталося? До чого такий поспіх? – сказав Вадим, коли зайшов у батьківську квартиру. – Батько на кухні. Він все пояснить, – відповіла мати. Вадим зайшов на кухню. – Ну що, розповідай, чому ти нам онуків не привозиш? – одразу запитав батько. – Катя проти, – тихо відповів Вадим. – Не обманюй! Ми бачили Катю і вона все нам розповіла! – не витримала мати. – Ви про що? Що розповіла? – Вадим здивовано дивився на батьків, нічого не розуміючи

– Вадим нас обманює, – мама поставила на стілець сумку із продуктами. – Бачила Катю з дітьми. Добре, що в одному районі живемо, а то й не впізнала б нічого.

– З хлопчиками все гаразд? – уточнив батько. – Що вона говорить?

– Все гаразд у них, а от у нашого хлопчика – не знаю. Він півроку їм навіть не дзвонив!

– Як це? Я не зрозумів.

– А так! Нам тут говорить ніби Катя образилася, не дозволяє йому з дітьми бачитися, до нас їх не відпускає, а сам просто зник із її життя і до синів ніякого діла йому нема. Так що, давай, батьку, дзвони, викликай сина на килим. З’ясовуватимемо що до чого. А ти, Віро, підготуй, будь ласка, ліжка – Катя у п’ятницю онуків обіцяла привезти.

Віра мовчки допила чай, встала з-за столу і пішла до себе. Думки її, звичайно, крутилися довкола поведінки брата. З того часу, як він вдруге одружився, його ніби підмінили.

З першою дружиною Катею він познайомився в інституті. На третьому курсі вони одружилися. Одразу після весілля Вадим з’їхав від батьків до квартири дружини. З різницею у три роки народилися двоє синів.

Як часто буває, невістка не виявляла особливого бажання налагоджувати контакт зі свекрами. А вони й не наполягали. Навіщо нав’язуватись? Головне, щоб молоді були між собою в нормальних відносинах. Заїде син іноді в гості, зателефонує – от і добре.

Коли перший онук народився, Катя спочатку за допомогою до своєї мами зверталася. Благо, та була вільніша і із задоволенням поралася з малюком. Свекруха приїжджала, звісно, але рідко. Робота з нестабільним графіком, донька-школярка.

Проте пізніше, коли народився другий і треба було Катю розвантажити, Вадим став часто привозити старшого до своїх батьків. А як виросли, обох.

Віра племінників любила. Обожнювала іграшки всякі купувати, водила їх на мультики і в зоопарк. Дуже їй подобалося, що брати, незважаючи на різницю у віці, майже не сварилися, були не розлий вода.

Новина про розлучення пролунала несподівано. Старшому якраз десять років виповнилося. Після дня народження Вадим приїхав із речами до батьків. Що там у них сталося, ніхто до ладу не зрозумів.

Віра в цей час закінчувала університет, і дуже скоро здогадалася причину розлучення: у брата з’явилася інша жінка, а Катя не стала заплющувати на це очі.

Якийсь час Вадим, як і було заведено, продовжував привозити синів до дідуся з бабусею. Катя не заперечувала і в процесі розлучення, і одразу після.

Але все закінчилося, щойно Вадим привів у будинок нову пасію. По-перше, вона нікому не сподобалася. По-друге, брат розраховував пожити разом з нею в батьківському будинку. На що мати сказала категоричне “ні”.

Довелося Вадиму з’їхати на орендоване житло. Його спілкування із сім’єю сильно скоротилося, якщо не сказати – зійшло нанівець. Домашні, відверто кажучи, сподівалися, що нова дівчина з ним поруч ненадовго, проте за півроку дізналися, що брат знову одружується.

Він приїхав, щоб запросити батьків на вечерю з нагоди реєстрації шлюбу і повідомив, що незабаром стане батьком утретє.

Мати тільки похитала головою:

– Третя дитина? Чи не надто ви поспішаєте? Ти потягнеш, Вадиме? Орендована квартира, аліменти.

– Ну що робити, мамо, все вже сталося.

– А що ти так давно до нас не привозив онуків? Ми сумуємо.

– Ой, там то один нездужає, то другий, то Катя не в настрої. Вона сердиться на мене, і взагалі не хоче, щоб я з дітьми бачився.

– Дивно, раніше начебто все у вас було нормально з цим.

— Не знаю, може, вона сподівалася, що я повернуся, вибачення проситиму. Тож давай закриємо цю тему хоча б до весілля.

Незабаром після розпису мати Вадима зустріла колишню невістку з онуками.

Катя доброзичливо привіталася, хлопчаки буквально повисли на бабусі. Вона купила їм по морозиву, а у невістки спитала тихенько – чому вона не хоче онуків до них відпускати.

– Та я зовсім не проти, – здивувалася Катя. – Якщо у вас ще є таке бажання.

– Звичайно! Просто Вадим сказав, що ти забороняєш… ми не хотіли втручатися. Незручно. Чекали, що ви якось розберетеся між собою.

– Вадим не був у нас кілька місяців. Навіть не дзвонив. Але якщо ви хочете бачити онуків – я тільки за, вони часто згадують вас і Віру.

– Ой, можливо, у ці вихідні тоді?

– Чому ні? Давайте зателефонуємо у четвер.

… Того ж вечора Вадим приїхав додому – батько викликав на термінову розмову. Коли зрозумів про що мова, знову спробував усе звалити на колишню дружину. Мовляв, вона завжди чимось незадоволена, а тепер дітей не дає бачити.

Мати відразу викрила його в обмані:

– Навіщо ти обманюєш? Я бачила Катю, вона готова спілкуватися з нами.

Потім вступив батько:

– Може, ти поясниш нам, як вийшло так, що ти до рідних дітей носа не показуєш?

– Олена не хоче, щоб я бачився з колишньою. Вона переживає, що через дітей Катя маніпулюватиме і зможе повернути в сім’ю. Не хотів її засмучувати, сваритися не хотів, адже вона на дитину чекає.

– Тобто заради Олени, яка з тобою без року тиждень, ти вирішив забути про своїх дітей? Вони їй не потрібні, так? Вона тобі заборонила їх бачити? А аліменти платиш?

– Та ні з чого мені! Самим не вистачає!

Батько не витримав:

– Досить! Кого ти слухаєш? Це ж твої діти, ти за них відповідаєш!

– Катя сама мене з дому виставила, нехай тепер одна викручується.

Все закінчилося тим, що батько виставив Вадима зі словами: Я сам своїх онуків виховаю! Щоб ноги твоєї тут не було». Мама плакала, намагалася якось згладити кути… Віра стала на бік батька.

У результаті батьки Вадима з’їздили до колишньої невістки, домовилися, що забиратимуть онуків у гості та допомагатимуть матеріально. І щоб вона не соромилася звертатись, якщо дітям буде щось потрібно.

…Третій онук народився півроку тому. З дідусем та бабусею він ще не знайомий.

Вам також має сподобатись...

Оля та Ілля запросили своїх батьків у гості. Сьогодні вони оголосять про своє весілля. Оля накрила святковий стіл, все було готово. Першими прийшли батьки нареченого. За пів години зʼявилися і батьки Олі. Сіли за стіл, познайомилися, трохи поговорили.  – Ми збираємось одружитися! – після чергового тосту голосно промовив Ілля. Батьки відразу притихли. – Що? Хіба хтось проти? – поцікавився Ілля, впіймавши на собі розгублені погляди. – Ні. Просто, якщо свати будуть на весіллі, ми не прийдем! – раптом сказала мати нареченого. – Як не прийдете, чому? – Ілля з Олею здивовано переглянулися між собою, не розуміючи, що відбувається

– Здрастуйте, ви Тамара Іванівна? – запитав жіночий голос по телефону. – Так! А що? – відповіла Тамара. – Я не можу додзвонитися до вашого сина, у нього номер змінився? – запитала співрозмовниця. – Ви спершу переставтеся і поясніть, що ви хочете від мого сина! – невдоволено сказала Тамара. – Я Надя, сестра Оксани, – пояснила жінка. – Якої Оксани? – незрозуміла Тамара. – Колишньої дружини вашого сина, – сказала співрозмовнися. – Хм. Вони давно розлучилися. І що хоче Оксана? – здивувалася Тамара. – Ви маєте дещо дізнатися, – сказала Надя і зупинилася збираючись з думками, а потім все розповіла. Тамара вислухала її і застигла від почутого

Тетяна на вихідні приїхала в село провідати свого батька. Жив чоловік сам, бо з матірʼю вони розійшлися через дрібниці. Добиратись до батька було складно – спочатку треба їхати на електричці, а потім на автобусі… Вже підходячи до будинку, Тетяна раптом відчула, що щось у хаті було не так! Через вікно у веранді було видно, як туди-сюди снували якісь мужички, сідали за стіл, махали руками, галасували… – Господи, та що ж це там таке робиться?! – ахнула жінка. Тетяна здивовано зайшла на веранду. Вона глянула на стіл, озирнулась навкруги, і застигла від побаченого

Рита зібралася з подругою в санаторій. – Мамо, зможеш пожити у нас декілька днів? Придивишся за зятем та внуком, – запитала у мами Рита. – Без проблем! – погодилася Ірина Борисівна. Наступного дня Рита поїхала, а Ірина Борисівна приїхала до Петрика та Стаса. Ночувала Ірина Борисівна у онуковій кімнаті. Пізно ввечері вона вийшла в коридор і раптом почула, як зять з кимось говорить по телефоні. Жінка прислухалася до розмови і застигла від почутого