Життєві історії

Вадим дивився телевізор, коли у двері подзвонили. Чоловік підвівся з дивану і пішов відкривати. – Сину, що відбувається?! – з порога запитала Ірина Михайлівна. – А що відбувається? – з усмішкою знизав плечима чоловік. – Не роби обличчя, ніби ти не розумієш, про що я питаю, – насупилась мати, і  попрямувала до однієї з кімнат. Окинувши її поглядом, вона зазирнула в іншу кімнату, також уважно оглянула її. – Значить, Ольга нас з батьком не обманула? – спитала вона, стримуючи невдоволення. – Мамо, ти про що? Що моя дружина сказала вам? – Вадим здивовано дивився на матір, не розуміючи, що відбувається

– Вадиме, що відбувається?! – з порога стурбовано запитала Ірина Михайлівна, ледь переступивши через поріг квартири сина.

– А що відбувається? – з нахабною усмішкою знизав плечима сорокарічний чоловік. – Нічого не відбувається…

– Не роби обличчя, ніби ти не розумієш, про що я питаю, – насупилась мати, і рішучою ходою попрямувала до однієї з кімнат.

Окинувши її поглядом, вона зазирнула в іншу кімнату, також уважно оглянула її, потім попрямувала до третьої. Потім обернулася, і знову побачила зухвале і задоволене обличчя сина.

– Значить, Ольга нас з батьком не обманула? – спитала вона, стримуючи невдоволення. – Ти прогнав її? Виставив на вулицю, з маленькою дитиною на руках?

– Ах, Ольга… – Вадим знову посміхнувся. — То вона до вас приходила? Плакалася, правда?

– Що значить, плакалася? Вона, між іншим, наша невістка і тому має право ділитися з нами своїми проблемами! А ми з батьком повинні їй допомагати.

– Заспокойся, мамо, вона вам більше ніхто, і ви їй більше нічого не зобов’язані, – заявив син.

– Чому це?

– Тому що у нас з нею все! – Вадим радісно посміхнувся. – Ми з нею розійшлися, як у морі кораблі. Але, до речі, пішла вона не на вулицю, а до своєї матусі, і та прийняла її з розкритими обіймами. Тож їй гріх скаржитися на свою долю. Тим більше, що ми з нею домовилися – я підкидатиму їй грошенят. Скільки зможу, звісно.

– Ага, зрозуміло… – Ірина Михайлівна ледве стримувалась, щоб не насваритися на сина. – А твій син? Що тепер буде із ним? Ти про це думав?

– Син? – син зробив здивовані очі. – Який син?

– Вадим! – вигукнула Ірина Михайлівна. – У тебе є син, якого тобі народила Ольга! І якщо у вас з нею щось сталося, дитина тут ні до чого! У сина має бути батько!

– Мамо, ти забуваєш, що за документами я не маю жодного сина. – Нахабству Вадима не було меж. – Ми жили з Ольгою вільним шлюбом, сина я на себе не записував. Тому, згідно із законом, Ольга – мама одиначка, і Вітя, мені – взагалі – ніхто.

– Так-так, я знаю про це неподобство.

– Це не неподобство, мамо. Ми з Ольгою одразу домовилися, що буде все саме так. Дитину захотіла вона, от і нехай тепер думає, що з нею робити.

– А що тут думати? Вона зробить Віті тест і в суді тебе визнають батьком. От і все.

– Хай тільки спробує. – Обличчя у сина напружилося. – Я допомагатиму їй доти, поки вона мовчить. І взагалі вона сама винна, що я її попросив на вихід. Хто їй дозволяв залазити у мої справи? Ти знаєш, що вона мені почала говорити?

– Що вона тобі говорила?

– Вона говорила, що на мене заяву напише! І знаєш, за що? За те, що я приношу до хати надто багато грошей! Уявляєш? Вона ж дивна, мамо!

– Будь-яка жінка не хоче, щоб її чоловік виявився негідником! Вона просто переживала за тебе! І ми теж переживаємо!

– Мамо, ти що, смієшся? – Син раптом розсміявся. – Ти що, думаєш, що у цьому світі можна заробити великі гроші чесним шляхом?

– А хіба ні? – Ірина Михайлівна раптом розгубилася. – Я не розумію тебе, синку. Ти хочеш сказати…

– Мамо! – зупинив її син. – Ти що, думаєш, що я купив ось цю квартиру, оформлену на тебе, і ту квартиру, де ви тепер живете з батьком, оформлену, до речі, теж, не на мене, а на тата, – я все це купив, на чесно зароблені гроші? А три машини? З усього купленого мною за останні три роки, на мене оформлено лише дачу. І все! Але ж ви з батьком розумієте, чому я все роблю саме так? Чому я записую все це на вас? Можеш не відповідати – ви все розумієте. А Ольга, чомусь, раптом стала дибки. Їй, розумієш, незатишно жити з людиною, яка таке робить. А якого, питається, вона тоді взагалі залізла в моє життя? Якщо їй потрібен святий, нехай йде на всі чотири сторони!

– Значить, вона нас не обманула? – Ірина Михайлівна опустилася на диван, і в неї затремтіли руки. – Але ж ти нам казав, що ти заробляєш ці гроші на якихось фондових ринках. Ти ж нам присягався…

– Мамо, ну не будь ти такою наївною! Ринок цінних паперів – це дуже довгий бізнес! Туди треба вкладатися та вкладатися роками! Але є набагато коротший шлях, щоб розбагатіти. Просто треба вміти ризикувати. І я ризикую. А наслідки… Я через це не переживаю. Адже що на мене мають? Я ж майже жебрак, у мене грошей на рахунках немає. – Вадим знову засміявся. – Але за те маю дуже заможних батьків. Я просто щасливий спадкоємець. Тож привести мене до відповідальності навряд чи вийде.

– Зрозуміло, – впалим голосом промовила Ірина Михайлівна. – Отже, тому ти не записав на себе Вітю? І не розписувався з Ольгою. Не хотів, щоб вони на щось претендували.

– Правильно, мамо, – знову радісно посміхнувся син. – хитрий юридичний хід. Тож ви з батьком не переживайте. Я платитиму Ользі по двадцять тисяч на місяць, поки вона мовчить. А далі – побачимо. Головне для мене, щоби ви з батьком довго жили. І я вже про це подбаю.

– От як, значить… Ти в нас такий розумний… – Мати задумливо кивнула. – А Ольга із сином тепер тобі чужі. Заради грошей ти просто викреслив їх із життя. Але ти дещо забув. Нам із батьком вони – рідні.

– Мамо, припини! За законом – вони і вам чужі!

– Ну, якщо за законом… Ми з батьком учора ввечері поговорили і вирішили зробити все по-іншому. До речі, ти знаєш, чому тато не пішов до тебе разом зі мною?

– Поняття не маю, – легковажно знизав плечима Вадим.

– Я його відмовила. Переживала я, що він не стримається, і наробить справ. Адже нам Оля все розповіла, що ти їй наговорив. І в нас з татом, раптом відкрилися на тебе очі.

– Мамо, я ваш син, і тому ви можете лише змиритися. Я сподіваюся, ви на мене заяву не напишете? – сказав він знову нахабним тоном.

– Змиритися, кажеш? Щоб наш онук залишився ні з чим? Ні, Вадиме, ми вирішили з татом зробити так – Ольга з сином житимуть у тій квартирі, де живемо ми.

– Що? – Син миттєво змінився в обличчі. – Мамо, не надумайте цього робити! Я вам забороняю! Ваша квартира, між іншим, моя! Я купував її за власний кошт!

– І вони не просто там житимуть. Ми вирішили переписати цю квартиру на них.

– Це моя квартира! – вигукнув Вадим. – Ви що, надумали?!

– Ти помиляєшся, сину, – спокійним тоном сказала мама. – За законом квартира тата. Поки що тата. А незабаром вона стане Оленою з Вітею. А ось ця квартира, в якій ти живеш, – Ірина Михайлівна розвела руками, – вона за законом моя. Щойно Ольга узаконить батьківську квартиру на себе, ми з татом переїдемо жити сюди. Я думаю, в трьох кімнатах ми з тобою, якось, розмістимося.

– Що? – Вадим здивований, застиг, і повільно опустився на стілець. – Мамо… Ти забула, що ця квартира, вона, теж, моя…

– Ні, – з холодною усмішкою відповіла мати. – Ти ж, майже, жебрак. У тебе у власності лише дача. Але я думаю, якщо її утеплити, ти зможеш там жити, не тужити. А ще ми тобі віддамо стареньку машину, татову, яка досі стоїть у гаражі.

– Я сподіваюся, це все жарт? – тремтячим голосом спитав син.

– На жаль, Вадиме. Жарти скінчилися відразу, як ти виставив свого сина з дому. І не здумай робити різких рухів із нерухомістю. Усі документи на неї, які знаходились у банківській камері схову, ми забрали та помістили в інше місце. І ще, радимо тобі негайно зав’язати з твоїм – нібито – законним бізнесом. Інакше я думаю, що відповідати тобі все таки доведеться. – Мама підвелася з дивана. – Якщо раптом захочеш відвідати сина, приходь до нас у гості. Ми поки що живемо разом, і тобі будемо дуже раді.

Ірина Михайлівна підійшла до сина, поцілувала його в лоба і, не прощаючись, пішла на вихід.

Вам також має сподобатись...

Віра з Павлом переїхали жити на дачу. Віра оглянула зарослий бурʼянами город. – Слухай, Павлику, а давай там в низині капусту посадимо і те, що любить воду, а тут картопельку, – сказала вона. Павло знизав плечима: – Давай. – Треба тепер розсаду знайти й картоплю, – сказала дружина. Щось купили, щось сусіди принесли. Віра невтомно за своїм городом доглядала. Кожному новому листочку раділа, кожній квітці посміхалася. Вже на початку липня занедбана раніше ділянка, розквітла. У вересні Павло з Вірою поїхали в гості до її батьків. Коли вони повернулися на дачу, то оторопіли від побаченого

– Марія, завтра моя мама запрошує нас з тобою у гості. Хоче з тобою нарешті познайомитися, – радісно сказав Микола своїй нареченій Марії. – Ні! – раптом вигукнула Марія. – Що «ні»? – не зрозумів Микола. – Ми з тобою розлучаємося! – несподівано заявила дівчина. – Як розлучаємося? Чому? – перепитав Микола. – Ти ще смієш питати про це, після того, що ти зробив! – не витримала Марія. – Та що ж я зробив?! – Микола здивовано дивився на свою наречену, нічого не розуміючи

Дмитро повернувся з роботи додому, зайшов на кухню, дружина сиділа за столом і дивилася у вікно. – Нам треба серйозно поговорити! – раптом сказала Тамара. – Я з тобою розлучаюся! – Чому? Що сталося? В нас діти, подумай! Як ми їм скажемо? – захвилювався Дмитро. – Як всі кажуть, так і ми скажемо, – спокійно сказала Тамара. – У тебе інший чоловік? Нічого, я прощаю тебе! – сказав Дмитро. – А я не прощаю. Я знаю про твою Таню та Іру, – несподівано сказала Тамара. – Ти про що? Яка Таня? Яка Іра? – Дмитро здивовано дивився на дружину, не розуміючи, що відбувається

-Такими чоловіками, як ти, дівчата крутять, як хочуть! – казала Іванові мати. – Одна тебе вже залишила, а в цієї Олени ти робиш все, що попросять! – Мамо, а що такого, що я допомагаю своїй дівчині робити ремонт? – дивувався Іван. Та якось він прийшов до Олени раніше. Ще з порога він почув якісь голоси. Іван зайшов на кухню й застиг. – Мама була права, – тільки й подумав він