Життєві історії

Весілля Андрія й Софійки пройшло добре. Небагато гостей, приємна обстановка, щасливі молоді… Але головне – батьки Софійки подарували їм ключі від квартири! Наступного дня всі поїхали на оглядини, а потім вирішила піти в ресторан. Раптом в Андрія задзвонив телефон. – Ти де, сину?! – голос його матері Анастасії Дмитрівни звучав роздратовано. – Ми з батьками Софійки їдемо на вечерю, – сказав той. – Може, хочеш з нами? – А ти як думаєш?! – вигукнула жінка. Анастасія Дмитрівна зустрічала їх біля під’їзду. Андрій глянув, що було біля матері й очам своїм не повірив. – Мамо, це що ще таке?! – тільки й вигукнув він

– Мамо! Привітай мене! Ми вирішили одружитися!

– З ким це?! – в Анастасії Дмитрівни випав з рук черпак, а бризки супу забруднили білу скатертину.

Син після роботи завжди приходив до мами на вечерю, і ось сьогодні з порога Андрій приголомшив матір такою заявою!

– Як з ким?! Із Софійкою з сусіднього відділу. Я про неї тобі розповідав.

Анастасія Дмитрівна поставила тарілку із супом перед улюбленим сином і з єхидною усмішкою промовила:

– Ми зараз все подивимося, – вийнявши з серванта записник, вона почала читати, – Катерина “Гуляща”, Вероніка “Зозуля”, Олена “Ледарка”, Софійка “Дивний погляд”, вона?

Андрій поперхнувся супом.

– Мамо! Що за прізвиська? Ти як школярка!

– Не школярка, а дбайлива мати! Мати, яка піклується про добробут сім’ї і щастя майбутніх онуків. У мене є й більш розгорнуте досьє, з твоїх слів, звісно… І трохи з інтернету.

Син прикрив очі й сказав:

– Ну ма-а-мо…

– Що «мамо»?! – гукнула жінка і продовжила читати.

– Софійка. Повна родина, батько – бізнесмен. Мати – бухгалтерка. Живуть неподалік від центру. У відпустку їздить із сім’єю стабільно. Заміжня не була. Щось додаси?

– Софійка прекрасна дівчина, я її люблю! Хіба цього мало?

– Андрію! Тобі вже 25 років, але ти досі не усвідомив, що кохання – це ілюзія! Я ось вибирала твого батька з кохання, і де він тепер? Кинув нас. Так що давай пробіжимося по списку і проаналізуємо всіх дівчаток, зважимо їх плюси і мінуси.

– Мамо! Ти мене не чуєш? Я зробив Софійці пропозицію, вона погодилася! Я вже вибрав і хотів би отримати твоє благословення й привітання.

– А грошей не весілля ти не хотів би отримати? – нервово засміялася Анастасія Дмитрівна.

– Ні, батьки Софійки знають, що ми живемо скромно, і в подарунок оплатять весілля!

Жінка підібгала губи:

– Наше багатство не в грошах, а в перспективній молодому чоловіку! Який гідний будь-якої жінки! При цьому він повинен розуміти, що його мама не молодшає і потребує забезпечення, допомоги і догляду.

– Перестань! Ти ж у мене ще зовсім молода!

– Не підлизуйся! Клич свою Софійку, розмовлятиму з нею. Подивимося, чим вона може бути корисною мені й моєму синові.

– Ну, мамо!

– Я все сказала!

Зустріч невістки й майбутньої свекрухи відбулася наступного дня. В обідню перерву молоді заїхали до Анастасії Дмитрівни. Андрій дуже хвилювався, але суперечити мамі не став.

– Здрастуйте, дівчино. Проходьте, будь ласка, на кухню, а ти, Андрію, посидь у вітальні! І до речі, перше питання, що краще дати на обід чоловікові і його матері: борщ чи овочевий суп?

Софійка не розуміючи кліпнула очима і подивилася на Андрія. Той, посміхаючись, показав два пальці.

– Овочевий суп, – тихо припустила дівчина.

– Можливо… – Андрій почув голос матері, перш ніж двері зачинилися.

Після розмови і зустрічі з матір’ю нареченого на роботу молоді їхали мовчки, роздумуючи над умовою, яку виставила Анастасія Дмитрівна:

– Один рік ви живете разом зі мною! – сказала вона закоханим.

Весілля пройшло добре. Небагато гостей, приємна обстановка, затишна літня веранда, щасливі молоді. А головне, батьки Софійки подарували їм ключі від квартири і наступного дня презентували молодятам нову нерухомість.

Квартира мала дві кімнати і кухню, була умебльована, забезпечена побутовою технікою й готова до заселення.

Софійка від радості обіймала батьків і ще міцніше стискала руку Андрія. Той же ж вдячно кивав і з виглядом знавця оглядав сантехніку і зроблений ремонт.

Після огляду вся компанія вирішила піти у ресторан, знову привітати молоду сім’ю й «обмити» подарунок. Вже в автомобілі в Андрія задзвонив телефон:

– Ти де, сину?! – голос Анастасії Дмитрівни звучав гучно й роздратовано.

– Ми з батьками Софійки їдемо на вечерю.

У відповідь пролунало гучне сопіння. Незручна пауза затягувалася.

– Може, ти хочеш з нами?

– А як ти думаєш? – запитала жінка. – Я з самого ранку чекаю на вас! Приїжджай і не забудь перелік подарунків і підсумкову суму подарованих вам грошей. У мене на них є певні плани!

Андрій поспішив припинити розмову.

Анастасія Дмитрівна вже зустрічала їх біля під’їзду. Андрій глянув, що було біля матері й очам своїм не повірив.

Її було складно не помітити, адже біля неї височіла купа речей, дбайливо перев’язаних старими простирадлами.

– Довго ви! І багажник у вас замалий. Але нехай, потім ще раз поїдемо, – встала з лавки жінка.

– Мамо! Це що ще таке?! – тільки й вигукнув Андрій.

– Речі зібрала. Завантажуйте і поїхали в ресторан. Я спеціально обідати не стала.

Усю вечерю Анастасія Дмитрівна планувала подальше майбутнє молодої сім’ї.

– Он як вам пощастило! Батьки невістки подарували квартиру, а мати нареченого візьме над вами шефство на цілий рік! Я навчу вас всього у побуті, як радувати й розуміти один одного. А Софійка навчиться доглядати літніх людей, адже скоро її допомога буде потрібна нам усім.

Ігор Петрович – батько Софійки, аж стрепенувся, почувши чергову фразу свахи. А та продовжувала:

– Я вже виставила оголошення про здачу в оренду своєї квартири. Гроші, які вам подарували на весілля, завтра передасте мені, я покладу їх на свій накопичувальний рахунок. А всілякі каструлі й міксери ми виставимо на продаж.

Ганна Віталіївна, мати Софійки, виглядала абсолютно спокійно, і з легкою усмішкою слухала Анастасію Дмитрівну. Вона спостерігала за реакцією дочки і її чоловіка. Молоді бентежилися, їхні обличчя то червоніли, то біліли. Але головне, що бачила жінка, – це любов і ніжність в очах молодят.

Вони кохали один одного, а це було важливо.

Ганна Віталіївна вислухала Анастасію Дмитрівну і нарешті вирішила виголосити тост.

– Пропоную підняти келихи за здоров’я батьків молодих і побажати всім нам світлого розуму й розуміння того, що діти виросли. І з вашого дозволу я заберу мого зятя на приватну розмову.

Андрій з розгубленим виглядом підвівся і пройшов слідом за тещею. Він був готовий до того, що теща висловить йому все, що думає про поведінку його матері. Розмова і справді була про неї…

Після вечері вони їхали у бік околиці міста. Мати нареченого дуже хотіла якнайшвидше побачити квартиру молодих.

– Я думала, квартира буде ближче до центру, – голосно шепотіла Анастасія Дмитрівна синові на вухо. – Це ще що за нетрі?

Той тільки знизував плечима.

Незабаром вони заїхали в пустий двір, у центрі якого на дерев’яному стовпі світила лампочка, яка дивом ще збереглася.

– От і приїхали, район, звісно, не дуже, але для спочатку піде, – весело сказала Ганна Віталіївна, дістаючи ключі від квартири.

У під’їзді п’ятиповерхового будинку неприємно пахло, а з дверей квартири під номером 13 звисали лахміття старого оздоблення.

Приміщення розміром вісімнадцять квадратних метрів виявилося завалене сміттям.

Ігор Петрович натхненно говорив:

– Проводку поміняємо, підключимо воду, ремонт зробимо! Не одразу, звісно, потихеньку, усі разом.

– Так, звісно, – з ентузіазмом відповів Андрій. – Зате своя! Ось зараз ліжко розчистимо, клопів з матраца струсимо і можна ночувати. Ну що, мамо? Ти на підлозі чи на матраці спатимеш? Несемо твої речі?

На Анастасію Дмитрівну було смішно дивитись.

– Думаю, поки що обживіться самі, а я вже потім переїду, – прошепотіла жінка і почала задкувати до виходу.

Весь зворотний шлях у салоні стояла тиша.

Андрій затяг останній пакунок з речами в материну квартиру і стомлено сів.

– Синку! Нам треба серйозно поговорити! Мене не влаштовують батьки твоєї дружини. Вони скупі, а ще й обманювати люблять. Тобі потрібно розглянути інші варіанти! Напевно, серед них знайдеться більш затишне житло, – вона знову дістала записну книжку.

– Нічого, мамо. Я житиму не з ними, а з коханою дівчиною. Ми у будь-якому приміщенні будемо щасливі.

– Але ж я не зможу жити з вами! Ти розумієш? Як ти без мене будеш? Навіть на вечерю тепер не заходитимеш, бо ж це зовсім не по дорозі.

– Ми будемо приходити на вихідні… – Андрій підійшов і міцно обійняв матір. – Ну, все, я побіг.

– Біжи, про гроші не забудь! Завтра на рахунок треба покласти.

Хлопець важко зітхнув і вийшов з квартири. Гроші вже були на спільному рахунку у молодих, але мама поки що цього не знала. Внизу на нього чекали всі інші.

– Дякую вам, Ганно Віталіївно. Ви допомогли залагодити дуже делікатний момент з мамою. І де ви так вчасно знайшли таку квартиру?

– Будь ласка, Андрію. Квартира випадково знайшлася. Ключі залишили для передачі будівельникам. А я із сумки викласти забула. От і знадобилися…

– Дякую! – обійняла маму Софійка.

– Будьте щасливі, діти…

Вам також має сподобатись...

Ігор повертався з роботи пізно. По дорозі додому він зайшов у квітковий магазин. Там він купив для своєї коханої дружини Ірини найкрасивіший букет троянд і поспішив додому. Ігор зайшов у підʼїзд, весело наспівуючи якусь пісеньку. – От Іринка моя зрадіє! – думав він. – Зараз здивую її квітами і поведу в дорогий ресторан… Ігор підійшов до квартири і спробував відкрити двері своїм ключем, але потрапити всередину він не зміг! Двері були зачинені на засув… На порозі стояло кілька сміттєвих пакетів. Ігор зазирнув в один з них і оторопів від побаченого

Олена поливала квіти, коли у двері подзвонили. На порозі стояла незнайома жінка. – Доброго дня, вам кого? – одразу поцікавилася господиня. – А я до вас! Ви ж Олена, правильно? – відповіла незнайомка. – Так! – кивнула вона. – І що ж ви від мене хочете? – Можна я увійду, я маю вам дещо показати, – несподівано попросила гостя. – Ну, проходьте, – Олена пропустила жінку на кухню. Незнайомка одразу сіла за стіл, дістала свій телефон. – Цей запис все вам пояснить, – додала вона, ввімкнула на телефоні якийсь аудіозапис. Олена одразу впізнала голос свого чоловіка…Вона прослухала запис і… остовпіла від почутого

-Микола, ми правильно йдемо? – запитала Ольга. – Так, це саме та вулиця, – кивнув чоловік. – Тільки номер будинку не знаю. Бабуся виїхала звідси давно. Вона казала, що в них брама дуже помітна була – залізна й на цегляних стовпах. – Глянь! Ось ці ворота? – зупинила його дружина. Раптом з хвіртки виглянула молода жінка. – У мого чоловіка тут бабуся жила, – сказала їй Ольга. Жінка застигла від здивування

У Миколи не стало дружини Ніни. Він залишився жити сам у будинку його батьків. Будинок був старим, але добротним. А ще в ньому був погріб. Там раніше зберігали запаси їжі на зиму. А потім його відремонтували, утеплили й знесли непотрібні речі. Там же ж стояла й стара батьківська скриня. І якось Микола спустився в погріб, увімкнув тьмяну лампочку, озирнувся навкруги. Його увагу привернула стара скриня. Раніше він не зазирав у неї. Тяжка кришка ледь піддалася, пахнуло нафталіном. Зверху лежав якийсь альбом. Микола відкрив його і дещо дуже зацікавило чоловіка