Життєві історії

Ганна прокинулася від того, що її безцеремонно трусили за плече. – Ганнусю, прокинься, мені потрібно в тебе дещо спитати! – звучав просто біля вуха хрипкий голос. – Га?.. Що?.. Хто це?.. – пробурмотіла вона невдоволеним сонним голосом. – Як це хто? Це я, Борис! – вигукнув обурено чоловік. – Ганно, прокинься негайно! – Що таке? – ніяк не могла прокинутися дружина. – Я хочу дізнатися – де лежить наше свідоцтво про шлюб? – несподівано запитав Борис. – Борисе, навіщо тобі посеред ночі наше свідоцтво про шлюб? – Ганна повільно прийняла в ліжку сидяче положення, і здивовано подивилася на чоловіка, не розуміючи, що відбувається

Ганна прокинулася від того, що її безцеремонно трусили за плече.

– Ганнусю, золотце, прокинься, будь ласка, мені потрібно в тебе спитати! – звучав просто біля вуха хрипкий голос.

– Га?.. Що?.. Хто це?.. – пробурмотіла вона невдоволеним сонним голосом, не бажаючи розплющувати очі.

– Як це хто? Це я, Борис! – вигукнув обурено чоловік. – Хіба ще хтось може бути з тобою поряд у ліжку?

– Ах, це ти… – дружина знову засопіла.

– Що таке?! Ганно, прокинься негайно!

– Відчепись, Борисе… – знову забурмотів вона. – Я нічого не хочу… Я хочу тільки спати…

– Я теж нічого не хочу! – зашепотів їй у вухо чоловік. – І буджу я тебе зовсім для іншого!

– Для якого ще іншого?

– Я хочу дізнатися – де лежить наше свідоцтво про шлюб?

– Ну, припини… Яке свідоцтво серед ночі?.. Який шлюб?… Спи, давай…

– Що значить – припини? – чоловік продовжував зачіпати дружину за плече. – У нас немає з тобою свідоцтва про шлюб? Ану, негайно відповідай! Де воно лежить?

– Ну, що за?.. – втомлено сказала дружина і неймовірним зусиллям волі переконала свої повіки розімкнутись. – Борисе, ти мені даси сьогодні поспати?

– Ні не дам! – невдоволено вигукнув чоловік. – Поки ти мені не скажеш, де наше свідоцтво про шлюб! Воно ще існує?

– Що значить – існує? – не зрозуміла дружина.

– Ти його ще не порвала?

– Ти, що, Борисе? – Ганна з подивом подивилася на чоловіка. – Навіщо я його рватиму?

– Тоді я маю негайно його побачити!

– Навіщо тобі це потрібно?

– Потрібно!

– І прямо зараз?

– Так – прямо зараз!

– А до ранку відкласти не можна?

– Ні!

– Борисе, що відбувається? – Ганна голосно видихнула і повільно прийняла в ліжку сидяче положення. – Ти можеш мені пояснити? Ти зібрався подавати на розлучення?

– Навпаки! Я хочу на власні очі переконатися, що ти – поки що моя дружина! Законна!

Після таких слів Ганна остаточно прокинулася.

– А чому ти в цьому маєш сумнів?

– Тому що останнім часом ти поводиться дуже підозріло, – заявив чоловік.

– Я? Підозріло?

– Так, ти! Ти мені зовсім не рада!

– Як це?

– Ганно, не вдавай, що ти мене не розумієш, – навіть у темряві Ганна відчула, як чоловік свердлить її своїм поглядом. – Коли була жива моя мама, ти кожного божого дня зустрічала мене з роботи з радісною посмішкою. І навіть часто говорила мені при цьому лагідні слова! А тепер… Куди це все поділося тепер?

– О, Боже… – пробурмотіла дружина.

– А ще ти готувала смачні обіди та вечері. А тепер – що? Тепер я лягаю спати голодний! Чому все змінилося?

– Тому що я відпочиваю, Борисе, – сказала дружина, і раптом голосно і протяжно позіхнула. – Відпочиваю…

– Відпочиваєш? Від чого ти відпочиваєш?

– Від усього, чого я колись так не любила робити. Тепер, я не повинна доводити твоїй мамі, що я – зразкова дружина.

– Що? – Борис застин, не вірячи своїм вухам. – Ти хочеш сказати, Ганно, що поки мама була жива, ти любила мене тільки на показ?

– Не так, Борисе, не так. Просто, я робила все для того, щоб твоя мама була задоволена мною.

– Тобто ти ніколи не любила мене?

– Борисе, не став не розумні питання! – невдоволено вигукнула Ганна. – І згадай, що твоя мати любила твого батька, але при цьому вона так само любила на нього і посваритися, і влаштовувати йому грандіозну сварку. Чому, скажи, вона не дозволяла мені робити цього з тобою?

– Хіба тобі мама щось не дозволяла? – здивувався чоловік. — Ви ж, здається, жили з нею душа в душу. При мені ви завжди так мило розмовляли.

– Ох, Борисе-Борисе … – іронічно промовила дружина. – Ти дуже багато не знаєш про наше колишнє сімейне життя.

– Що я не знаю? Чому я не знаю?

– Заспокойся, Борисе. – Ганна знову позіхнула. – Тепер, після відходу Віолетти Вікторівни, у нашому житті багато чого може змінитися. Але в будь-якому випадку ти повинен знати – що б між нами не трапилося, я люблю тебе, тому що ти мій чоловік. А тепер, все, Борисе. Давай продовжимо спати. Завтра нам працювати.

– Ні! – примхливо просив чоловік. – Скоріше скажи, де наше свідоцтво про шлюб? У якому із ящиків? Я маю переконатися, що ти ще не розлучилася зі мною!

– Борисе, що за нісенітниці?

– Це не нісенітниці! Мені тільки-но приснилася мама, і просила в цьому переконатися!

– Що? – Ганна застигла. – То це знову відбувається за вказівкою Віолетти Вікторівни?!

– Це не вказівка! Це законна вимога! У цьому я з моєю мамою цілком згоден. Я маю побачити наш головний сімейний документ, інакше я не засну!

– Ну, звичайно, – пирхнула дружина. – З мамою ти завжди був згоден. І тепер, через сорок днів після її відходу, ти продовжуєш виконувати її прохання. Послухай мене, Борисе! Наступного разу, коли вона тобі знову насниться, передай їй, будь ласка, – якщо вона ще раз напоумить тебе розбудити мене серед ночі, наше свідоцтво про шлюб може цього не витримати.

– Що це означає, Ганно?

– А це значить, дорогий чоловік, тепер мені хвилюватися нема через кого. Йди до шафи, подивися в нижньому ящику, і там ти знайдеш цей документ. І заради Бога, не зли мене більше, Борисе! Адже я вмію сваритися не гірше за твою улюблену матусю . Просто ти цього поки що не знаєш.

За хвилину Борис, підсвічуючи собі ліхтариком, розглядав свідоцтво про шлюб.

– Ну, от і все… – тихо бурмотів він, щоб не розбудити вже соплячу дружину. – І варто було через це так довго сперечатися… Знайшов, побачив, упевнився… Тож, мамо, твої хвилювання були марні. Все в нас добре… Все, як було за тебе…

Вам також має сподобатись...

Марина готувала обід на кухні, коли почула вигуки на подвір’ї. – Дядько Іван! Вам знову лист! Марія вибігла на двір і побачила листоношу Катерину. – Який ще лист? – запитала вона. – Ой, тітка Марія, це ви? – здивувалася Катерина. – А дядько Іван вдома? – Немає його. Що за лист? – перпитала Марія. – Не знаю, – знизала плечима листоноша. – Я вам його залишу. Марія забрала лист і швидко повернулася в будинок. Жіноча цікавість взяла гору і Марія вирішила відкрити його, прочитали його і застигли від прочитаного

Ольга готувала вечерю, коли до неї в гості забіг її син Андрій. – Андрію, а що в Олени з телефоном, не можу додзвонитися? Ти не знаєш? – запитала вона про наречену сина. – Ми розлучилися з нею, нічого не питай…, – сухо кинув Андрій. – Як розлучилися? Чому? Адже у вас було все добре? – засмутилася Ольга. – Було. А стало погано, – відповів син. – Та кажи вже, що сталося?! – наполягала жінка. І Андрій все розповів матері. Ольга вислухала його і застигла від почутого. – Ти мені більше не син! – тільки й вигукнула вона

Катя крутилася перед дзеркалом і милувалася своєю весільною сукнею. – Катя, до тебе Роман прийшов, – гукнула з коридору мама. – Хай зачекає! Не можна, щоб він бачив мою сукню до весілля, – гукнула Катя, швидко зняла сукню, одягнула домашній халатик і вийшла в коридор. – Привіт, коханий! – усміхнулася вона Роману. – Привіт, – сухо промовив хлопець. – Щось сталося? – захвилювалася дівчина, помітивши, що Роман дивно поводиться. – Знаєш, Катю, я передумав. Весілля не буде! – раптом сказав чоловік. – Роман, що ти таке говориш? Як не буде? Чому? – Катя здивовано дивилася на свого нареченого, не розуміючи, що відбувається

Наталія Дмитрівна стояла в РАГСі неподалік від свого сина Ігоря, як раптом різко змінилася на обличчі. Вона примружила очі й запитливо подивилася на свого чоловіка. Анатолій Борисович зробив розгублене лице, показуючи дружині, що він і сам не зрозумів, що це він таке щойно почув. Наталія Дмитрівна ледь стрималася від того, щоб не зажадати пояснень від сина та новоспеченої невістки Ніни. Згодом вона підскочила до Ігоря й недобре зиркнувши на нього, прошепотіла: – Це як розуміти?! – Що розуміти, мамо? – Ігор здивовано дивився на матір, не розуміючи, що вона від нього хоче