Історії жінок

Ліда йшла зі своєю собачкою на зупинку автобуса. Жінка якраз вийшла на пенсію. Вона вирішила щодня гуляти зі своєю улюбленицею на свіжому повітрі. Жила Ліда недалеко від лісу, майже на краю невеликого містечка. Вона сідала в автобус і через три хвилини вже виходила на кінцевій. Вуличка була майже селом. Приватні будинки, кінець асфальту, садки з квітами й лавки біля хвірток. Краса! Якраз біля самої зупинки стояла стара маленька хатина. Зелена фарба вже лущилася, садок весь заріс травою, на вікнах біліли фіранки… Ліда придивилася до вікна й помітила дещо дивне

Ліда йшла зі своєю собачкою на зупинку автобуса. Тепер вона вийшла на пенсію і вирішила щодня робити тривалі прогулянки зі своєю пухнастою улюбленицею.

Жила Ліда за три зупинки від ліску, майже на краю невеликого містечка. Вона сідала з собачкою в автобус і за три хвилини вже виходила на кінцевій.

Вуличка була майже селом. Приватні будинки, кінець асфальту, садки з квітами й лавки біля хвірток. Краса!

Якраз біля самої зупинки стояв старий маленький будиночок. Зелена фарба лущилася, садок заріс травою, на вікнах біліли фіранки.

І тут Ліда помітила дещо дивне.

Раптом одна фіранка заворушилася, і у вікні з’явилася якась бабуся в білій хустці.

Жінка дивилася на автобус, що вже наблизився, видно було, що вона по старості не часто виходила з хати.

Ліда чомусь кивнула їй, і старенька почала уважно вдивлятися в обличчя Ліди, мабуть, намагаючись згадати, чи не знайома з нею вітається.

Ліда пішла в ліс і вдосталь нагулялася. Коли вона прийшла на автобус, то знову глянула на вікна бабусі. Та ніби й не відходила нікуди. Їхні погляди зустрілися. Ліда підійшла до вікна і дала старенькій букетик із гілочок із ягодами суниці.

Бабуся посміхнулася і через відкриту кватирку прийняла частування. Вона кивала головою і щось шепотіла, на кшталт: «Допоможи тобі Господи».

Ліда поїхала. Через день вона знову вирішила прогулятися лісом. Згадавши самотню стареньку, а Ліді здалося, що бабуся саме самотня, жінка цього разу поклала в кишеню кілька шоколадних цукерок – трюфелів.

Щойно Ліда з собачкою вийшла з автобуса, то глянула на знайоме вікно. Бабуся, як портрет у білій рамці, сиділа і дивилася на автобус. Мабуть, так старенька розважалася: дивилася на людей, що виходили.

Ліда сміливо пройшла до віконця, старенька одразу впізнала свою нову знайому і знову прийняла подарунок, уже посміхаючись і дякуючи. На цей раз вона голосно запитала:

– Дочко, як тебе звуть? Ти чия?

– Я з Зеленої вулиці. Ліда мене звуть. Ось на пенсію вийшла і тепер часто тут по лісі нашому гуляю. А вас як звуть?

– Називай бабою Тонею…

– Ні, по-батькові краще, – попросила Ліда.

– Ну, тоді Антоніна Василівна. Дякую тобі за частування. Добра ти… – старенька знову кивнула.

Цукерки в блискучих обгортках лежали на вузькому підвіконні і світилися на сонці, як ялинкові іграшки.

Після лісу Ліда вже не бачила Антоніну Василівну. Але наступного дня, коли вона знову приїхала на кінцеву зупинку, бабуся сиділа на лавці. Ліда приїжджала в той самий час, і старенька запам’ятала цю годину.

Цього разу у бабусі були подарунки у відповідь. Вона тримала в целофановому пакетику два теплі млинці.

– Візьми, люба, по лісі погуляєш, зголоднієш і поїси. Вони з сиром. Сама напекла, – старенька була дуже задоволена, що Ліда взяла частування і обійняла її.

Так почалася така дивна дружба різних за віком людей. Тепер Ліда приїжджала і сідала на лавку до своєї бабусі-подружки. Вони розмовляли. Ліда дізналася, що дочка баби Тоні живе в іншому місті. Приїжджає не часто. Але майже щодня дзвонить.

Раніше баба Тоня працювала на фермі. А пішла трудитися перед самою пенсією в лікарню на кухню.

Багато років живе одна, після того, як не стало її чоловіка, і ось тепер, коли вже вісімдесят років із хвостиком, немає сил не тільки садок квітами засаджувати, а й на городі щось садити.

Ліда сказала:

– А я все життя мріяла про будинок, але не вдалося. Працювала у відділі кадрів, виховувала сина, не було можливості будинок купити. А на дачу їздити – машини не було.

Баба Тоня запросила Ліду подивитися на її дерева. Вони пройшли через вузький дворик у другу хвіртку і Ліда посміхнулася. На п’ятьох яблунях зріли яблука, кущі теж наливали свої ягоди. На місці колишніх численних грядок зеленіла трава.

– Ох, мені б стільки землі, я вже б попоралася! – не втрималася Ліда.

– А ти бери скільки зможеш, обробляй, саджай! В мене сил немає… Сусідам пропонувала, то в них свої сади-городи. Вода є, – запропонувала раптом баба Тоня.

– Невже можна?! – зраділа Ліда. – Мені ж теж багато не треба, і я з вами поділюся. Якщо дозволяєте, то я завтра і прийду.

Тепер Ліда зранку приходила на роботу до своєї нової знайомої. Вони йшли на грядки разом. Бабуся сиділа на лавці, а Ліда потроху приводила все до ладу. Була середина червня, і Ліда наважилася посадити трохи картоплі, зелені й невелику грядку полуниці. Кущики вона взяла у сусідки баби Тоні.

У ліс Ліда ходила вже рідше, але все-таки прогулювалася заради собачки, а невдовзі пішли маслюки. Частину грибів жінка віддавала Антоніні Василівні, і та була рада. Вона йшла смажити гриби, поки Ліда поливала город, і вони потім разом їли смажену картоплю з грибами.

– Лідочко, яка ж я щаслива, що ми зустрілися. Сам Бог надіслав мені тебе, адже я так люблю квіти, і тепер садок став, як і раніше – квітучим! – казала бабуся.

– Ні, це мені пощастило, – посміхалася Ліда. – Поки є запал і сили, я з радістю працюватиму в саду. Скоро варення наваримо, яблучне, вишневе, з аґрусу. А квіти і для мене – пісня душі.

Ліда допомагала Антоніні Василівні і з прибиранням будинку раз на тиждень, і приносила продукти за списком з магазину. Бабуся звикла і до Ліди, і до її собачки. Та влаштувалася на подвірʼї, де ховалася від сонця й дощу під ґаночком. Тільки бабусина кішка тікала в садок, побачивши собаку, бо туди їй був заборонений вхід.

Якось Антоніна Василівна занедужала. Тиск підскочив. Довелося навіть викликати лікаря додому. Ліда сходила в аптеку і залишилася на ніч зі своєю підопічною. Так було бабі Тоні спокійніше.

– Лідочко, дякую тобі велике. Навіть не знаю, як би я без тебе це все подужала. Тепер мені легше і від ліків, і від того, що ти була поряд, – дякувала Антоніна Василівна.

– До доньки не хочете їхати? – запитала її Ліда.

– Туди не можна. У нас із зятем негаразди. Та й не потрібна я там… І не поїду, навіть якби й кликали мене. Тут, у своєму будинку доживатиму. А до тебе в мене таке прохання: не залишай мене. Я тобі й дім підпишу. Він у мене не дуже багатий. А мені потрібен спокій, щоб доживати під опікою такої доброї душі як ти. Дочці будинок не потрібен, вони живуть у повному достатку…

Ліда подумала і сказала:

– Спочатку ви з дочкою це питання обговоріть. Якщо вона погодиться, то я не проти. Ніколи б не подумала, що буду комусь так потрібна. І не стала б ні за ким доглядати, але бачу, що характер у вас добрий і ми ладнаємо, як рідні…

Через кілька днів Антоніна Василівна сказала, що незабаром приїде її дочка і питання про успадкування будинку вони залагодять. І справді, через тиждень приїхала дочка Антоніни Василівни на дорогій машині, разом із онуком.

Вони познайомилися з Лідою, поговорили разом і оформили договір у юриста. Після цього стосунки у Ліди й Антоніни Василівни стали ще теплішими, вони раділи спілкуванню. У садку красувалися квіти, лавка була пофарбована. У хорошу погоду жінки частіше були в садку, а якщо йшов дощ, то відпочивали чи дивилися телевізор.

Донька приїжджала до матері і бачила, що Антоніна Василівна доглянута, чистенька, задоволена, а Ліда розвела в саду багато ягід, вирощує в теплиці томати й огірки, яких їм з лишком вистачає на двох на всю зиму…

…Так прожили разом жінки шість років.

Пішла баба Тоня уві сні.

І Ліда, і дочка старенької молилися Господу, що та пішла легко.

Ліді дістався будиночок і садок на згадку про таку пізню, випадкову дружбу двох жінок…

Вам також має сподобатись...

– На Великдень поїдемо у село, познайомлю тебе з моїми батьками! – сказав Олексій своїй коханій Валентині. Сина Мишка із собою брати Валентина не стала. Валя вирішила, що не варто везти дитину в незнайоме місце до незнайомих людей. Хто зна, яка там ситуація? Згодом вона зрозуміла, що зробила абсолютно правильно! В будинку батьків Олексія їй не сподобалося. Його мати запросила Валю пройти до хати, але більше на гостю уваги не звертала. А після вечері, коли Олексій із матір’ю були на кухні, Валентина випадково почула їхню розмову. Жінка прислухалася й застигла від почутого

У Надії Петрівни не стало чоловіка Сергія. Жінка взяла телефон і набрала номер сина Віктора. – Алло, Вітя… – тихо сказала вона в слухавку. – Приїжджай швидше. Тата не стало… – Мамо, я зараз зайнятий, у мене справи! – раптом сказав син. – Подзвони Світлані. – Синку, тата не стало! – ахнула Надія Петрівна. – Невже ти не можеш відмовитися від роботи? – Не вигадуй! – роздратовано сказав син. – Я вчора з ним розмовляв. Мамо, справді, подзвони Світлані. Вона краще з усім впорається. А я як тільки звільнюся, то зразу підʼїду… Син поклав слухавку. Надія Петрівна не вірила своїм вухам

Оксана прийшла в гості до матері. Мати накривала смачний стіл, вітчим зробив каву. – А що це ви мене так приймаєте? – здивувалася такому прийому Оксана. – Цінуємо тебе дуже, – єлейним голоском відповіла мама. Невдовзі всі сіли за стіл. – Доню, нам потрібно з тобою серйозно поговорити, – раптом сказала мама. Оксана помітила, що в цей момент її вітчим Віктор, підвівся з-за столу і пішов у іншу кімнату. – Щось сталося? – захвилювалася вона. – Поки що ні, але станеться, якщо ти не допоможеш, – несподівано сказала мама і все розповіла доньці. Оксана вислухала її і застигла від почутого

Ірина стояла на кухні, дивилася у вікно й згадувала минуле… На порозі зʼявився її коханий Іван. – Я йду, Ірино, – раптом сказав чоловік. – Ну йди, – задумливо відповіла вона. – Ірино, я йду до іншої жінки! – сказав Іван. Ірина не могла зрозуміти, про що він говорить. – Яка ще жінка? – подумала вона. – Він що, зовсім, чи що? Іван відвернувся і пішов збирати речі. Ірина побігла за ним. Він узяв пару штанів, пару светрів, шкарпеток… – Мабуть, все, – сказав чоловік і пройшов повз Ірину в коридор. Ірина застигла від несподіванки, не знаючи, що їй робити