Життєві історії

Ліда вийшла з роботи. – Вибачте, а ви не з паспортного? – молода дівчина, зрівнявшись із Лідою, зупинилася. – Так, а що? – посміхнулася Ліда. – Значіть запізнилася. Нікуди не встигаю. Чоловік на двох роботах, я теж, відпроситись дуже важко, – пояснила дівчина. – Нічого, буває. Ходімо віддам ваші документи, – посміхнулася Ліда і запитала. – А як ви встигаєте працювати на двох роботах? – Основна робота у мене в магазині, а вечорами букетики роблю, а чоловік перед роботою біля метро їх продає, – усміхнулася вона. Ліда застигла почувши це, вона ніяк не могла повірити у таке співпадіння

– Ні, дякую, мені не потрібно, – Лідія Вікторівна відмахнулася від молодого чоловіка, що простягував їй назустріч маленький букетик з гілочок, схожих на вербу, і зелені.

– Візьміть! Дарую! Останній букетик лишився. Ви ж щодня тут проходьте, я запам’ятав. З весною вас!

Лідія Вікторівна справді цією дорогою щодня ходила на роботу у свій паспортний стіл.

Жінка несміливо простягла руку, зніяковіла, взяла маленький букетик, перев’язаний білою стрічкою, і притиснула його до куртки. Вона хотіла посміхнутися чоловікові і сказати спасибі, але він уже квапливо йшов у бік метро.

Лідія Вікторівна не стала гукати слідом, посоромилася, озирнулася, чи немає осудливих поглядів і, раптом, зрозуміла, що теж поспішає і час на роботу.

У її кабінеті не було вази. Лідії Вікторівні взагалі рідко дарували квіти. Колись у її молодості, були самотні гвоздики та троянди, але це було так давно, що пам’ять стерла ці моменти. Жила Ліда одна, без чоловіка та дітей, сама собі квіти не купувала — вважала це непотрібним.

До початку робочого дня залишалося п’ять хвилин. Ліда Вікторівна вийшла, дійшла до кабінету іншого відділу, щоб попросити якусь посудину чи вазу. Їй запропонували величезну, в якій маленький букетик просто пропав б. Нічого схожого на вазу їй знайти так і не вдалося.

Тоді Ліда Вікторівна наповнила свою високу чашку водою і поставила в неї букетик.

Весь день жінка раз у раз кидала погляд на чашку, у якому стояли дрібні квіточки в оточенні зелені. І так тепло їй було так радісно. І настрій весь день був добрий, і люди, які приходять на прийом, усміхалися і терпляче чекали, якщо доводилося, не грубіянили, не поспішали.

Робочий день пролетів швидко, але на вулиці все ще було ясно, їй захотілося пройтися і не штовхатись у громадському транспорті. Ліда Вікторівна дбайливо обернула букетик у кілька шарів газети, створивши навколо тендітних листочків порожній простір, і поклала згорток у сумочку. На ґанку жінка трохи затрималася, усвідомивши, що день сьогодні вдався. Чудово розпочалася весна!

— Вибачте, а ви не з паспортного відділу? — молода дівчина, яка швидко переступала сходинки, зрівнявшись із жінкою на сходах, зупинилася.

– Так, а що ви хотіли? — Ліда Вікторівна все ще посміхалася.

– Запізнилася. Хотіла забрати документи, готові, мабуть. Так шкода.

– Як ваше прізвище?

– Бондаренко… Маріє Олександрівно, — сказала дівчина.

– Так, готові. — Ліда Вікторівна показала на двері будівлі.

– Дякую вам! Ви так мені допомогли. Нікуди сьогодні не встигаю. Чоловік на двох роботах працює, я теж, відпроситись дуже важко.

– Нічого, буває, — посміхнулася Ліда Вікторівна і запитала: — Як же ви встигаєте працювати на двох роботах?

– Складно, але виходить поки дітей немає. Основна робота у мене в магазині іграшок, вільними вечорами букетики роблю, а чоловік вранці перед своєю роботою біля метро їх продає.

– А-а-а-а, такі на вербу схожі?

– Так! – Вигукнула дівчина,

– Знаю, знаю, бачила, — усміхнулася Ліда Вікторівна.

Вона дістала потрібний документ та видала дівчині.

– З весною вас! І чоловікові привіт.

– Дякую вам велике, ви так мені так допомогли!

Вам також має сподобатись...

Жанна готувала вечерю. Раптом вона почула дивні звуки в коридорі. Жінка вийшла в коридор і побачила свого чоловіка Ігоря, він був добряче «веселий». Жанна посадила його на пуф, допомогла роззутися. – Розумієш, ти сама винна. Сама! – несподівано сказав чоловік і гірко заплакав. Жанна заспокоїла його, відвела у ванну, вмила. Потім на кухні відпоювала міцним чаєм. А Ігор щось бубонів невиразне. Жанна відвела чоловіка у спальню, поклала спати, сподіваючись завтра все дізнатися. А Ігор, засинаючи, щось тихо прошепотів. Жанна прислухалася до слів чоловіка і застигла від почутого

Марія Миколаївна зайшла в кабінет до своєї бухгалтерки Юлії і по-хазяйськи сіла за стіл. – Юлю, у мене до тебе прохання, – сказала жінка. – Я хочу в санаторій зʼїздити. Ти не могла б з моєю онукою Веронікою посидіти? – Звичайно! – погодилася Юля. – Тоді збирайся! – задоволено сказала Марія Миколаївна. – Познайомлю тебе з нею. Щойно вони зайшли в квартиру, як з кімнати вибігла дівчинка. – Онучко, накривай на стіл! – сказала бабуся. – Вероніко, я допоможу, – Юля попрямувала слідом за нею. Весело говорячи, вони накривали на стіл і ще не знали, що старенька задумала дещо дуже незвичайне

Вітя прокинувся після святкування Нового року. Випив стакан води, відкрив холодильник і здивувався – стільки їжі залишилося. – І що тепер робити? Зіпсується ж, – видихнув чоловік і пішов у спальню. – Рито, ти бачила, скільки всього залишилося після вчорашнього застілля? – запитав він у дружини. – Угу, – пробурчала жінка. – І що з усім цим робити? – запитав Віктор. – Щось зʼїмо, а щось викинемо, – відповіла Рита. – Слухай Рито, у мене тут виникла одна ідея, – якось підозріло сказав чоловік. – Яка ідея? – Рита сіла на ліжку. І Віктор розповів дружині свій задум. Рита вислухала чоловіка і застигла від почутого 

Ірина часто приходила допомагати Ніні Іванівні. Вона міряла тиск, готувала їсти, розповідала новини. А ще жінка приносила свіжі кросворди для Ніни Іванівни. Їх вони разом з нею й розгадували. – Найбільша за площею область України, – якось почув син старенької Іван, заходячи на кухню. – Одеська, звісно! – відповів чоловік, і жінки аж стрепенулися від несподіванки. – Ой, я що, двері не зачинила? – ахнула Ірина, відкладаючи кросворд. – Нічого серед білого дня не трапиться, – сказав Іван, обіймаючи матір. – Які новини у тебе, синку? – спитала старенька. Іван раптом якось похмуро і загадково подивився на неї й Ірину. – Щось сталося, синку?! – мати не розуміла, що відбувається