Життєві історії

Ліда вийшла з роботи. – Вибачте, а ви не з паспортного? – молода дівчина, зрівнявшись із Лідою, зупинилася. – Так, а що? – посміхнулася Ліда. – Значіть запізнилася. Нікуди не встигаю. Чоловік на двох роботах, я теж, відпроситись дуже важко, – пояснила дівчина. – Нічого, буває. Ходімо віддам ваші документи, – посміхнулася Ліда і запитала. – А як ви встигаєте працювати на двох роботах? – Основна робота у мене в магазині, а вечорами букетики роблю, а чоловік перед роботою біля метро їх продає, – усміхнулася вона. Ліда застигла почувши це, вона ніяк не могла повірити у таке співпадіння

– Ні, дякую, мені не потрібно, – Лідія Вікторівна відмахнулася від молодого чоловіка, що простягував їй назустріч маленький букетик з гілочок, схожих на вербу, і зелені.

– Візьміть! Дарую! Останній букетик лишився. Ви ж щодня тут проходьте, я запам’ятав. З весною вас!

Лідія Вікторівна справді цією дорогою щодня ходила на роботу у свій паспортний стіл.

Жінка несміливо простягла руку, зніяковіла, взяла маленький букетик, перев’язаний білою стрічкою, і притиснула його до куртки. Вона хотіла посміхнутися чоловікові і сказати спасибі, але він уже квапливо йшов у бік метро.

Лідія Вікторівна не стала гукати слідом, посоромилася, озирнулася, чи немає осудливих поглядів і, раптом, зрозуміла, що теж поспішає і час на роботу.

У її кабінеті не було вази. Лідії Вікторівні взагалі рідко дарували квіти. Колись у її молодості, були самотні гвоздики та троянди, але це було так давно, що пам’ять стерла ці моменти. Жила Ліда одна, без чоловіка та дітей, сама собі квіти не купувала — вважала це непотрібним.

До початку робочого дня залишалося п’ять хвилин. Ліда Вікторівна вийшла, дійшла до кабінету іншого відділу, щоб попросити якусь посудину чи вазу. Їй запропонували величезну, в якій маленький букетик просто пропав б. Нічого схожого на вазу їй знайти так і не вдалося.

Тоді Ліда Вікторівна наповнила свою високу чашку водою і поставила в неї букетик.

Весь день жінка раз у раз кидала погляд на чашку, у якому стояли дрібні квіточки в оточенні зелені. І так тепло їй було так радісно. І настрій весь день був добрий, і люди, які приходять на прийом, усміхалися і терпляче чекали, якщо доводилося, не грубіянили, не поспішали.

Робочий день пролетів швидко, але на вулиці все ще було ясно, їй захотілося пройтися і не штовхатись у громадському транспорті. Ліда Вікторівна дбайливо обернула букетик у кілька шарів газети, створивши навколо тендітних листочків порожній простір, і поклала згорток у сумочку. На ґанку жінка трохи затрималася, усвідомивши, що день сьогодні вдався. Чудово розпочалася весна!

— Вибачте, а ви не з паспортного відділу? — молода дівчина, яка швидко переступала сходинки, зрівнявшись із жінкою на сходах, зупинилася.

– Так, а що ви хотіли? — Ліда Вікторівна все ще посміхалася.

– Запізнилася. Хотіла забрати документи, готові, мабуть. Так шкода.

– Як ваше прізвище?

– Бондаренко… Маріє Олександрівно, — сказала дівчина.

– Так, готові. — Ліда Вікторівна показала на двері будівлі.

– Дякую вам! Ви так мені допомогли. Нікуди сьогодні не встигаю. Чоловік на двох роботах працює, я теж, відпроситись дуже важко.

– Нічого, буває, — посміхнулася Ліда Вікторівна і запитала: — Як же ви встигаєте працювати на двох роботах?

– Складно, але виходить поки дітей немає. Основна робота у мене в магазині іграшок, вільними вечорами букетики роблю, а чоловік вранці перед своєю роботою біля метро їх продає.

– А-а-а-а, такі на вербу схожі?

– Так! – Вигукнула дівчина,

– Знаю, знаю, бачила, — усміхнулася Ліда Вікторівна.

Вона дістала потрібний документ та видала дівчині.

– З весною вас! І чоловікові привіт.

– Дякую вам велике, ви так мені так допомогли!

Вам також має сподобатись...

Ірина повернулася додому. – Мамо, я вдома, – як завжди гукнула з коридору дівчина. – У школі все гаразд, у салоні теж, я забігала. Мамо, ти де? В коридор вийшла Тетяна, виглядала вона дуже схвильовано. – Мамо, щось сталося? – захвилювалася Ірина. – Так! Тобто ні, – якось дивно відповіла жінка. – Ірино, у нас гості! – Гості? Які ще гості? – здивувалася дівчина. – Зайди на кухню, сама все побачиш, – важко зітхнула Тетяна. Дівчина швидко роззулася, зняла пальто і вирушила на кухню. Ірина відкрила двері на кухню, заглянула всередину і застигла від побаченого

Таня була в місті на зустрічі випускників. Увечері її однокласник Валерій пішов проводжати Таню додому. Вони проговорили на кухні майже до другої ночі. – Ого, ти знаєш, яка година?! – сказала Таня. – Тобі давно пора. Я рано-вранці їду в село, так що бери таксі і їдь до себе додому. Таня провела друга і одразу ж лягла спати. У село вона приїхала першим автобусом. Жінка зайшла в хату, випила чаю, переодягнулась у робочий одяг і вийшла на подвірʼя. Було тихо й спокійно. Таня зайшла в свій сад і застигла. Вона оторопіла від побаченого. Серце жінки аж стрепенулося

Наталя привела сина Іванка до баби Ганни. Бабусю вона знайшла по оголошенню. Баба Ганна мала побути з Іваном до вечора. – Ось вам мій номер телефону, – сказала Наталя. – Іванку, сьогодні ти побудеш з цією бабусею, – сказала вона сину. Якщо що – дзвони. Наталя швидко поцілувала сина і поспішила на роботу… Цілий день вона працювала як у тумані, і постійно чекала дзвінка сина. Але Іванко чомусь вперто не хотів їй дзвонити… Після роботи Наталя прийшла по Іванка. Вона думала, що він, уже зібраний, чекатиме біля дверей. Але все було не так… У дверях стояла тільки баба Ганна! Наталя застигла від здивування

Ганна Геннадіївна якраз приготувала вечерю, коли відкрилися вхідні двері. – Сину, ти? Мий руки та йди на кухню, вечеря готова! — гукнула Ганна Геннадіївна, не виходячи до коридору. – Іду, мамо… – долинув із коридору голос сина.  Ганна Геннадіївна жили із сином удвох. Гості у їхній квартирі – велика рідкість. Жінка, як завжди, накрила стіл на двох, поставила чайник на плиту. – Максиме, ну ти де? — Ганна Геннадіївна вийшла в коридор і застигла. Син був не один. Мати глянула на несподівану гостю і аж ахнула від побаченого