Життєві історії

Олена метушливо просувалася до свого купе. Діставшись купе, дівчина дістала квиток і уважно його оглянула. Так і є. Ось її нижня полиця. Розклавши свої речі Олена, взяла книжку і  поринула у читання. Раптом двері відкрилися і в купе зайшов якийсь чоловік. Він мовчки сів на полицю, хвилину помовчав і раптом сказав. – Це вам! – незнайомець простяг дівчині букет дзвіночків. – Мені? Навіщо? – Олена здивувалася. – Так, вам! Вибачте, але обручку вона забрала! – додав він. – Яку ще обручку? Хто забрав? – Олена здивовано дивилася на чоловіка, нічого не розуміючи

Олена метушливо просувалася до свого купе. В руках у неї були важкі сумки, але це, здавалося, її зовсім не турбувало. Обличчя її буквально сяяло від щастя. А через руде ластовиння вона ще більше була схожа на сонечко. Вона їхала додому на літні канікули і вже передчувала зустріч із рідними.

Діставшись купе, Олена знову дістала свій квиток і уважно його оглянула. Так і є. Ось її нижня полиця.

Дівчина озирнулася, сусіднє нижнє місце було вже зайняте. Там були розкидані речі, а зверху на них лежав букет із дзвіночків. Сині квіти під дією спеки помітно прив’яли, але зберігали свою красу.

– Ось! За що так із вами? І у воду не поставили, – сумно похитавши головою, подумала Олена. 

Потім вона рішуче зайнялася валізами, дістала всі потрібні для поїздки речі, при цьому не забула змінити взуття більш зручне. Все це видавало в ній досвідченого мандрівника.

Нарешті, вона повністю облаштувалася і, діставши з сумочки книжку, поринула у читання.

Олена настільки захопилася сюжетом, що навіть здригнулася, коли двері в купе несподівано відчинилися, і увійшов її сусід. То був юнак років двадцяти п’яти, симпатичний брюнет. Проте було видно, що він не налаштований розмовляти. Надто вже похмурим було його обличчя.

Відірвавшись від книги, дівчина привіталася, хлопець, пробурчавши у відповідь щось невиразне, він сів на своє місце.

Він не став діставати телефон чи книгу, а весь поринув у роздуми. Він згадував події останніх двох днів, намагаючись їх усвідомити.

А річ у тому, що його покинула кохана дівчина. Кинула після того, як він зробив їй пропозицію.

Зараз здавалося, що цього всього не було, ніби це просто поганий сон. Однак букет із дзвіночків не давав забути про те, що сталося.

Після відмови він пішов, стискаючи букет, навіть не помітив, що взяв його з собою в поїзд. І зараз, вирішивши прибрати з очей геть і спогади, і квіти, він взяв букет і рішуче попрямував до вікна.

– Що ви робите? – вигукнула Олена.

Він здригнувся від несподіванки – він зовсім забув, що поряд ще хтось є.

Дівчина здивовано дивилася на нього.

– Навіщо ви так із квітами? Вони дуже красиві.

“Красиві”, – кисло посміхнувшись, подумав він. Кільце його наречена взяла, а ось букет так і лишився лежати на столику. “Не потрібен він був їй, як і я не потрібен”, – продовжив свої думки він.

– Хочете? – Він простягнув букет сусідці.

– Дякую. Зараз я якусь вазу постараюсь відшукати.

Незабаром Олена повернулася із трилітровою банкою, наповненою водою.

– Дивіться, що вдалося знайти, – сказала вона, посміхаючись.

Він лише кивнув у відповідь і похмуро зіщулився. Вона дбайливо влаштувала квіти в імпровізовану вазу і, трохи помилувавшись ними, знову взялася за книжку.

«Ось потрібні були їй ці квіти! Навіть банку дістала. Не сказати, щоб не розумна. Мрійниця, мабуть. Такі, як вона, вічно на принца чекають», – думав Олег, похмуро розглядаючи сусідку.

– Якщо ви налаштовані так скептично аналізувати мій зовнішній вигляд, краще не дивіться. У світі повно красунь. Гугл в допомогу, – відірвавшись від книги, сказала Олена.

– Та що ви…

«Дивна вона якась, – подумав Олег»

– Я знаю, що ви зараз думаєте. Однак я не така вже й погана.

Олег усміхнувся.

– Вам далеко їхати?

– Чотирнадцять годин. Переживаю, що квіти навряд чи витримають. Звідки вони у вас? Я у квіткових магазинах ніколи таких не бачила.

Знову наринули спогади, і Олег, сумно похитавши головою, відповів:

– Не з крамниці. У мами у селі збирав.

Помітивши, що сусід не дуже хоче говорити про квіти, дівчина повела розмову в інше русло.

– Ви не голодні? У мене пиріжки із собою. Сама пекла.

– Дякую. Спробую.

Хлопець узяв рум’яний пиріжок.

– А з чим вони?

– А ви спробуйте вгадати! Впевнена, що ви такі ще не куштували.

Хлопець скуштував пиріжок і посміхнувся.

– А ось і вгадаю, у мене бабуся такі пекла. Це із соленими огірками.

Дівчина заливисто засміялася.

– Ви перший, хто вгадав! Зазвичай чого тільки не називають. Мама цей рецепт «Калинівські пиріжки» називає. Це від назви нашого села… Ось зараз приїду до нашої Калинівки, рідні мене тиждень делікатесами годуватимуть.

Дівчина знову засміялася. Сміх у неї був дзвінкий і дуже приємний. Він дивився на неї і посміхався у відповідь, як усміхався б дитині чи ранковому сонечку. У грудях ставало тепліше, смуток, що стискав душу, відступав.

“І чому я не закохався в таку дівчину”, – подумав він.

– А мені вас нічим пригостити. Поїздка вийшла неплановою. Нічого із собою не взяв. Ось на наступній станції я вам морозиво куплю хочете?

Дівчина посміхнулася і похитала головою.

– Дякую, не треба, мені не можна. Для горла погано.

– А ви що, співачка?

– Трішки.

– А як це?

– Ну співати люблю, у самодіяльності виступаю. Але це професійно.

– Я не здаюся надто нахабним, якщо попрошу вас заспівати?

– Та ні, що ви.

І просто, без будь-якої манірності дівчина заспівала. Пісня була дуже знайома ой, слова крутилися на кінчику язика, але він не міг згадати ні назву, ні виконавця. Вона співала тихо, ледве чутно, але в її голосі відчувалася сила.

Хотілося слухати і дивитися на мелькаючі краєвиди за вікном. І щоб це ніколи не закінчувалося.

Наступні півгодини вони їхали мовчки. Щось було дивовижне в тиші, страшно було її порушити. Мовчання не поділяло їх, скоріше навпаки. Вони сиділи занурені у свої думки, водночас відчуваючи, що вони можуть поділитися цими думками один з одним, без слів. Це станеться і так… у тиші. Однак цей чарівний стан тривав недовго.

Тиша була порушена сусідкою, що прибула. Хлопцю довелося зайняти своє місце на верхній полиці, а дівчина знову взялася за книгу. Увечері він упіймав себе на думці, що дивиться на дівчину і йому хочеться посміхатися.

Наступного дня, о четвертій ранку, була його зупинка. Спустившись із полиці й безшумно зібравши свої речі, він окинув поглядом квіти та сплячу дівчину, а потім тихенько вийшов.

Ранкова прохолода пробирала. Було темно. Олег не до кінця розумів, що сталося. Нерішуче він трохи постояв біля вагона, а потім повільно попрямував до виходу з перону. Потяг рушив, мирно стукаючи по рейках і невблаганно рухаючись уперед.

Хлопець раптом зупинився, постояв і після хвилинного роздуму повернув назад до перона, питаючи випадкових напівсплячих перехожих:

– Ви не знаєте, як до Калинівки краще дістатися?

Вам також має сподобатись...

Оксана виходила заміж. Весілля було в самому розпалі. Гості вітали молодих, говорили тости. – Діти мої, бажаю вам великого кохання, щастя, порозуміння, – взяла слово мама Оксани. Всі підняли келихи, і після цього тосту почалися танці. Оксана з нареченим потанцювали перший танець, і пішли за стіл трохи відпочити. Раптом до нареченого підійшла його мама і щось шепнули йому на вухо. Оксана ненароком почула слова свекрухи, звернені до сина і застигла від почутого

Таїса смажила чебуреки, коли у двері подзвонили. На порозі стояв син з невісткою. – Андрію! – гукнула вона до чоловіка. – Діти приїхали! З кімнати вийшов Андрій Петрович. – У нас до вас є розмова, – одразу з порога заявив син. – Ну, розповідайте, що там у вас. Чай ставити? – заметушилися мама. – Став. Ми принесли тортик, – сказав син. Поки Таїсія готувала на стіл, син та невістка почали розмову з батьком у кімнаті. – Таїсо, йди сюди! – рапом вигукнув Андрій Петрович. – Тут таке сатлося! Таїса швидко прибигла в кімнату, вислухала сина та невістку і застигла від почутого

Федір прокинувся рано, але вставати не поспішав. Неділя, вихідний, можна й поніжитися в ліжку… – Федоре, ти чого лежиш?! – гукнула його з кухні дружина Ольга. – Нас батьки чекають! – Ольго, я не зрозумів, які ще батьки? – здивовано запитав чоловік. – Мої! – ахнула Ольга. – Твої тесть із тещею. Я ж учора тобі казала, що поїдемо до них на Великдень. Ти погодився. Щось змінилося, чи що? – Ох змінилося, Олечко… Я до твоїх батьків сьогодні їхати не буду! – Так, а що ж там таке сталося?! – Ольга дивилася на чоловіка і не розуміла, що відбувається

Наталя йшла по вулиці до свого будинку. Вона була в декреті і чекала на появу доньки. Від її коханого Миколи не було жодних звісток… Лише один раз його друг Петро приніс Наталі гроші, сказав, що це від Миколи. Наталя не повірила, але гроші взяла. – Бог йому суддя! – вирішила Наталя. – Він сам зробив свій вибір! Вже підходячи додому, вона раптом помітила якогось чоловіка. Той стояв біля під’їзду з коробкою в руках і озирався на всі боки… Наталя підійшла ближче, придивилась до того мужика й застигла від побаченого