Життєві історії

В Аліни не стало матері. Після прощання, до жінки підійшла її сестра Марина і передала невелику коробку з-під цукерок, обмотану скотчем. На коробці, фломастером великими літерами було написано «Аліні». – Це тобі! Я в маминих речах знайшла. Твоя спадщина. Відкривати не стала. Думаю, нічого цікавого, – хитро посміхнулася Марина. Ця дивна усмішка важко зачепила Аліну. Вона забрала коробку та пішла додому. Відкрити коробку Аліна зважилася пізно увечері. У коробці лежав якийсь зошит. Аліна взяла цей зошит, прочитала його і… остовпіла від прочитаного

Після прощання з матірʼю, сестра Марина передала коробку Аліні. Коробка невелика, з-під цукерок «Київ вечірній», обмотана скотчем, де чорним фломастером великими літерами було написано «Аліна»

.

– Це тобі, я в маминих речах знайшла. Твоя спадщина. Відкривати не стала. Думаю, нічого цікавого, – хитро посміхнулася Марина.

З уст Марини це звучало, як насмішка. Аліна знала, що і квартиру, і гроші мама заповіла Марині, що було цілком логічно. Не те щоб Марина більше потребувала, просто мама більше любила Марину. Але ця дивна усмішка важко зачепила Аліну. Вона забрала коробку та пішла додому.

Як не дивно, що її не любила мати, Аліну ніяк не хвилювало. Це тепер усі люблять говорити про дитячі переживання, а Аліна не мала цих переживань. Вона ще в дитинстві спокійно ставилася до того, що Марину більше любили. Аліна сама любила сестру. Мабуть, і зараз би не пішла б від сестри, підтримала б її, якби не ця єхидна усмішка. Наче Марина вважає сестру другим сортом, чи що.

Поки Аліна їхала автобусом, згадувала дитинство.

Марина народилася, коли Аліні було п’ять років. Ось із цього моменту і пам’ятає Аліна своє дитинство. Пам’ятає, як принесли маленьку сестричку, пам’ятає, що Аліні не дозволяли підходити до дитини. Що старша ставала Марина, то більше з’являлося обов’язків у Аліни. Вона мала обслуговувати сестру. Аліна якось швидко змирилася з цією долею, може, тому немає жодного пережиття. А те, що вона нелюбима дочка, Аліна зрозуміла вже коли була доросла. І це її ніяк не зачепило.

І ось ця коробка. Що там може бути?

Відкрити коробку Аліна зважилася пізно увечері. У коробці лежав щоденник матері.

На першій сторінці було написано мамою: 

– Навіщо я тільки повелася на вмовляння чоловіка? Навіщо ми її удочерили? Я ніколи не полюблю цієї дівчинки.

Дізнатися в майже сорок років про себе таке, знаєте, не дуже приємно. Аліна відкинула щоденник, ніби до рук їй потрапила неприємна річ. Щоденник упав на підлогу, Аліні здалося, що він гримнув, наче чавунний.

Аліна обережно переступила через нього та пішла попити чаю. Таку новину треба було якось пережити.

Чоловік сидів на кухні і дивився якийсь матч. Озирнувся на Аліну і спитав:

– Що з тобою? На тобі немає обличчя.

Аліна махнула рукою, мовляв, дивись свій телевізор. Чоловік рішуче вимкнув свій матч, підійшов до Аліни та обійняв її. Після цього вона заплакала.

– Так, що з тобою? Можеш до ладу сказати? – запитав він.

– Виявилося, я прийомна дочка. Розумієш, я була їм нерідна, – плакала Аліна.

Чоловік довго сидів поруч, поки Аліна не прийшла в себе.

– Тобі легше? – запитав чоловік. Аліна кивнула головою.

– Ну, тоді слухай. У твоєму житті щось змінилося від цієї новини? Ні? От і забудь. Тепер ти не дочка, тепер ти дружина та мати. Ось про це думай. Хочеш, я викину цей щоденник? Або, кину його у камін.

– Ні, я хочу його прочитати, – рішуче сказала Аліна і повернулася до кімнати.

Всю ніч вона читала історію про неприязнь матері до неї. А на ранок Аліні стало легше, наче звалився камінь із душі. 

Прояснилося багато вчинків матері. Виявилося, їй спеціаліст сказав, що дітей не матиме. Вона переживала, і батько запропонував удочерити дівчинку. А за три роки мати завагітніла. З цього моменту мама розпочала цей щоденник нелюбові до Аліни. Мало того, що писала, ще й зберегла.

Напевно, вже не знала, як зачепити Аліну, доручила Марині передати цей щоденник сестрі.

Наступного дня Аліна із чоловіком поклали щаженник у камін і розвели багаття. Аліна вирішила, минуле залишити у минулому, треба жити сьогоденням. А сьогодні у неї любляча сім’я.

Вам також має сподобатись...

Валя вже спала, як раптом хтось наполегливо почав стукати в двері. Крізь сон жінка подумала, що це їй причулося. Але стукіт повторився знову. Цього разу він був ще більш нетерплячишим і вимогливішим. Валя важко встала з ліжка і, накинувши домашній халатик, попрямувала до дверей. – Хто там? – запитала вона. – Може, відчините вже?!– почувся за дверима незадоволений жіночий голос. На порозі стояла незнайома жінка з великою картатою сумкою. Не чекаючи на запрошення, вона зайшла в квартиру повз господиню зі словами: – Ну, нарешті! Валя оторопіла від несподіванки

Ганна прийшла додому й відкрила двері своїм ключем. Жінка зайшла на кухню, озирнулася. Вечеря вже стояла на столі… – Голубців, бач ти, накрутила! – подумала Ганна про свою невістку Марину. – А я ж говорила, щоб котлеток насмажила! – Ігор голубців дуже захотів, – ніби, почувши думки своєї свекрухи, і виправдовуючись перед нею, сказала Марина. – Ну раз Ігор так захотів, то нехай вже, – пробурмотіла Ганна. – Смачні в тебе вийшли голубці, молодець! – раптом сказала Ганна до невістки, скуштувавши страву. Син Ганни Ігор аж поперхнувся від несподіванки! Він дивився на матір і не вірив своїм вухам

Ганна була на роботі, коли пролунав дзвінок її телефону. Жінка глянула на екран і здивувалася, бо дзвонила її колишня свекруха. – Доброго дня, Ірина Анатоліївна? Щось сталося? – одразу запитала невістка. – Привіт, Ганно! Я дзвоню, щоб запросити тебе на свій ювілей! – сказала свекру. – Святкування відбуджеться в суботу, у мене вдома! Ти обов’язково маєш бути там! – Добре, я прийду, – погодилася невістка. Але Ганна навіть уявити не могла, який “сюрпирз” їй приготувала її колишня свекруха

– Так! – заявила Христина. – Або ти купуєш мені цей телефон, або ми розлучаємося. Михайло розумів, що продовжувати цю розмову  – собі дорожче. – Добре, купуй, – коротко відповів чоловік. – Дівчино, запакуйте, мені його, – сказала Христина продавцю. Але продавець довго не підходив. – Покличте мені директора, – не витримала і вигукнула на весь магазин Христина. На її прохання вийшла дівчина років тридцяти. – Вибачте, але директора зараз немає, – сказала вона. – Можливо я допоможу? Михайло глянув на цю дівчину і не повірив своїм очам. – Цього не може бути! – тільки й подумав він